> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskutovat s vedením města

vloženo: 10.03.2018           komentářů: 0

Diskutovat s vedením města mohou občané opět na veřejném fóru

Diskutovat s občany o jejich představách budoucnosti Hlučína budou vedoucí představitelé města, vedoucí odborů městského úřadu, šéfové městských organizací na veřejném fórum Konat se bude v úterý 13. března od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.

"U jednotlivých stolů se budou probírat témata rozvoje města, podnikání, bydlení, životního prostředí, zdravého životního stylu, sociální zdravotní oblasti, vzdělávaní, školství, cestovního ruchu, volného času, sportu, kultury, dopravy, infrastruktury," sdělila Tereza Šimánková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Veřejné fórum pořádá Hlučín v rámci svého členství v Národní síti zdravých měst. Jeho cílem se seznámit se s názory obyvatel města, kteří mohou v diskuzi se zodpovědnými pracovníky nastolit hlavní témata, jež by mělo město prioritně řešit, věnovat se jim.
"Věříme, že s námi lidé přijdou diskutovat o svých potřebách a přáních, co by se mělo ve městě změnit, čemu bychom se měli věnovat především. Setkání na veřejném fóru je pro mě každý rok náročné, ale vždy velmi inspirativní, proto se na něj těším," sdělil starosta Hlučína Pavel Paschek.
V loňském roce vybrali účastníci veřejného fóra v hlasování deset hlavních problémů, které posléze doplňovali další obyvatelé města ještě v anketě. Součástí letošního setkání bude také informace o tom, jak se městu daří nastolená témata řešit.
Top problémy města Hlučína z veřejného fóra 2017
1 Stavba víceúčelové sportovní haly
2 Obchvat města
3 Vybudování wellness
4-6 Studie využití Hlučínského jezera po skončení sanace
4-6 Absence vyhlášky, která by omezovala ohňostroje a další pyrotechnické akce na území města
4-6 Kontrola volného pobíhání psů ve městě
7-8 Zjednosměrnění ulice Komenského
7-8 Možnost třídit odpad na veřejných prostranstvích
9-10 Nedostatečná kapacita bezplatné právní poradny pro lidi v nouzi
9-10 Dokončení regenerace sídliště OKD

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

15.11.2017

Dopravní nehoda podnapilé cyklistky
Dopravní nehoda podnapilé cyklistky v Opavě-Kylešovicích Těsně před sedmou hodinou podvečerní 15. listopadu letošního roku jela po ulici Na Dolní hrázi v Opavě, městské části Kylešovice místní 47letá žena na svém jízdním kole, přičemž na rovném úseku cyklostezky nezvládla řízení a upadla na zem. Na místo byli přivoláni policisté i osádka sanitního vozidla s lékařským personálem. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že cyklistka je pod vlivem alkoholu, kdy jí byly naměřeny hodnoty okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.

15.11.2017

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů
V době kolem půl čtvrté odpoledne 15. listopadu tohoto roku řídil 45letý muž z Hlučína osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Zafira po ulici Celní v Hlučíně, a to ve směru jízdy od obce Děhylov do centra města, přičemž se plně nevěnoval řízení (mikro spánek), na rovném úseku silnice přejel do levého jízdního pruhu a čelně se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Octavia, jenž řídila 45letá žena z Opavska. Při dopravní nehodě došlo k blíže nespecifikovanému zranění řidiče i řidičky a rovněž byli zraněni další spolucestující v automobilu Škoda, a to 69letá žena a dvě děti ve věku 9 a 12 let.

15.11.2017

Dopravní nehoda nákladního automobilu
Dopravní nehoda nákladního automobilu a osobního vlaku u obce Otice-Rybníčky Chvíli po jedné hodině odpolední 15. listopadu 2017 došlo na nechráněném železničním přejezdu v katastru obce Otice, část Rybníčky k dopravní nehodě mezi nákladním motorovým vozidlem a osobním vlakem, ve kterém se přepravovalo 15 cestujících.

13.11.2017

Vloupání do stavebních unimobuněk
Vloupání do stavebních unimobuněk mezi Opavou a městskou částí Malé Hoštice Doposud neznámý pachatel se ze dne 13. na 14. listopadu tohoto roku dopustil na poli v prostoru staveniště silnice mezi Opavou, městskou částí Kateřinky a Opavou, městskou částí Malé Hoštice přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci tím, že se vloupal do dvou stavebních unimobuněk

11.11.2017

Úmyslné poškození střechy
Úmyslné poškození střechy i skleněných částí rodinného domu v obci Štěpánkovice V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kravařích zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel nebo pachatelé tím, že v průběhu podzimních měsíců letošního roku několikráte úmyslně poškodil či poškodili zařízení na jednom z rodinných domů v obci Štěpánkovice. Jedná se minimálně o pět událostí, ke kterým docházelo vždy v podvečerních hodinách od 11. září do 13. listopadu 2017