> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan neudržel vedení

vloženo: 17.12.2017           komentářů: 0

Poslední domácí zápas roku 2017 Slezanu bohužel nevyšel. Opavští neudrželi náskok a podlehli Valašskému Meziříčí v poměru 2:4.

Opavští hokejisté poslední domácí zápas letošního kalendářního roku nezvládli. Na svém ledě sice nad Valašským Meziříčím vedli po trefě Šendery, jenže Bobři skóre otočili čtyřmi góly a nakonec zvítězili v poměru 2:4. Prohru Slezanu v závěru zmírnil Chalupa.
29.kolo, sobota 16.12.2017
HC Slezan Opava
2:4
(1:2, 0:2, 1:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 3. Šendera (Seidler, Vaněk), 50. Chalupa (Tichý) – 13. Daněk, 15. Daněk (Hořanský, Kývala), 26. Hořanský (Kývala, Mikel), 38. D. Pokorný (Pořický, Šurý). Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – M. Pokorný, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Chalupa, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Martin Varga, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Martiník, Studený, Miroslav Varga – Dalajka.
Komentář k zápasu

Domácí začali výborně. Hned po 131 sekundách hry to zkusil od modré Šendera, který nahodil puk na branku Bobrů, Šurý přes hradbu těl před sebou nic neviděl a Opava vedla. Slezané nadále tlačili a zdálo se, že všechno je na dobré cestě.

Valaši ale udeřili, když byli zrovna ve čtyřech. Stalo se tak po nešťastné situaci, kdy Šafránek chtěl rychlou rozehrávkou vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, jenže smolně namazal puk přímo na hůl hostujícího Daňka. Ten hned vystřelil a navzdory tomu, že Šafránek předvedl parádní tygří skok a hokejkou zasáhl puk, hosté slavili vyrovnání.

Vzápětí byl Daněk v akci znovu. Tentokrát si všiml puku, který zůstal ležet v opavském brankovišti a pohotově jej doklepl do branky Slezanu. V závěru ještě Šafránek výborně zlikvidoval únik Hořanského a šlo se do kabin.

V úvodu druhého dějství ovšem Hořanský už radostí mohl zvednout ruce nad hlavu. Podařilo se mu procpat puk pod betony Šafránka a Bobři vedli v Opavě 3:1. Z důvodu technického problému na opavské brance se pak závěr druhé části dohrával po přestávce na začátku třetí třetiny.

Hostujícímu celku zhruba pětiminutovka stačila ke čtvrtému zásahu. Šurý rychle rozehrál na Pořického, ten předal puk Dominiku Pokornému, který pověsil puk pěkně k tyčce, a Valašské Meziříčí vedlo o tři góly.

Opavští se snažili vrátit zpátky do zápasu. Gól naděje zařídil navrátilec do opavské sestavy Chalupa, který v přesilovce čtyři na tři zblízka procedil puk za záda Šurého, a snížil na 2:4. Víc už ale Slezané nestihli a prohráli i poslední domácí zápas letošního roku.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.