> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarek Nohavica bude hlavní hvězdou

vloženo: 04.12.2017           komentářů: 0

Jarek Nohavica bude hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music


Hlavní hvězdou příštího ročníku festivalu Štěrkovna Open Music bude písničkář Jaromír Nohavica. Festival bude třídenní a na břehu Hlučínského jezera se uskuteční od 26. do 28. července. Dalším nově zveřejněným interpretem je úspěšný písničkář Tomáš Klus.

Nohavica v Hlučíně uvede dvouhodinový koncert, na němž podobně jako v pražské O2 aréně zazní zpěvákovy největší hity i písně z čerstvě vydaného alba Poruba. Na akordeon a piano jej doprovodí vynikající muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka.
"O vystoupení Jarka jsme usilovali téměř deset let, z toho poslední tři roky velmi intenzivně. Podařilo se to až na chystaný 14. ročník. Pro festival i Hlučín a celý Moravskoslezský kraj to bude jistě velká událost," řekl David Moravec z pořádající společnosti New Wind Production.
Pořadatelé zveřejnili i další velké jméno programu. Příští rok na Štěrkovně Open Music vystoupí i Tomáš Klus. "I tohoto interpreta jsme se snažili pro náš festival získat řadu let. Jde o neuvěřitelnou shodu okolností, že se to podařilo zrovna nyní, když bude i Jarek. Připravujeme mimořádně silný ročník," dodal další z pořadatelů Matěj Ostárek.
Už dříve pořadatelé zveřejnili, že v roce 2018 bude v Hlučíně na Štěrkovně Open Music hrát slovenská kapela Horkýže slíže a nejlepší balkánské dechovky Boban a Marko Markovič a Fanfara Ciocarlia. Ty se utkají ve společném souboji v rámci speciálního projektu Balkan Battle Live.
Vedle toho festival, který je pořádán za podpory města Hlučín, Moravskoslezského kraje a generálního partnera stavební společnosti Tomáš Straub, nabídne vše, na co jsou návštěvníci zvyklí. „Především to bude pohoda a romantika u jezera. Připravujeme velkou dětskou scénu i program pro seniory v Domově pod Vinnou horou. Jezero by opět měly brázdit plachetnice či vodní skútry. Hlučín ozdobí stovky dětských obrázků,“ doplnil Matěj Ostárek.
Předprodej vstupenek zajišťuje síť Ticketstream. K dostání jsou i v hlučínské Hospodě 56 či v opavské prodejně Sluna. Další informace zájemci najdou na Facebooku a na stránkách www.sterkovnamusic.com.

autor: www.sterkovnamusic.com

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.