> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

LadyPraga v Opavě

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Zpátky do Slezska!!!
Hudební kvartet LadyPraga se vrací po téměř půlroční přestávce do opavského regionu. Mění se jen prostředí koncertu. Z letního působiště, v rámci hudebního festivalu Hradecký slunovrat, se kapela přesouvá na opavské Dolní náměstí, kde se představí 16. prosince v rámci Vánočních trhů. Mezi první návštěvou a nynějším připravovaným koncertem se však podařilo několik zajímavých věcí.
Pokud se vrátíme do letošního léta, bylo zastavení kapely na Open stage Hradeckého Slunovratu jedním z nejúspěšnějších. Bohatá návštěva této akce, vynikající atmosféra a v neposlední řadě výborný zvuk, přispěly k velmi dobrému výkonu této formace. LadyPraga prezentovali své vlastní autorské skladby, které se tu přiklonily k inteligentnímu podání popu, tam zase atakovaly rockové hranice, až téměř nepozorovaně vklouzly do vod šansonu a jazzu. Zvláště u pomalejších skladeb byly tyto vlivy patrné a nutno dodat, že pozorný posluchač se opravdu nenudil. Ostatně na vnímavé obecenstvo si tento dobře připravený festival rozhodně stěžovat nemůže.
Vraťme se však k hudební skupině.LadyPraga v létě nezaháleli, připravili dvě zbrusu nová hudební videa a na sklonku roku vydávají své první debutové album s názvem Sociální experiment. Jedná se o jakousi retrospektivu za poměrně krátkou činností této kapely a 11 skladeb budiž důkazem, že tito hudebníci zkrátka nezahálejí.
Kam směřuje tahle formace bez obligátních kytar? Rozhodně si razí svou vlastní cestu a velmi citlivě kormidluje mezi několika hudebními styly. Posluchači servíruje chutné menu, za jehož výsledkem stojí poctivá práce rytmiky a harmonizující piáno mladého a talentovaného Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru. Ano, Veronika Bergmanová je tím středobodem, ke kterému se upíná to celé hudební snažení. Ona propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy, převážně šitými na míru. Celkově působí tenhle band velmi homogenním dojmem a radost, která září z jejich muzikantství, je přímo nakažlivá a zároveň povzbuzující.
V Opavě proběhne v rámci koncertu křest debutového CD, se dvěma velmi zajímavými hosty. O koho se jedná, na to se přijďte podívat 16. prosince od 18:00 hod.
Co říci závěrem? Je velmi sympatické, že jsou stále objevovány nové hudební prostory, které provádí posluchačův sluch hudbou bez mantinelů, s dynamickou interpretací a ne zcela běžnými a obehranými postupy. Pokud vás takový svět zajímá, přijměte toto pozvání.


autor: Jan Pokorný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun