> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezský den sester se vydařil

vloženo: 25.05.2018           komentářů: 0

Slezská nemocnice v Opavě ve spolupráci s Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků uspořádala v pátek 25. května tradiční Slezský den sester.
Jednadvacátého ročníku této významné akce se zúčastnilo přes 200 zdravotníků z regionu. „Slezský den sester vznikl na počest Mezinárodního dne ošetřovatelství, který se ve světě oslavuje 12. května, kdy se narodila zakladatelka moderního ošetřovatelství Florence Nightingale (*12. května 1820),“ prozradila ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková.
Setkání proběhlo v nových prostorách Ústavu ošetřovatelství na Slezské univerzitě v Opavě a účastnili se jej zdravotníci z nemocnic, ambulancí, domovů důchodců, agentur domácí péče i psychiatrické nemocnice. „Minulé ročníky jsme pořádali v aule Střední zdravotnické školy, v prostorách Minoritského kláštera, v kině Mír, ale byli jsme i v Městské sportovní hale, kam nás dorazilo na 500. Letošní ročník měl v prostorách Slezské univerzity důstojný průběh,“ řekla Lenka Hanková.
Atmosféra dne, který zaštítil ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA byla doslova sesterská. „Slezský den sester je významnou zdravotnickou akcí v našem regionu a oslavou samotného vzniku a rozvoje ošetřovatelství. Je důležité, že program tradiční události není pouze společenský, ale také vzdělávací. Považuji za velkou čest, že jsem nad letošním ročníkem držel záštitu a tím také vyjádřil úctu k práci všech zdravotních sester,“ konstatoval ředitel Ladislav Václavec.
Zdravotníci si v rámci dne vyslechli přednášky z porodního, dětského, rehabilitačního, plicního i ARO oddělení. Pozadu nezůstala ani psychiatrická nemocnice, jejíž pracovníci měli několik vstupů. Mezi nejzajímavější patřila přednáška „Dopad závislosti na partnerovi na rozvoj alkoholismu dnešních žen“.
„Letošní ročník se vydařil a děkuji všem, kteří pomáhali s jeho organizací. Jsem zvědavá, jaké poutavé přednášky si kolegyně a kolegové připraví na příští ročník,“ dodala Lenka Hanková.

Foto Slezský den sester 1, 2, 3 – Právě ombudsmanka Slezské nemocnice v Opavě Lenka Hanková přišla v minulosti s nápadem organizovat Slezský den sester. V úvodu jednadvacátého ročníku akce všechny pozdravila. Foto Jiří Krušina

autor: Bc. Jiří Krušina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun