> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tradiční "Vánoční běh"

vloženo: 07.12.2017           komentářů: 0


Tradiční "Vánoční běh" údolím Moravice z Melče do Opavy
Motto: "Před vánoční žranicí - proběhni se vánicí - bláticí".
24. 12. 2017
08:10 Opava - Hradecká Autobus 900240 17
8:45 Melč
10:00-10:45 hospoda Na postě (Hradec nad Moravicí)
11:00 symbolický start u Brana (Branka u Opavy, první ročník v roce 1974)
Všechny příznivce běhu zveme na tradiční vánoční běh!
Trasa cca 20-25km (příjemného běžeckého tempa). Kratší trasa 6 km.
K hlavnímu pelotonu běžců se můžete připojit kdekoliv po trati.
Sraz na autobusové zastávce Opava- Hradecká, odjezd směr Melč. 8:10, výběh z Melče, Melčským potokem k soutoku Moravice. Běží se na levém břehu podél Moravice směr Hradec. Doběh do hospody Na poště / Hradec nad Moravicí/, během občerstvení se počká na všechny doběhnuvší, a na ty, kteří poběží jen kratší trasu (6 km) z Hradce. V 11:00 symbolický start před bránou firmy Brano. Běží se po cyklostezce na levém břehu řeky Moravice, v Brance se přebíhá na pravý břeh. U splavu po přeběhnutí řeky bude krátké pietní zastavení na počest Stanislava Mikesky, jeho ženy a dvou naších přátel- Pavla Muchy a Mojmíra Studníka. Pokračujeme do Opavy k benzinové pumpě. Dbejte opatrnosti na silnicích!
Po doběhu všech účastníků k benzinové pumpě fa. Benzina na Hradecké ulici si sportovci popřejí a připijí na spokojené svátky.
Doporučujeme si vzít menší finanční obnos na zakoupení občerstvení během běhu a sektu na benzínce. :-)
Doufáme, že se letos sejdeme v hojném počtu!

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.