> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarek Nohavica bude hlavní hvězdou

vloženo: 04.12.2017           komentářů: 0

Jarek Nohavica bude hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music


Hlavní hvězdou příštího ročníku festivalu Štěrkovna Open Music bude písničkář Jaromír Nohavica. Festival bude třídenní a na břehu Hlučínského jezera se uskuteční od 26. do 28. července. Dalším nově zveřejněným interpretem je úspěšný písničkář Tomáš Klus.

Nohavica v Hlučíně uvede dvouhodinový koncert, na němž podobně jako v pražské O2 aréně zazní zpěvákovy největší hity i písně z čerstvě vydaného alba Poruba. Na akordeon a piano jej doprovodí vynikající muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka.
"O vystoupení Jarka jsme usilovali téměř deset let, z toho poslední tři roky velmi intenzivně. Podařilo se to až na chystaný 14. ročník. Pro festival i Hlučín a celý Moravskoslezský kraj to bude jistě velká událost," řekl David Moravec z pořádající společnosti New Wind Production.
Pořadatelé zveřejnili i další velké jméno programu. Příští rok na Štěrkovně Open Music vystoupí i Tomáš Klus. "I tohoto interpreta jsme se snažili pro náš festival získat řadu let. Jde o neuvěřitelnou shodu okolností, že se to podařilo zrovna nyní, když bude i Jarek. Připravujeme mimořádně silný ročník," dodal další z pořadatelů Matěj Ostárek.
Už dříve pořadatelé zveřejnili, že v roce 2018 bude v Hlučíně na Štěrkovně Open Music hrát slovenská kapela Horkýže slíže a nejlepší balkánské dechovky Boban a Marko Markovič a Fanfara Ciocarlia. Ty se utkají ve společném souboji v rámci speciálního projektu Balkan Battle Live.
Vedle toho festival, který je pořádán za podpory města Hlučín, Moravskoslezského kraje a generálního partnera stavební společnosti Tomáš Straub, nabídne vše, na co jsou návštěvníci zvyklí. „Především to bude pohoda a romantika u jezera. Připravujeme velkou dětskou scénu i program pro seniory v Domově pod Vinnou horou. Jezero by opět měly brázdit plachetnice či vodní skútry. Hlučín ozdobí stovky dětských obrázků,“ doplnil Matěj Ostárek.
Předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketstream. K dostání jsou i v hlučínské Hospodě 56 či v opavské prodejně Sluna. Další informace zájemci najdou na Facebooku a na stránkách www.sterkovnamusic.com.

autor: www.sterkovnamusic.com

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.