> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pouťovém turnaji v Podolí u Brna

vloženo: 17.05.2018           komentářů: 0

Další vydařený víkend našich nejmladších


O uplynulém víkendu strávili dva naše nejmladší týmy na turnajích. Ti úplně nejmenší baskeťáci (U10) si zahráli na Pouťovém turnaji v Podolí u Brna, který vyhráli a odvezli si tak své první basketbalové medaile. O rok starší, U11, pak byli od pátku v polských Žorách, kde skončili na druhém místě.

Po pořádku, v pátek jsme odjeli s týmem ročníku 2007 na turnaj do města ohně Žor. Čekalo nás 6 zápasů a první ročník turnaje, vpodstatě jsme moc ani nevěděli, do čeho jdeme, ale těšili jsme se. Zápasy se soupeři různé kvality, ale vždy příležitost a možnost se naučit něco nového. Systém tunaje byl pátek-sobota zápasy každý s každým, kdy jsem odešli poraženi pouze ze zápasu s domácím týmem o pouhé 3 body. V neděli pak již zápasy o umístění, kdy nás čekalo finále opět proti domácím, což slibovalo velký boj. Bohužel se nám nepovedla druhá čtvrtina, kdy soupeř výrazně bodově odskočil a zápas se pak už odehrával v jeho režii, s konečným výsledkem -13 bodů. I přes finálovou porážku super turnaj, ubytování přímo ve westernovém městečku, kde kluci mohli využít všechny atrakce, i sledovat ukázky se svých pokojů – respektive „vězeňských cel“ , kdy především přepadení banky s lupičem přímo na pokoji byl obrovský zážitek. Na turnaji nebyl vybírán All stars tým – nejlepší pětka turnaje, ale náš tým, stejně jako celou sezonu táhli především Franta Harazin a Vašek Warisch, velké momenty předvedl Vojta Kašpárek a ve finále Luki Fajkus, pochvalu ale zaslouží všichni, kteří s námi byli: Honzík Krzywoň, Honzík Barčák, Matěj Matýsek, Miki Bindr, Vašek Stoklasa, Matěj Vícha, Marek Běťák, Ondra Hromada, Kuba Dostál, Ondra Nycz a Robin Vrbický.

Díky pořadatelům, kteří nám toto umožnili a také rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj i zpět. I díky Vám si kluci odvážejí kopu zážitků.

BK Opava U11 v Žorách
Výsledky:

BK Opava – Otmuchow 33:13
BK Opava – Snakes Ostrava 48:34
BK Opava – Žak Žory II 40:16
BK Opava – Žak Žory I 34:37
BK Opava – Katowice 37:23
Finále: BK Opava – Žak Žory I 50:63A aby toho nebylo málo, v sobotu ráno se naši úplně nejmenší vydali na Pouťový turnaj do Podolí u Brna. Turnaj by vypsán pro kategorii U10 – ročník 2008, ale již dopředu bylo avizováno, že by měly přijet týmy většinou s mladšími dětmi především ročníkem 2009. Proto i náš tým byl z velké většiny tvořen kluky ročníku 2009 a i mladšími. Turnaj se konal při pouti, takže krom zápasů měly děti možnost se vyřádit i na kolotočích, což se nám také povedlo měrou vrchovatou. Na turnaji jsme hráli ve skupině s domácími Renocar Podolí a dalším brněnským celkem JBC, kdy po dvou výhrách jsme postoupili do finále proti Hadům z Rožnova pod Radhoštěm. Finále bylo naprosto jednoznačnou záležitostí našeho týmu a kluci se tak mohli radovat z prvního místa. Ani na tomto turnaji nebyla vybírána nejlepší sestava All stars, ale trenéři mohli určitě „šikulu“ týmu. Nemusel to být nutně nejlepší hráč, ale ten, který si za své zlepšení, snahu, nebo jinou speciální věc takovou cenu zasloužil. V našem týmu byl „šikulou“ turnaje Vincent Žůrek, který se teprve nedávno vrátil po zlomenině nohy. Na turnaji dále hráli a nutno podotknout, že se velmi povedl také Karlovi Harazinovi, Vojtovi Gronskému, Ondrovi Granzerovi, Kubovi Schustrovi, Marku Vajdovi, dále se předvedli Kryštof Grygera, Fredy Kutty, Marek Adamec, Adam Bielik, Tonda Martikán, Tonda Kubánek a Miki Vajda. Ale protože jsme tým a dokáže si navzájem pomoci a moc dobře víme, že v sobotu to někomu vyšlo víc, ale příště to může být klidně naopak tak se všichni těšíme na další zápasy a turnaje a nové zážitky. I zde velký dík rodičům, kteří zajistili dopravu dětí na turnaj, bez Vás by to nešlo. Velké díky.

BK Opava U10 v Podolí
VÝSLEDKY:

BK Opava – SK Renocar Podolí 35:20
BK Opava – JBC Brno 28:27
Finále: BK Opava – Hadi Rožnov p. Radhoštěm 50:14


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun