> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

LadyPraga v Opavě

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Zpátky do Slezska!!!
Hudební kvartet LadyPraga se vrací po téměř půlroční přestávce do opavského regionu. Mění se jen prostředí koncertu. Z letního působiště, v rámci hudebního festivalu Hradecký slunovrat, se kapela přesouvá na opavské Dolní náměstí, kde se představí 16. prosince v rámci Vánočních trhů. Mezi první návštěvou a nynějším připravovaným koncertem se však podařilo několik zajímavých věcí.
Pokud se vrátíme do letošního léta, bylo zastavení kapely na Open stage Hradeckého Slunovratu jedním z nejúspěšnějších. Bohatá návštěva této akce, vynikající atmosféra a v neposlední řadě výborný zvuk, přispěly k velmi dobrému výkonu této formace. LadyPraga prezentovali své vlastní autorské skladby, které se tu přiklonily k inteligentnímu podání popu, tam zase atakovaly rockové hranice, až téměř nepozorovaně vklouzly do vod šansonu a jazzu. Zvláště u pomalejších skladeb byly tyto vlivy patrné a nutno dodat, že pozorný posluchač se opravdu nenudil. Ostatně na vnímavé obecenstvo si tento dobře připravený festival rozhodně stěžovat nemůže.
Vraťme se však k hudební skupině.LadyPraga v létě nezaháleli, připravili dvě zbrusu nová hudební videa a na sklonku roku vydávají své první debutové album s názvem Sociální experiment. Jedná se o jakousi retrospektivu za poměrně krátkou činností této kapely a 11 skladeb budiž důkazem, že tito hudebníci zkrátka nezahálejí.
Kam směřuje tahle formace bez obligátních kytar? Rozhodně si razí svou vlastní cestu a velmi citlivě kormidluje mezi několika hudebními styly. Posluchači servíruje chutné menu, za jehož výsledkem stojí poctivá práce rytmiky a harmonizující piáno mladého a talentovaného Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru. Ano, Veronika Bergmanová je tím středobodem, ke kterému se upíná to celé hudební snažení. Ona propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy, převážně šitými na míru. Celkově působí tenhle band velmi homogenním dojmem a radost, která září z jejich muzikantství, je přímo nakažlivá a zároveň povzbuzující.
V Opavě proběhne v rámci koncertu křest debutového CD, se dvěma velmi zajímavými hosty. O koho se jedná, na to se přijďte podívat 16. prosince od 18:00 hod.
Co říci závěrem? Je velmi sympatické, že jsou stále objevovány nové hudební prostory, které provádí posluchačův sluch hudbou bez mantinelů, s dynamickou interpretací a ne zcela běžnými a obehranými postupy. Pokud vás takový svět zajímá, přijměte toto pozvání.


autor: Jan Pokorný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.