> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tradiční "Vánoční běh"

vloženo: 07.12.2017           komentářů: 0


Tradiční "Vánoční běh" údolím Moravice z Melče do Opavy
Motto: "Před vánoční žranicí - proběhni se vánicí - bláticí".
24. 12. 2017
08:10 Opava - Hradecká Autobus 900240 17
8:45 Melč
10:00-10:45 hospoda Na postě (Hradec nad Moravicí)
11:00 symbolický start u Brana (Branka u Opavy, první ročník v roce 1974)
Všechny příznivce běhu zveme na tradiční vánoční běh!
Trasa cca 20-25km (příjemného běžeckého tempa). Kratší trasa 6 km.
K hlavnímu pelotonu běžců se můžete připojit kdekoliv po trati.
Sraz na autobusové zastávce Opava- Hradecká, odjezd směr Melč. 8:10, výběh z Melče, Melčským potokem k soutoku Moravice. Běží se na levém břehu podél Moravice směr Hradec. Doběh do hospody Na poště / Hradec nad Moravicí/, během občerstvení se počká na všechny doběhnuvší, a na ty, kteří poběží jen kratší trasu (6 km) z Hradce. V 11:00 symbolický start před bránou firmy Brano. Běží se po cyklostezce na levém břehu řeky Moravice, v Brance se přebíhá na pravý břeh. U splavu po přeběhnutí řeky bude krátké pietní zastavení na počest Stanislava Mikesky, jeho ženy a dvou naších přátel- Pavla Muchy a Mojmíra Studníka. Pokračujeme do Opavy k benzinové pumpě. Dbejte opatrnosti na silnicích!
Po doběhu všech účastníků k benzinové pumpě fa. Benzina na Hradecké ulici si sportovci popřejí a připijí na spokojené svátky.
Doporučujeme si vzít menší finanční obnos na zakoupení občerstvení během běhu a sektu na benzínce. :-)
Doufáme, že se letos sejdeme v hojném počtu!

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.