> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan neudržel vedení

vloženo: 17.12.2017           komentářů: 0

Poslední domácí zápas roku 2017 Slezanu bohužel nevyšel. Opavští neudrželi náskok a podlehli Valašskému Meziříčí v poměru 2:4.

Opavští hokejisté poslední domácí zápas letošního kalendářního roku nezvládli. Na svém ledě sice nad Valašským Meziříčím vedli po trefě Šendery, jenže Bobři skóre otočili čtyřmi góly a nakonec zvítězili v poměru 2:4. Prohru Slezanu v závěru zmírnil Chalupa.
29.kolo, sobota 16.12.2017
HC Slezan Opava
2:4
(1:2, 0:2, 1:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 3. Šendera (Seidler, Vaněk), 50. Chalupa (Tichý) – 13. Daněk, 15. Daněk (Hořanský, Kývala), 26. Hořanský (Kývala, Mikel), 38. D. Pokorný (Pořický, Šurý). Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – M. Pokorný, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Chalupa, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Martin Varga, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Martiník, Studený, Miroslav Varga – Dalajka.
Komentář k zápasu

Domácí začali výborně. Hned po 131 sekundách hry to zkusil od modré Šendera, který nahodil puk na branku Bobrů, Šurý přes hradbu těl před sebou nic neviděl a Opava vedla. Slezané nadále tlačili a zdálo se, že všechno je na dobré cestě.

Valaši ale udeřili, když byli zrovna ve čtyřech. Stalo se tak po nešťastné situaci, kdy Šafránek chtěl rychlou rozehrávkou vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, jenže smolně namazal puk přímo na hůl hostujícího Daňka. Ten hned vystřelil a navzdory tomu, že Šafránek předvedl parádní tygří skok a hokejkou zasáhl puk, hosté slavili vyrovnání.

Vzápětí byl Daněk v akci znovu. Tentokrát si všiml puku, který zůstal ležet v opavském brankovišti a pohotově jej doklepl do branky Slezanu. V závěru ještě Šafránek výborně zlikvidoval únik Hořanského a šlo se do kabin.

V úvodu druhého dějství ovšem Hořanský už radostí mohl zvednout ruce nad hlavu. Podařilo se mu procpat puk pod betony Šafránka a Bobři vedli v Opavě 3:1. Z důvodu technického problému na opavské brance se pak závěr druhé části dohrával po přestávce na začátku třetí třetiny.

Hostujícímu celku zhruba pětiminutovka stačila ke čtvrtému zásahu. Šurý rychle rozehrál na Pořického, ten předal puk Dominiku Pokornému, který pověsil puk pěkně k tyčce, a Valašské Meziříčí vedlo o tři góly.

Opavští se snažili vrátit zpátky do zápasu. Gól naděje zařídil navrátilec do opavské sestavy Chalupa, který v přesilovce čtyři na tři zblízka procedil puk za záda Šurého, a snížil na 2:4. Víc už ale Slezané nestihli a prohráli i poslední domácí zápas letošního roku.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.