> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezský den sester se vydařil

vloženo: 25.05.2018           komentářů: 0

Slezská nemocnice v Opavě ve spolupráci s Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků uspořádala v pátek 25. května tradiční Slezský den sester.
Jednadvacátého ročníku této významné akce se zúčastnilo přes 200 zdravotníků z regionu. „Slezský den sester vznikl na počest Mezinárodního dne ošetřovatelství, který se ve světě oslavuje 12. května, kdy se narodila zakladatelka moderního ošetřovatelství Florence Nightingale (*12. května 1820),“ prozradila ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková.
Setkání proběhlo v nových prostorách Ústavu ošetřovatelství na Slezské univerzitě v Opavě a účastnili se jej zdravotníci z nemocnic, ambulancí, domovů důchodců, agentur domácí péče i psychiatrické nemocnice. „Minulé ročníky jsme pořádali v aule Střední zdravotnické školy, v prostorách Minoritského kláštera, v kině Mír, ale byli jsme i v Městské sportovní hale, kam nás dorazilo na 500. Letošní ročník měl v prostorách Slezské univerzity důstojný průběh,“ řekla Lenka Hanková.
Atmosféra dne, který zaštítil ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA byla doslova sesterská. „Slezský den sester je významnou zdravotnickou akcí v našem regionu a oslavou samotného vzniku a rozvoje ošetřovatelství. Je důležité, že program tradiční události není pouze společenský, ale také vzdělávací. Považuji za velkou čest, že jsem nad letošním ročníkem držel záštitu a tím také vyjádřil úctu k práci všech zdravotních sester,“ konstatoval ředitel Ladislav Václavec.
Zdravotníci si v rámci dne vyslechli přednášky z porodního, dětského, rehabilitačního, plicního i ARO oddělení. Pozadu nezůstala ani psychiatrická nemocnice, jejíž pracovníci měli několik vstupů. Mezi nejzajímavější patřila přednáška „Dopad závislosti na partnerovi na rozvoj alkoholismu dnešních žen“.
„Letošní ročník se vydařil a děkuji všem, kteří pomáhali s jeho organizací. Jsem zvědavá, jaké poutavé přednášky si kolegyně a kolegové připraví na příští ročník,“ dodala Lenka Hanková.

Foto Slezský den sester 1, 2, 3 – Právě ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková přišla v minulosti s nápadem organizovat Slezský den sester. V úvodu jednadvacátého ročníku akce všechny pozdravila. Foto Jiří Krušina

autor: Bc. Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.