> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Občané Slatiny a Nového Světa

vloženo: 09.12.2017           komentářů: 0

Občané Slatiny a Nového Světa se setkali u kulturáku, na tradiční předvánoční akci vystoupily místní dětiAčkoli to ještě před týdnem vypadalo na kompletní vánoční atmosféru, sníh do soboty 9. prosince 2017, kdy se konalo další tradiční „Adventní setkání u kulturáku“, roztál. Ani to však neodradilo stovky občanů, aby se na této akci zastavili.

Na příjemně mrazivou akci jsme si totiž svou hromádku sněhu dovezli. A byla náležitě využita, samozřejmě především dětmi. Ke kulturnímu domu dorazilo úderem patnácté hodiny několik stovek občanů nejen ze Slatiny a Nového Světa, ale i z okolních obcí.

Pro všechny byla připravena vánoční klasika. Prodej stromků, dekorací a drobných doplňků převážně místní domácí výroby doprovázely také výrobky určené do žaludku.

„Knedla“ na místě rozboural prasátko, k prodeji byly rovněž hotové masné výrobky z jeho produkce. Nechybělo tradiční vánoční cukroví včetně zdobených perníčků. Punč byl dvoupolohový, objednat bylo možné jak dětskou, tak dospělou – ostřejší verzi. Nechyběla medovina a několik druhů pálenky. K ní se tradičně podávaly zpomalovače v podobě škvarků a chleba.

O kulturní program se postaraly děti z místní školy, které pod vedením pančele Martina Varechy přednesly několik básniček, zazpívaly a zahrály na hudební nástroje. Postaraly se rovněž o nazdobení připraveného vánočního stromu, který byl po setmění doladěn prskavkami.

Se všemi občany se těšíme na shledanou na veřejném zasedání obecního zastupitelstva ve středu 20. prosince v 18:00 v sále kulturního domu a přejeme příjemné prožití Vánoc a šťastný vstup do nového roku.

autor: Obecní úřad Slatina

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.