> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zaměstnanci magistrátu darovali

vloženo: 30.05.2018           komentářů: 0

Zaměstnanci magistrátu darovali krev

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě navštívili v pondělí zaměstnanci Magistrátu města Opavy. Nepřišli na exkurzi, ale darovat krev. „Pondělní odběr jsme pojmenovali „Darování krve s Magistrátem města Opavy“ a zúčastnilo se ho 29 dárců. Z toho 14 dárců bylo z magistrátu,“ prozradil primář oddělení Lukáš Stejskal.
Hlavní organizátorkou týmového dárcovství byla Veronika Bittová, která je ve městě koordinátorkou projektu „Zdravé město.“ „Sama jsem přišla darovat krev poprvé a jisté obavy jsem měla. Ale nemá cenu to pořád odkládat,“ řekla sympatická úřednice.
První odběr absolvovala také památkářka Andrea Pešatová. „Bála jsem se, ale vůbec nic mě nebolelo ani mi nebylo špatně. Krev budu chodit darovat pravidelně,“ prohlásila mladá brunetka.
Zdravotníky Slezské nemocnice překvapilo nadšení úředníků. „Všichni se shodli na tom, že budou v budoucnu chodit darovat krev opět společně v týmu. Moc jim děkujeme, stejně jako všem ostatním dárcům. Dárcovství krve je skutečnou záchrannou lidských životů,“ dodala Simona Kudlíková z Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě.


FOTO: dárci z magistrátu 1, 2 – Zaměstnanci Magistrátu města Opavy přišli týmově darovat krev. Jejich počin ocenil primář Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě

FOTO: dárci z magistrátu 3, 4 – Památkářka Andrea Pešatová přišla darovat krev s kolegy poprvé. Měla radost, že udělala dobrý skutek.

autor: Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.