> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava se držela třetinu

vloženo: 10.12.2017           komentářů: 0


Opava se držela třetinu, pak vládli Drtiči

Pouze úvodních dvacet minut dokázali opavští hokejisté udržet krok s druhým celkem tabulky z Hodonína. Po vyrovnané první třetině ale Slezané nakoupili ve druhé části pět gólů a bylo hotovo. Ve třetím dějství přidali Drtiči další várku pěti branek a nakonec v Opavě zvítězili jednoznačně 11:1.
27.kolo, sobota 9.12.2017
HC Slezan Opava
1:11
(1:1, 0:5, 0:5)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 11. Černý (Vítek, Rudl) - 7. Jurča (Žabčík), 23. Kužílek (Jurča), 24. Vrána (Vaněk), 27. Sajdl (Matula), 27. M. Haloda (Vaněk), 38. Vrána (Vaněk), 53. Jurča (Kužílek, Žabčík), 56. Charvát (Romančík), 57. Miklík (Peš), 58. Vrána (Romančík), 60. Sedlák (Vaněk). Rozhodčí: Holaň – Novák, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:11.
HC Slezan Opava: Šimeček (27. Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, M. Haloda, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.
Komentář k zápasu

Opavští nezačali ideálně. Neuběhlo ani sedm minut hry a Žabčík si na útočné modré čáře všiml volného Jurči, kterému okamžitě poslal dlouhý pas, a hodonínský forvard si věděl rady. Rychle zpracoval puk, a pak jej pověsil do levého horního růžky Šimečkovy klece.

O chvíli později tvrdě pálil opavský kapitán Černý, Kotvan chvilku nevěděl, kde má puk, ten ale nakonec skončil mimo hodonínskou branku. Slezan se dočkal až v přesilovce. Vítek krásnou přihrávkou přes šířku kluziště mezi dvěma beky oslovil Černého který neměl problém bez přípravy uklidit kotouč do poloprázdné svatyně Drtičů.

Pokud byla první třetina vyrovnaná, o druhé se to říct rozhodně nedá. Hned zkraje druhé části využil Kužílek střelou od modré přesilovku a Hodonín měl zpátky své vedení. Pak Drtiči udeřili i ve vlastním oslabení. Vrána ujel do sólového úniku a parádně pověsil puk pod horní tyčku – 1:3.

Když přišla na řadu další početní výhoda Hodonína, kterou proměnil Sajdl, bylo to už 4:1 a Šimečka v opavské kleci nahradil Wanecki. Ten ovšem inkasoval hned ze druhé střely, které musel čelit, když nedokázal zastavit ránu Marka Halody.

Následně si Slezan zahrál 44 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Tu nejdřív nevyužil a navrch ještě inkasoval. Vaněk s Vránou ujeli do rychlého brejku a druhý jmenovaný jej završil šestou trefou do branky Opavy. Ve třetí části se pokračovalo v podobném trendu.

Přesilovku nejprve využil pohotový Jurča a bylo to 7:1. Další balíček si hosté schovali na na závěrečných pět minut, kdy se trefili hned čtyřikrát. Postupně se prosadili Charvát a Miklík, hattrick završil Vrána a poslední slovo měl v čase 59:25 Sedlák, který upravil konečné skóre na hrozivých 1:11.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun