> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan neudržel vedení

vloženo: 17.12.2017           komentářů: 0

Poslední domácí zápas roku 2017 Slezanu bohužel nevyšel. Opavští neudrželi náskok a podlehli Valašskému Meziříčí v poměru 2:4.

Opavští hokejisté poslední domácí zápas letošního kalendářního roku nezvládli. Na svém ledě sice nad Valašským Meziříčím vedli po trefě Šendery, jenže Bobři skóre otočili čtyřmi góly a nakonec zvítězili v poměru 2:4. Prohru Slezanu v závěru zmírnil Chalupa.
29.kolo, sobota 16.12.2017
HC Slezan Opava
2:4
(1:2, 0:2, 1:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 3. Šendera (Seidler, Vaněk), 50. Chalupa (Tichý) – 13. Daněk, 15. Daněk (Hořanský, Kývala), 26. Hořanský (Kývala, Mikel), 38. D. Pokorný (Pořický, Šurý). Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – M. Pokorný, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Chalupa, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Martin Varga, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Martiník, Studený, Miroslav Varga – Dalajka.
Komentář k zápasu

Domácí začali výborně. Hned po 131 sekundách hry to zkusil od modré Šendera, který nahodil puk na branku Bobrů, Šurý přes hradbu těl před sebou nic neviděl a Opava vedla. Slezané nadále tlačili a zdálo se, že všechno je na dobré cestě.

Valaši ale udeřili, když byli zrovna ve čtyřech. Stalo se tak po nešťastné situaci, kdy Šafránek chtěl rychlou rozehrávkou vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, jenže smolně namazal puk přímo na hůl hostujícího Daňka. Ten hned vystřelil a navzdory tomu, že Šafránek předvedl parádní tygří skok a hokejkou zasáhl puk, hosté slavili vyrovnání.

Vzápětí byl Daněk v akci znovu. Tentokrát si všiml puku, který zůstal ležet v opavském brankovišti a pohotově jej doklepl do branky Slezanu. V závěru ještě Šafránek výborně zlikvidoval únik Hořanského a šlo se do kabin.

V úvodu druhého dějství ovšem Hořanský už radostí mohl zvednout ruce nad hlavu. Podařilo se mu procpat puk pod betony Šafránka a Bobři vedli v Opavě 3:1. Z důvodu technického problému na opavské brance se pak závěr druhé části dohrával po přestávce na začátku třetí třetiny.

Hostujícímu celku zhruba pětiminutovka stačila ke čtvrtému zásahu. Šurý rychle rozehrál na Pořického, ten předal puk Dominiku Pokornému, který pověsil puk pěkně k tyčce, a Valašské Meziříčí vedlo o tři góly.

Opavští se snažili vrátit zpátky do zápasu. Gól naděje zařídil navrátilec do opavské sestavy Chalupa, který v přesilovce čtyři na tři zblízka procedil puk za záda Šurého, a snížil na 2:4. Víc už ale Slezané nestihli a prohráli i poslední domácí zápas letošního roku.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun