> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskutovat s vedením města

vloženo: 10.03.2018           komentářů: 0

Diskutovat s vedením města mohou občané opět na veřejném fóru

Diskutovat s občany o jejich představách budoucnosti Hlučína budou vedoucí představitelé města, vedoucí odborů městského úřadu, šéfové městských organizací na veřejném fórum Konat se bude v úterý 13. března od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.

"U jednotlivých stolů se budou probírat témata rozvoje města, podnikání, bydlení, životního prostředí, zdravého životního stylu, sociální zdravotní oblasti, vzdělávaní, školství, cestovního ruchu, volného času, sportu, kultury, dopravy, infrastruktury," sdělila Tereza Šimánková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Veřejné fórum pořádá Hlučín v rámci svého členství v Národní síti zdravých měst. Jeho cílem se seznámit se s názory obyvatel města, kteří mohou v diskuzi se zodpovědnými pracovníky nastolit hlavní témata, jež by mělo město prioritně řešit, věnovat se jim.
"Věříme, že s námi lidé přijdou diskutovat o svých potřebách a přáních, co by se mělo ve městě změnit, čemu bychom se měli věnovat především. Setkání na veřejném fóru je pro mě každý rok náročné, ale vždy velmi inspirativní, proto se na něj těším," sdělil starosta Hlučína Pavel Paschek.
V loňském roce vybrali účastníci veřejného fóra v hlasování deset hlavních problémů, které posléze doplňovali další obyvatelé města ještě v anketě. Součástí letošního setkání bude také informace o tom, jak se městu daří nastolená témata řešit.
Top problémy města Hlučína z veřejného fóra 2017
1 Stavba víceúčelové sportovní haly
2 Obchvat města
3 Vybudování wellness
4-6 Studie využití Hlučínského jezera po skončení sanace
4-6 Absence vyhlášky, která by omezovala ohňostroje a další pyrotechnické akce na území města
4-6 Kontrola volného pobíhání psů ve městě
7-8 Zjednosměrnění ulice Komenského
7-8 Možnost třídit odpad na veřejných prostranstvích
9-10 Nedostatečná kapacita bezplatné právní poradny pro lidi v nouzi
9-10 Dokončení regenerace sídliště OKD

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.