> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava se držela třetinu

vloženo: 10.12.2017           komentářů: 0


Opava se držela třetinu, pak vládli Drtiči

Pouze úvodních dvacet minut dokázali opavští hokejisté udržet krok s druhým celkem tabulky z Hodonína. Po vyrovnané první třetině ale Slezané nakoupili ve druhé části pět gólů a bylo hotovo. Ve třetím dějství přidali Drtiči další várku pěti branek a nakonec v Opavě zvítězili jednoznačně 11:1.
27.kolo, sobota 9.12.2017
HC Slezan Opava
1:11
(1:1, 0:5, 0:5)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 11. Černý (Vítek, Rudl) - 7. Jurča (Žabčík), 23. Kužílek (Jurča), 24. Vrána (Vaněk), 27. Sajdl (Matula), 27. M. Haloda (Vaněk), 38. Vrána (Vaněk), 53. Jurča (Kužílek, Žabčík), 56. Charvát (Romančík), 57. Miklík (Peš), 58. Vrána (Romančík), 60. Sedlák (Vaněk). Rozhodčí: Holaň – Novák, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:11.
HC Slezan Opava: Šimeček (27. Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, M. Haloda, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.
Komentář k zápasu

Opavští nezačali ideálně. Neuběhlo ani sedm minut hry a Žabčík si na útočné modré čáře všiml volného Jurči, kterému okamžitě poslal dlouhý pas, a hodonínský forvard si věděl rady. Rychle zpracoval puk, a pak jej pověsil do levého horního růžky Šimečkovy klece.

O chvíli později tvrdě pálil opavský kapitán Černý, Kotvan chvilku nevěděl, kde má puk, ten ale nakonec skončil mimo hodonínskou branku. Slezan se dočkal až v přesilovce. Vítek krásnou přihrávkou přes šířku kluziště mezi dvěma beky oslovil Černého který neměl problém bez přípravy uklidit kotouč do poloprázdné svatyně Drtičů.

Pokud byla první třetina vyrovnaná, o druhé se to říct rozhodně nedá. Hned zkraje druhé části využil Kužílek střelou od modré přesilovku a Hodonín měl zpátky své vedení. Pak Drtiči udeřili i ve vlastním oslabení. Vrána ujel do sólového úniku a parádně pověsil puk pod horní tyčku – 1:3.

Když přišla na řadu další početní výhoda Hodonína, kterou proměnil Sajdl, bylo to už 4:1 a Šimečka v opavské kleci nahradil Wanecki. Ten ovšem inkasoval hned ze druhé střely, které musel čelit, když nedokázal zastavit ránu Marka Halody.

Následně si Slezan zahrál 44 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Tu nejdřív nevyužil a navrch ještě inkasoval. Vaněk s Vránou ujeli do rychlého brejku a druhý jmenovaný jej završil šestou trefou do branky Opavy. Ve třetí části se pokračovalo v podobném trendu.

Přesilovku nejprve využil pohotový Jurča a bylo to 7:1. Další balíček si hosté schovali na na závěrečných pět minut, kdy se trefili hned čtyřikrát. Postupně se prosadili Charvát a Miklík, hattrick završil Vrána a poslední slovo měl v čase 59:25 Sedlák, který upravil konečné skóre na hrozivých 1:11.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.