> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezský den sester se vydařil

vloženo: 25.05.2018           komentářů: 0

Slezská nemocnice v Opavě ve spolupráci s Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků uspořádala v pátek 25. května tradiční Slezský den sester.
Jednadvacátého ročníku této významné akce se zúčastnilo přes 200 zdravotníků z regionu. „Slezský den sester vznikl na počest Mezinárodního dne ošetřovatelství, který se ve světě oslavuje 12. května, kdy se narodila zakladatelka moderního ošetřovatelství Florence Nightingale (*12. května 1820),“ prozradila ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková.
Setkání proběhlo v nových prostorách Ústavu ošetřovatelství na Slezské univerzitě v Opavě a účastnili se jej zdravotníci z nemocnic, ambulancí, domovů důchodců, agentur domácí péče i psychiatrické nemocnice. „Minulé ročníky jsme pořádali v aule Střední zdravotnické školy, v prostorách Minoritského kláštera, v kině Mír, ale byli jsme i v Městské sportovní hale, kam nás dorazilo na 500. Letošní ročník měl v prostorách Slezské univerzity důstojný průběh,“ řekla Lenka Hanková.
Atmosféra dne, který zaštítil ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA byla doslova sesterská. „Slezský den sester je významnou zdravotnickou akcí v našem regionu a oslavou samotného vzniku a rozvoje ošetřovatelství. Je důležité, že program tradiční události není pouze společenský, ale také vzdělávací. Považuji za velkou čest, že jsem nad letošním ročníkem držel záštitu a tím také vyjádřil úctu k práci všech zdravotních sester,“ konstatoval ředitel Ladislav Václavec.
Zdravotníci si v rámci dne vyslechli přednášky z porodního, dětského, rehabilitačního, plicního i ARO oddělení. Pozadu nezůstala ani psychiatrická nemocnice, jejíž pracovníci měli několik vstupů. Mezi nejzajímavější patřila přednáška „Dopad závislosti na partnerovi na rozvoj alkoholismu dnešních žen“.
„Letošní ročník se vydařil a děkuji všem, kteří pomáhali s jeho organizací. Jsem zvědavá, jaké poutavé přednášky si kolegyně a kolegové připraví na příští ročník,“ dodala Lenka Hanková.

Foto Slezský den sester 1, 2, 3 – Právě ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková přišla v minulosti s nápadem organizovat Slezský den sester. V úvodu jednadvacátého ročníku akce všechny pozdravila. Foto Jiří Krušina

autor: Bc. Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.