> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město Hlučín rozdalo 81 medailí

vloženo: 31.05.2018           komentářů: 0

Město Hlučín rozdalo 81 medailí na Lehkoatletickém mistrovství škol Hlučínska
6. ročník Lehkoatletického mistrovství škol Hlučínska, autor: Monika Tomisová
Šestý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala pod záštitou místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové Základní škola dr. M. Tyrše v Hlučíně ve středu 30. května. Na Tyršovku se sjelo 162 soutěžících ze čtrnácti škol regionu. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů a celkem o 81 medailí a diplomů.

Soutěžilo se v atletických disciplínách běh na 50 a na 60 metrů, skok do dálky, běh na 200, 400 a 600 metrů, hod a závěrečná štafeta, v níž svůj sportovní talent zúročili i vyučující. Akci doplnily svým vystoupením mažoretky Ballerisima.
"Organizátorkou mistrovství je vyučující tělesné výchovy na Tyršovce Jana Mrázová, která dlouhodobě podporuje smysluplné využití volného času a pohybový rozvoj žáků, fandí sportu, podporuje talenty, ale na druhé straně také učí férovému jednání v případě, že se nedaří a soupeř je lepší," uvedla učitelky školy Monika Tomisová.
Pohár celkových vítězů obdrželi v první věkové kategorii ZŠ a MŠ Ludgeřovice, ve druhé věkové kategorii ZŠ Dolní Benešov a ve třetí kategorii ZŠ dr. M. Tyrše Hlučín.
"Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím i organizátorům. Přípravy na ročník 2019 mohou začít," doplnila Monika Tomisová.
Sportovat ale budou i předškoláci. Druhý ročník Sportovních her mateřských škol Hlučínska se bude konat ve středu 6. června také na sportovišti u Základní školy dr. M. Tyrše.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.