> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskutovat s vedením města

vloženo: 10.03.2018           komentářů: 0

Diskutovat s vedením města mohou občané opět na veřejném fóru

Diskutovat s občany o jejich představách budoucnosti Hlučína budou vedoucí představitelé města, vedoucí odborů městského úřadu, šéfové městských organizací na veřejném fórum Konat se bude v úterý 13. března od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.

"U jednotlivých stolů se budou probírat témata rozvoje města, podnikání, bydlení, životního prostředí, zdravého životního stylu, sociální zdravotní oblasti, vzdělávaní, školství, cestovního ruchu, volného času, sportu, kultury, dopravy, infrastruktury," sdělila Tereza Šimánková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Veřejné fórum pořádá Hlučín v rámci svého členství v Národní síti zdravých měst. Jeho cílem se seznámit se s názory obyvatel města, kteří mohou v diskuzi se zodpovědnými pracovníky nastolit hlavní témata, jež by mělo město prioritně řešit, věnovat se jim.
"Věříme, že s námi lidé přijdou diskutovat o svých potřebách a přáních, co by se mělo ve městě změnit, čemu bychom se měli věnovat především. Setkání na veřejném fóru je pro mě každý rok náročné, ale vždy velmi inspirativní, proto se na něj těším," sdělil starosta Hlučína Pavel Paschek.
V loňském roce vybrali účastníci veřejného fóra v hlasování deset hlavních problémů, které posléze doplňovali další obyvatelé města ještě v anketě. Součástí letošního setkání bude také informace o tom, jak se městu daří nastolená témata řešit.
Top problémy města Hlučína z veřejného fóra 2017
1 Stavba víceúčelové sportovní haly
2 Obchvat města
3 Vybudování wellness
4-6 Studie využití Hlučínského jezera po skončení sanace
4-6 Absence vyhlášky, která by omezovala ohňostroje a další pyrotechnické akce na území města
4-6 Kontrola volného pobíhání psů ve městě
7-8 Zjednosměrnění ulice Komenského
7-8 Možnost třídit odpad na veřejných prostranstvích
9-10 Nedostatečná kapacita bezplatné právní poradny pro lidi v nouzi
9-10 Dokončení regenerace sídliště OKD

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun