> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Občané Slatiny a Nového Světa

vloženo: 09.12.2017           komentářů: 0

Občané Slatiny a Nového Světa se setkali u kulturáku, na tradiční předvánoční akci vystoupily místní dětiAčkoli to ještě před týdnem vypadalo na kompletní vánoční atmosféru, sníh do soboty 9. prosince 2017, kdy se konalo další tradiční „Adventní setkání u kulturáku“, roztál. Ani to však neodradilo stovky občanů, aby se na této akci zastavili.

Na příjemně mrazivou akci jsme si totiž svou hromádku sněhu dovezli. A byla náležitě využita, samozřejmě především dětmi. Ke kulturnímu domu dorazilo úderem patnácté hodiny několik stovek občanů nejen ze Slatiny a Nového Světa, ale i z okolních obcí.

Pro všechny byla připravena vánoční klasika. Prodej stromků, dekorací a drobných doplňků převážně místní domácí výroby doprovázely také výrobky určené do žaludku.

„Knedla“ na místě rozboural prasátko, k prodeji byly rovněž hotové masné výrobky z jeho produkce. Nechybělo tradiční vánoční cukroví včetně zdobených perníčků. Punč byl dvoupolohový, objednat bylo možné jak dětskou, tak dospělou – ostřejší verzi. Nechyběla medovina a několik druhů pálenky. K ní se tradičně podávaly zpomalovače v podobě škvarků a chleba.

O kulturní program se postaraly děti z místní školy, které pod vedením pančele Martina Varechy přednesly několik básniček, zazpívaly a zahrály na hudební nástroje. Postaraly se rovněž o nazdobení připraveného vánočního stromu, který byl po setmění doladěn prskavkami.

Se všemi občany se těšíme na shledanou na veřejném zasedání obecního zastupitelstva ve středu 20. prosince v 18:00 v sále kulturního domu a přejeme příjemné prožití Vánoc a šťastný vstup do nového roku.

autor: Obecní úřad Slatina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.