> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

LadyPraga v Opavě

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Zpátky do Slezska!!!
Hudební kvartet LadyPraga se vrací po téměř půlroční přestávce do opavského regionu. Mění se jen prostředí koncertu. Z letního působiště, v rámci hudebního festivalu Hradecký slunovrat, se kapela přesouvá na opavské Dolní náměstí, kde se představí 16. prosince v rámci Vánočních trhů. Mezi první návštěvou a nynějším připravovaným koncertem se však podařilo několik zajímavých věcí.
Pokud se vrátíme do letošního léta, bylo zastavení kapely na Open stage Hradeckého Slunovratu jedním z nejúspěšnějších. Bohatá návštěva této akce, vynikající atmosféra a v neposlední řadě výborný zvuk, přispěly k velmi dobrému výkonu této formace. LadyPraga prezentovali své vlastní autorské skladby, které se tu přiklonily k inteligentnímu podání popu, tam zase atakovaly rockové hranice, až téměř nepozorovaně vklouzly do vod šansonu a jazzu. Zvláště u pomalejších skladeb byly tyto vlivy patrné a nutno dodat, že pozorný posluchač se opravdu nenudil. Ostatně na vnímavé obecenstvo si tento dobře připravený festival rozhodně stěžovat nemůže.
Vraťme se však k hudební skupině.LadyPraga v létě nezaháleli, připravili dvě zbrusu nová hudební videa a na sklonku roku vydávají své první debutové album s názvem Sociální experiment. Jedná se o jakousi retrospektivu za poměrně krátkou činností této kapely a 11 skladeb budiž důkazem, že tito hudebníci zkrátka nezahálejí.
Kam směřuje tahle formace bez obligátních kytar? Rozhodně si razí svou vlastní cestu a velmi citlivě kormidluje mezi několika hudebními styly. Posluchači servíruje chutné menu, za jehož výsledkem stojí poctivá práce rytmiky a harmonizující piáno mladého a talentovaného Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru. Ano, Veronika Bergmanová je tím středobodem, ke kterému se upíná to celé hudební snažení. Ona propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy, převážně šitými na míru. Celkově působí tenhle band velmi homogenním dojmem a radost, která září z jejich muzikantství, je přímo nakažlivá a zároveň povzbuzující.
V Opavě proběhne v rámci koncertu křest debutového CD, se dvěma velmi zajímavými hosty. O koho se jedná, na to se přijďte podívat 16. prosince od 18:00 hod.
Co říci závěrem? Je velmi sympatické, že jsou stále objevovány nové hudební prostory, které provádí posluchačův sluch hudbou bez mantinelů, s dynamickou interpretací a ne zcela běžnými a obehranými postupy. Pokud vás takový svět zajímá, přijměte toto pozvání.


autor: Jan Pokorný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.