> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Diskutovat s vedením města

vloženo: 10.03.2018           komentářů: 0

Diskutovat s vedením města mohou občané opět na veřejném fóru

Diskutovat s občany o jejich představách budoucnosti Hlučína budou vedoucí představitelé města, vedoucí odborů městského úřadu, šéfové městských organizací na veřejném fórum Konat se bude v úterý 13. března od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.

"U jednotlivých stolů se budou probírat témata rozvoje města, podnikání, bydlení, životního prostředí, zdravého životního stylu, sociální zdravotní oblasti, vzdělávaní, školství, cestovního ruchu, volného času, sportu, kultury, dopravy, infrastruktury," sdělila Tereza Šimánková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Veřejné fórum pořádá Hlučín v rámci svého členství v Národní síti zdravých měst. Jeho cílem se seznámit se s názory obyvatel města, kteří mohou v diskuzi se zodpovědnými pracovníky nastolit hlavní témata, jež by mělo město prioritně řešit, věnovat se jim.
"Věříme, že s námi lidé přijdou diskutovat o svých potřebách a přáních, co by se mělo ve městě změnit, čemu bychom se měli věnovat především. Setkání na veřejném fóru je pro mě každý rok náročné, ale vždy velmi inspirativní, proto se na něj těším," sdělil starosta Hlučína Pavel Paschek.
V loňském roce vybrali účastníci veřejného fóra v hlasování deset hlavních problémů, které posléze doplňovali další obyvatelé města ještě v anketě. Součástí letošního setkání bude také informace o tom, jak se městu daří nastolená témata řešit.
Top problémy města Hlučína z veřejného fóra 2017
1 Stavba víceúčelové sportovní haly
2 Obchvat města
3 Vybudování wellness
4-6 Studie využití Hlučínského jezera po skončení sanace
4-6 Absence vyhlášky, která by omezovala ohňostroje a další pyrotechnické akce na území města
4-6 Kontrola volného pobíhání psů ve městě
7-8 Zjednosměrnění ulice Komenského
7-8 Možnost třídit odpad na veřejných prostranstvích
9-10 Nedostatečná kapacita bezplatné právní poradny pro lidi v nouzi
9-10 Dokončení regenerace sídliště OKD

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.