Klikněte pro zvětšení...

Je to doma, konečně!!!

vloženo: 04.01.2018           komentářů: 0

Je to tam! Slezan zdolal Draky a ukončil dlouhou šňůru bez vítězství

Tak se konečně dočkali! Opavští hokejisté vstoupili do nového kalendářního roku tou správnou nohou a ukončili nelichotivou sérii patnácti porážek v řadě, když na svém ledě porazili Šumperk 3:1. Se stejným soupeřem Slezan uspěl i při své poslední výhře v druhé polovině října.
33.kolo, středa 3.1.2018
HC Slezan Opava
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
Salith Šumperk
Branky a nahrávky: 1. Rudl (Vítek, Fišera), 25. Vítek, 60. Rudl (Bitomský) – 3. Vachutka (Půhoný, Sedlák). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Slezan Opava: Šafránek – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Malina
Salith Šumperk: Lakosil – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Komentář k zápasu

Vstup do utkání měla Opava famózní. Již na konci první minuty se po nahrávce Vítka prosadil Dominik Rudl, jenž střelou z kruhů překonal hostujícího brankáře. Reakce Šumperka byla blesková. Na začátku 3. minuty poslal Půhoný kotouč na Šafránkovu bránu a puk poté poskakoval v její blízkosti, kde se nejrychleji zorientoval Daniel Vachutka, který vymazal domácí náskok.

Ve 12. minutě došlo před brankou Šumperka ke skrumáži, v níž měli Opavští velkou možnost jít opět do vedení. Ani Vaněk, ani Chalupa však kotouč do sítě nedopravili. Krátce před přestávkou se pak jeden z hostujících hokejistů dostal do samostatného úniku, Šafránek však bekhendový blafák polapil.

Nerozhodný stav vydržel do 25. minuty. To se k odraženému kotouči dostal Jakub Vítek a poslal jej přímo mezi Lakosilovy betony. O srovnání se mohl záhy postarat Králík, který se zjevil zcela sám před Šafránkem, domácí muž v masce ale jeho pokus se štěstím lapil. Necelé dvě minuty poté zachránila Opavu po střele Ostřanského tyčka.

Ve 30. minutě přečkali pro změnu možnosti domácích Šumperští, ve skrumáži neuspělo opavské trio Vaněk, Chalupa, Seidler. Jen pár vteřin poté fauloval Slavík a Vymazal jel trestné střílení, kotouč ale do brány neprocedil. Vedení Opavy trvalo i po přečíslení dvou na jednoho, které hosté v zakončení nevyřešili vůbec ideálně.

Do třetí periody vstoupili domácí s jednogólovým náskokem. Ten uhájil ve 42. minutě Šafránek skvělým zákrokem lapačkou, do které si stáhl pokus Vymazala. V 53. minutě měla k dispozici trestné střílení také Opava, rovněž Bitomský ale neuspěl, když trefil pouze připraveného Lakosila. Šumperk zkoušel v závěru ještě hru v šesti, ta ovšem rezultovala pouze definitivní opavskou pojistkou. Špatnou rozehrávku hostů potrestal trefou do prázdné branky Dominik Rudl.

Opava tak ukončila po dvou a půl měsících patnáctizápasovou sérii bez vítězství, a to se soupeřem, se kterým vyhrála i naposledy. Šumperk tentokrát na domácím ledě zdolala 3:1.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OPAVSKÁ 112

18.07.2018

Pod vlivem alkoholu havaroval
Ve středu 18. 7. 2018 v 14:45 hodin v Dolním Benešově na ulici Hlučínská řídil 55letý muž vozidlo Renault a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci. Narazil do sloupu elektrického vedení, který úplně prorazil a vychýlil. Při řešení události policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem. V dechu mu bylo naměřeno přes 1,5 promile alkoholu. Muž se k požití alkoholu doznal, uvedl, že měl vypít půl litru vína.

17.07.2018

Při převlékání na zastávce
Přišel cyklista o kolo i věci Škodu kolem 70 tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel 33letému cizinci, který se dne 17. 7. 2018 převlékal na zastávce autobusu u obce Dolní Životice část Hertice. Toho využil pachatel, který mu během několika málo minut odcizil u zastávky odstavené jízdní kolo zn. Cannondale super Six 2008 s batohem a uloženými věcmi (např. stan, oblečení, spacák a další).

13.07.2018

Odcizené nářadí chtěl prodat
Opavští policisté intenzivním prověřováním zjistili pachatele krádeže nářadí. Většinu odcizených věcí zajistili a vrátili majiteli. V těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření 31letému muži z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Protiprávního jednání se měl podezřelý dopustit tím, že v době od 12. do 13. 7. 2018 v Opavě

20.05.2018

Odcizené vozidlo bylo záhy nalezeno
Operační středisko městské policie se v neděli 20. 5. 2018 v dopoledních hodinách rozhodla kontaktovat 55letá místní žena, která zjistila, že jí bylo odcizeno osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat, ve kterém měla klíče od bytu i doklady. Toto oznámení bylo následně předáno opavské státní policii i všem hlídkám MP. O něco málo později dotyčná volala znovu, protože se jí podařilo automobil nalézt o dvacet metrů dál, než ho původně hledala, jelikož zapomněla, kde ho včera zaparkovala.

20.05.2018

Podnapilý 24letý muž z Opavy ohrožoval
Na tísňovou linku Městské policie Opava bylo dne 20. května tohoto roku ve 02.15 hodin přijato oznámení, že na náměstí Slezského odboje někdo křičí a ruší noční klid. Po příjezdu hlídky MP se na výše uvedeném místě nacházelo několik procházejících osob, které se nedopouštěly žádného protiprávního jednání. Avšak při projíždění a kontrole ulice Olomoucká v Opavě si jeden ze strážníků u prodejny potravin všiml muže, který měl přes hlavu přetažené tričko a šel směrem k viaduktu. Jeho krok byla značně nejistý a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky