> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava se držela třetinu

vloženo: 10.12.2017           komentářů: 0


Opava se držela třetinu, pak vládli Drtiči

Pouze úvodních dvacet minut dokázali opavští hokejisté udržet krok s druhým celkem tabulky z Hodonína. Po vyrovnané první třetině ale Slezané nakoupili ve druhé části pět gólů a bylo hotovo. Ve třetím dějství přidali Drtiči další várku pěti branek a nakonec v Opavě zvítězili jednoznačně 11:1.
27.kolo, sobota 9.12.2017
HC Slezan Opava
1:11
(1:1, 0:5, 0:5)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 11. Černý (Vítek, Rudl) - 7. Jurča (Žabčík), 23. Kužílek (Jurča), 24. Vrána (Vaněk), 27. Sajdl (Matula), 27. M. Haloda (Vaněk), 38. Vrána (Vaněk), 53. Jurča (Kužílek, Žabčík), 56. Charvát (Romančík), 57. Miklík (Peš), 58. Vrána (Romančík), 60. Sedlák (Vaněk). Rozhodčí: Holaň – Novák, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:11.
HC Slezan Opava: Šimeček (27. Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, M. Haloda, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.
Komentář k zápasu

Opavští nezačali ideálně. Neuběhlo ani sedm minut hry a Žabčík si na útočné modré čáře všiml volného Jurči, kterému okamžitě poslal dlouhý pas, a hodonínský forvard si věděl rady. Rychle zpracoval puk, a pak jej pověsil do levého horního růžky Šimečkovy klece.

O chvíli později tvrdě pálil opavský kapitán Černý, Kotvan chvilku nevěděl, kde má puk, ten ale nakonec skončil mimo hodonínskou branku. Slezan se dočkal až v přesilovce. Vítek krásnou přihrávkou přes šířku kluziště mezi dvěma beky oslovil Černého který neměl problém bez přípravy uklidit kotouč do poloprázdné svatyně Drtičů.

Pokud byla první třetina vyrovnaná, o druhé se to říct rozhodně nedá. Hned zkraje druhé části využil Kužílek střelou od modré přesilovku a Hodonín měl zpátky své vedení. Pak Drtiči udeřili i ve vlastním oslabení. Vrána ujel do sólového úniku a parádně pověsil puk pod horní tyčku – 1:3.

Když přišla na řadu další početní výhoda Hodonína, kterou proměnil Sajdl, bylo to už 4:1 a Šimečka v opavské kleci nahradil Wanecki. Ten ovšem inkasoval hned ze druhé střely, které musel čelit, když nedokázal zastavit ránu Marka Halody.

Následně si Slezan zahrál 44 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Tu nejdřív nevyužil a navrch ještě inkasoval. Vaněk s Vránou ujeli do rychlého brejku a druhý jmenovaný jej završil šestou trefou do branky Opavy. Ve třetí části se pokračovalo v podobném trendu.

Přesilovku nejprve využil pohotový Jurča a bylo to 7:1. Další balíček si hosté schovali na na závěrečných pět minut, kdy se trefili hned čtyřikrát. Postupně se prosadili Charvát a Miklík, hattrick završil Vrána a poslední slovo měl v čase 59:25 Sedlák, který upravil konečné skóre na hrozivých 1:11.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.