> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskutovat s vedením města

vloženo: 10.03.2018           komentářů: 0

Diskutovat s vedením města mohou občané opět na veřejném fóru

Diskutovat s občany o jejich představách budoucnosti Hlučína budou vedoucí představitelé města, vedoucí odborů městského úřadu, šéfové městských organizací na veřejném fórum Konat se bude v úterý 13. března od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.

"U jednotlivých stolů se budou probírat témata rozvoje města, podnikání, bydlení, životního prostředí, zdravého životního stylu, sociální zdravotní oblasti, vzdělávaní, školství, cestovního ruchu, volného času, sportu, kultury, dopravy, infrastruktury," sdělila Tereza Šimánková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Veřejné fórum pořádá Hlučín v rámci svého členství v Národní síti zdravých měst. Jeho cílem se seznámit se s názory obyvatel města, kteří mohou v diskuzi se zodpovědnými pracovníky nastolit hlavní témata, jež by mělo město prioritně řešit, věnovat se jim.
"Věříme, že s námi lidé přijdou diskutovat o svých potřebách a přáních, co by se mělo ve městě změnit, čemu bychom se měli věnovat především. Setkání na veřejném fóru je pro mě každý rok náročné, ale vždy velmi inspirativní, proto se na něj těším," sdělil starosta Hlučína Pavel Paschek.
V loňském roce vybrali účastníci veřejného fóra v hlasování deset hlavních problémů, které posléze doplňovali další obyvatelé města ještě v anketě. Součástí letošního setkání bude také informace o tom, jak se městu daří nastolená témata řešit.
Top problémy města Hlučína z veřejného fóra 2017
1 Stavba víceúčelové sportovní haly
2 Obchvat města
3 Vybudování wellness
4-6 Studie využití Hlučínského jezera po skončení sanace
4-6 Absence vyhlášky, která by omezovala ohňostroje a další pyrotechnické akce na území města
4-6 Kontrola volného pobíhání psů ve městě
7-8 Zjednosměrnění ulice Komenského
7-8 Možnost třídit odpad na veřejných prostranstvích
9-10 Nedostatečná kapacita bezplatné právní poradny pro lidi v nouzi
9-10 Dokončení regenerace sídliště OKD

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

18.07.2018

Pod vlivem alkoholu havaroval
Ve středu 18. 7. 2018 v 14:45 hodin v Dolním Benešově na ulici Hlučínská řídil 55letý muž vozidlo Renault a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci. Narazil do sloupu elektrického vedení, který úplně prorazil a vychýlil. Při řešení události policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem. V dechu mu bylo naměřeno přes 1,5 promile alkoholu. Muž se k požití alkoholu doznal, uvedl, že měl vypít půl litru vína.

17.07.2018

Při převlékání na zastávce
Přišel cyklista o kolo i věci Škodu kolem 70 tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel 33letému cizinci, který se dne 17. 7. 2018 převlékal na zastávce autobusu u obce Dolní Životice část Hertice. Toho využil pachatel, který mu během několika málo minut odcizil u zastávky odstavené jízdní kolo zn. Cannondale super Six 2008 s batohem a uloženými věcmi (např. stan, oblečení, spacák a další).

13.07.2018

Odcizené nářadí chtěl prodat
Opavští policisté intenzivním prověřováním zjistili pachatele krádeže nářadí. Většinu odcizených věcí zajistili a vrátili majiteli. V těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření 31letému muži z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Protiprávního jednání se měl podezřelý dopustit tím, že v době od 12. do 13. 7. 2018 v Opavě

20.05.2018

Odcizené vozidlo bylo záhy nalezeno
Operační středisko městské policie se v neděli 20. 5. 2018 v dopoledních hodinách rozhodla kontaktovat 55letá místní žena, která zjistila, že jí bylo odcizeno osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat, ve kterém měla klíče od bytu i doklady. Toto oznámení bylo následně předáno opavské státní policii i všem hlídkám MP. O něco málo později dotyčná volala znovu, protože se jí podařilo automobil nalézt o dvacet metrů dál, než ho původně hledala, jelikož zapomněla, kde ho včera zaparkovala.

20.05.2018

Podnapilý 24letý muž z Opavy ohrožoval
Na tísňovou linku Městské policie Opava bylo dne 20. května tohoto roku ve 02.15 hodin přijato oznámení, že na náměstí Slezského odboje někdo křičí a ruší noční klid. Po příjezdu hlídky MP se na výše uvedeném místě nacházelo několik procházejících osob, které se nedopouštěly žádného protiprávního jednání. Avšak při projíždění a kontrole ulice Olomoucká v Opavě si jeden ze strážníků u prodejny potravin všiml muže, který měl přes hlavu přetažené tričko a šel směrem k viaduktu. Jeho krok byla značně nejistý a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky