> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlučínský tým vyhrál branný závody

vloženo: 16.11.2017           komentářů: 0

Hlučínský tým vyhrál branný závody pořádaný legionáři


Velký úspěch má na kontě hlučínský tým, který se v úterý 14. listopadu zúčastnil v Bolaticích 1. ročníku branného závodu Den legionáře. Žáci Základní školy Hornická Hynek Baturný a Denis Šimíček spolu se starostou města Pavlem Paschkem vybojovali první místo a tím i pohár pro vítěze.

Akci organizovala Československá obec legionářská, jednota Ostrava 1, pod vedením ředitele závodu, předsedy obce, kapitána v záloze Jana Šimčíka. Hlavním rozhodčím byl desátník v záloze Rostislav Pečínka a řídícím střeleb plukovník ve výslužbě František Mareš. V každém ze sedmnácti tříčlenných soutěžních týmů testoval spolu se školáky svou kondici také vždy někdo ze zástupců obce či města Sdružení obcí Hlučínska.
„Soutěžící měli těžké sportovní úkoly. Prvním úkolem byla netradiční překážková dráha na čas, která se skládala z desetinásobného otočení kolem metrové tyče zapíchnuté v kuželu, hod míčem do kbelíku, přeskoky latěk, běh se cvičnou minou, přenosy pneumatik, převalování malých míčků přes kusy domovní okapů a přesun na lyžích ovládaných pouze rukou gumovými úchopy. Následovala střelba vzduchovkou, lukem a kuší a hod granátem,“ popsala Ingrid Křižáková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Hlučínský tým dosáhl nejvyššího bodového hodnocení v nejrychlejším čase. „Atmosféra v našem soutěžním týmu byla úžasná. Naši zástupci se do boje pustili s plným sportovním nasazením,“ doplnila Ingrid Křižáková.
„Byl to skvělý zážitek. Děkuji svému týmu z Hlučína za spolupráci při získání vítězné trofeje. Také díky všem dalším aktérům za účast, elán a nadšení, s jakým se do závodění zapojili, a doufám, že se na příštím ročníku sejdeme pro změnu v Hlučíně ve stejně skvělé atmosféře,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Fotogalerie ze závodu je zde: http://www.hlucinsko.eu/clanek/mesto-hlucin-vyhralo-1-rocnik-branneho-zavodu/4583

autor: www.hlucinsko.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.