> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zaměstnanci magistrátu darovali

vloženo: 30.05.2018           komentářů: 0

Zaměstnanci magistrátu darovali krev

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě navštívili v pondělí zaměstnanci Magistrátu města Opavy. Nepřišli na exkurzi, ale darovat krev. „Pondělní odběr jsme pojmenovali „Darování krve s Magistrátem města Opavy“ a zúčastnilo se ho 29 dárců. Z toho 14 dárců bylo z magistrátu,“ prozradil primář oddělení Lukáš Stejskal.
Hlavní organizátorkou týmového dárcovství byla Veronika Bittová, která je ve městě koordinátorkou projektu „Zdravé město.“ „Sama jsem přišla darovat krev poprvé a jisté obavy jsem měla. Ale nemá cenu to pořád odkládat,“ řekla sympatická úřednice.
První odběr absolvovala také památkářka Andrea Pešatová. „Bála jsem se, ale vůbec nic mě nebolelo ani mi nebylo špatně. Krev budu chodit darovat pravidelně,“ prohlásila mladá brunetka.
Zdravotníky Slezské nemocnice překvapilo nadšení úředníků. „Všichni se shodli na tom, že budou v budoucnu chodit darovat krev opět společně v týmu. Moc jim děkujeme, stejně jako všem ostatním dárcům. Dárcovství krve je skutečnou záchrannou lidských životů,“ dodala Simona Kudlíková z Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě.


FOTO: dárci z magistrátu 1, 2 – Zaměstnanci Magistrátu města Opavy přišli týmově darovat krev. Jejich počin ocenil primář Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě

FOTO: dárci z magistrátu 3, 4 – Památkářka Andrea Pešatová přišla darovat krev s kolegy poprvé. Měla radost, že udělala dobrý skutek.

autor: Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.