> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlučínský tým vyhrál branný závody

vloženo: 16.11.2017           komentářů: 0

Hlučínský tým vyhrál branný závody pořádaný legionáři


Velký úspěch má na kontě hlučínský tým, který se v úterý 14. listopadu zúčastnil v Bolaticích 1. ročníku branného závodu Den legionáře. Žáci Základní školy Hornická Hynek Baturný a Denis Šimíček spolu se starostou města Pavlem Paschkem vybojovali první místo a tím i pohár pro vítěze.

Akci organizovala Československá obec legionářská, jednota Ostrava 1, pod vedením ředitele závodu, předsedy obce, kapitána v záloze Jana Šimčíka. Hlavním rozhodčím byl desátník v záloze Rostislav Pečínka a řídícím střeleb plukovník ve výslužbě František Mareš. V každém ze sedmnácti tříčlenných soutěžních týmů testoval spolu se školáky svou kondici také vždy někdo ze zástupců obce či města Sdružení obcí Hlučínska.
„Soutěžící měli těžké sportovní úkoly. Prvním úkolem byla netradiční překážková dráha na čas, která se skládala z desetinásobného otočení kolem metrové tyče zapíchnuté v kuželu, hod míčem do kbelíku, přeskoky latěk, běh se cvičnou minou, přenosy pneumatik, převalování malých míčků přes kusy domovní okapů a přesun na lyžích ovládaných pouze rukou gumovými úchopy. Následovala střelba vzduchovkou, lukem a kuší a hod granátem,“ popsala Ingrid Křižáková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín.
Hlučínský tým dosáhl nejvyššího bodového hodnocení v nejrychlejším čase. „Atmosféra v našem soutěžním týmu byla úžasná. Naši zástupci se do boje pustili s plným sportovním nasazením,“ doplnila Ingrid Křižáková.
„Byl to skvělý zážitek. Děkuji svému týmu z Hlučína za spolupráci při získání vítězné trofeje. Také díky všem dalším aktérům za účast, elán a nadšení, s jakým se do závodění zapojili, a doufám, že se na příštím ročníku sejdeme pro změnu v Hlučíně ve stejně skvělé atmosféře,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Fotogalerie ze závodu je zde: http://www.hlucinsko.eu/clanek/mesto-hlucin-vyhralo-1-rocnik-branneho-zavodu/4583

autor: www.hlucinsko.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.