> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pouťovém turnaji v Podolí u Brna

vloženo: 17.05.2018           komentářů: 0

Další vydařený víkend našich nejmladších


O uplynulém víkendu strávili dva naše nejmladší týmy na turnajích. Ti úplně nejmenší baskeťáci (U10) si zahráli na Pouťovém turnaji v Podolí u Brna, který vyhráli a odvezli si tak své první basketbalové medaile. O rok starší, U11, pak byli od pátku v polských Žorách, kde skončili na druhém místě.

Po pořádku, v pátek jsme odjeli s týmem ročníku 2007 na turnaj do města ohně Žor. Čekalo nás 6 zápasů a první ročník turnaje, vpodstatě jsme moc ani nevěděli, do čeho jdeme, ale těšili jsme se. Zápasy se soupeři různé kvality, ale vždy příležitost a možnost se naučit něco nového. Systém tunaje byl pátek-sobota zápasy každý s každým, kdy jsem odešli poraženi pouze ze zápasu s domácím týmem o pouhé 3 body. V neděli pak již zápasy o umístění, kdy nás čekalo finále opět proti domácím, což slibovalo velký boj. Bohužel se nám nepovedla druhá čtvrtina, kdy soupeř výrazně bodově odskočil a zápas se pak už odehrával v jeho režii, s konečným výsledkem -13 bodů. I přes finálovou porážku super turnaj, ubytování přímo ve westernovém městečku, kde kluci mohli využít všechny atrakce, i sledovat ukázky se svých pokojů – respektive „vězeňských cel“ , kdy především přepadení banky s lupičem přímo na pokoji byl obrovský zážitek. Na turnaji nebyl vybírán All stars tým – nejlepší pětka turnaje, ale náš tým, stejně jako celou sezonu táhli především Franta Harazin a Vašek Warisch, velké momenty předvedl Vojta Kašpárek a ve finále Luki Fajkus, pochvalu ale zaslouží všichni, kteří s námi byli: Honzík Krzywoň, Honzík Barčák, Matěj Matýsek, Miki Bindr, Vašek Stoklasa, Matěj Vícha, Marek Běťák, Ondra Hromada, Kuba Dostál, Ondra Nycz a Robin Vrbický.

Díky pořadatelům, kteří nám toto umožnili a také rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj i zpět. I díky Vám si kluci odvážejí kopu zážitků.

BK Opava U11 v Žorách
Výsledky:

BK Opava – Otmuchow 33:13
BK Opava – Snakes Ostrava 48:34
BK Opava – Žak Žory II 40:16
BK Opava – Žak Žory I 34:37
BK Opava – Katowice 37:23
Finále: BK Opava – Žak Žory I 50:63A aby toho nebylo málo, v sobotu ráno se naši úplně nejmenší vydali na Pouťový turnaj do Podolí u Brna. Turnaj by vypsán pro kategorii U10 – ročník 2008, ale již dopředu bylo avizováno, že by měly přijet týmy většinou s mladšími dětmi především ročníkem 2009. Proto i náš tým byl z velké většiny tvořen kluky ročníku 2009 a i mladšími. Turnaj se konal při pouti, takže krom zápasů měly děti možnost se vyřádit i na kolotočích, což se nám také povedlo měrou vrchovatou. Na turnaji jsme hráli ve skupině s domácími Renocar Podolí a dalším brněnským celkem JBC, kdy po dvou výhrách jsme postoupili do finále proti Hadům z Rožnova pod Radhoštěm. Finále bylo naprosto jednoznačnou záležitostí našeho týmu a kluci se tak mohli radovat z prvního místa. Ani na tomto turnaji nebyla vybírána nejlepší sestava All stars, ale trenéři mohli určitě „šikulu“ týmu. Nemusel to být nutně nejlepší hráč, ale ten, který si za své zlepšení, snahu, nebo jinou speciální věc takovou cenu zasloužil. V našem týmu byl „šikulou“ turnaje Vincent Žůrek, který se teprve nedávno vrátil po zlomenině nohy. Na turnaji dále hráli a nutno podotknout, že se velmi povedl také Karlovi Harazinovi, Vojtovi Gronskému, Ondrovi Granzerovi, Kubovi Schustrovi, Marku Vajdovi, dále se předvedli Kryštof Grygera, Fredy Kutty, Marek Adamec, Adam Bielik, Tonda Martikán, Tonda Kubánek a Miki Vajda. Ale protože jsme tým a dokáže si navzájem pomoci a moc dobře víme, že v sobotu to někomu vyšlo víc, ale příště to může být klidně naopak tak se všichni těšíme na další zápasy a turnaje a nové zážitky. I zde velký dík rodičům, kteří zajistili dopravu dětí na turnaj, bez Vás by to nešlo. Velké díky.

BK Opava U10 v Podolí
VÝSLEDKY:

BK Opava – SK Renocar Podolí 35:20
BK Opava – JBC Brno 28:27
Finále: BK Opava – Hadi Rožnov p. Radhoštěm 50:14


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.