> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Každá série jednou končí.

vloženo: 25.11.2017           komentářů: 0

Zvedne se Opava proti Novém Jičínu?

S Novým Jičínem letos Opava třikrát prohrála a favoritem nebude vzhledem k současnému rozpoložení ani v sobotu. Přesto není v derby bez šance. Každá série jednou končí a ta osmizápasová bez vítězství v podání Slezanu už si o to hlasitě koleduje. Přijďte naše hokejisty v nelehké době povzbudit, zápas startuje v 17 hodin.

V ideální formě nejsou ani Ďáblové, kteří prohráli poslední tři utkání. Naposledy Nový Jičín podlehl na domácím ledě Hodonínu 2:5. Jen pro pořádek – Opava v posledním kole schytala nepopulárního bůra ve Valašském Meziříčí.

Rozdíl mezi oběma soupeři aktuálně činí propastných šestnáct bodů, a to je Nový Jičín „až“ na páté pozici tabulky. Roli hraje i fakt, že Opava letos neuhrála se soupeřem ani bod. Hrubě jí nevyšlo zejména úvodní měření sil, kdy si z Jičína odvezla sedmičku. O necelý měsíc později se pak v Opavě zrodila porážka 1:3 a odveta nevyšla ani znovu na půdě soupeře. Slezan tehdy 1. listopadu v Jičíně ještě ve třetí třetině vedl, domácí ale dvěma góly v posledních osmi minutách výsledek otočili a uštědřili našim borcům další hořkou pilulku.

Sobotní utkání s Novým Jičínem startuje na opavském zimním stadionu v 17 hodin. Pokud se na duel nevydáte osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu. Na web našeho soupeře se můžete podívat zde.

Hlavním rozhodčím utkání je pan Václav Šutara. Pomáhat mu budou kolegové Přemysl Bartek a Mikuláš Dohnal.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.