> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kaufland pokračuje v úpravách

vloženo: 10.11.2017           komentářů: 0

Kaufland pokračuje v úpravách prodejen
Po několikatýdenním uzavření otevírá prodejna v Opavě

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 byla po rekonstrukci otevřena prodejna Kaufland v Opavě, v Hlučínské ulici. Modernizace trvala tři a půl měsíce, v rámci urychlení byla prodejna na několik týdnů zcela uzavřena.

Ve znovuotevřené prodejně se zastavil i primátor města Opavy Ing. Radim Křupala. „Sám chodím do Kauflandu s rodinou rád nakupovat a jeho modernizaci jsem uvítal. Už na první pohled jsou vidět změny k lepšímu – přehlednější nákupní plocha, nižší regály, širší uličky. Nová podoba Kauflandu mě mile překvapila, je velmi zdařilá a věřím, že ji Opavané ocení,“ řekl primátor po prohlídce nové prodejny.

Prodejna Kaufland v Opavě v Hlučínské ulici prošla kompletní proměnou, venku i uvnitř. Její vzhled a technologické vybavení odpovídají trendům poslední doby a vychází vstříc potřebám zákazníka, který dnes chce nakupovat rychle a chce se snadno orientovat v prodejně i v nabídce zboží.
Nový koncept prodejny navozuje pocit velkého vzdušného prostoru, klidu, čistoty, jednoduchosti a funkčnosti. V orientaci pak pomáhá nejen výmalba stěn podle druhu zboží, ale i jednoduchý navigační systém zastoupený ikonami.

„Chceme zákazníkům nabídnout rychlý a pohodlný nákup. Rozšířili jsme uličky, pro urychlení nákupu byly na prodejní ploše vybudovány průchody – zkratky, které zákazníkům umožní zvolit si kratší prodejní okruh. Svůj prostor dostaly i čerstvé produkty k rychlému občerstvení. Například ve vitríně „Snack/fast to go“ plné baget a salátů, kde lze dobře pořídit tzv. svačinový nákup,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.
Nejpodstatnější a také nejviditelnější změnou je zmodernizování obslužného pultu s uzeninami, sýry a lahůdkami. Zvětšil se zhruba o 4 metry a tím vznikl prostor pro rozšíření nabídky o obslužný pult s masem značek Naši řezníci a K-Purland, které se připravují ve vlastním masozávodě společnosti Kaufland v Modleticích u Prahy.
Úpravou prošlo i oddělení pečiva. Výběr sladkého i slaného pečiva nyní bude ještě jednodušší a pohodlnější. Nová je i pokladní zóna, kde přibyly samoobslužné pokladny pro rychlé odbavení menších nákupů.
Při přestavbě byl kladen důraz i na ekologickou stránku prodejny. Prodejní plochu i zázemí osvětluje moderní, příjemné a především úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek byl osazen dveřmi, což spolu s novou technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent energie. Samozřejmostí jsou i další nejnovější technologická řešení, díky kterým prodejna minimálně zatěžuje své okolí (např. snížení množství CO2, rekuperace).

Kaufland dbá i na pohodlí a komfort svých zaměstnanců. Rozšířili a zmodernizovali jsme zázemí pro zhruba stovku zaměstnanců prodejny. Společenská místnost, jídelna i šatny jsou nyní vzdušnější a laděné do příjemných barev. Zaměstnancům je také k dispozici plně vybavená kuchyň, moderní sociální zařízení i wi-fi.

autor: Petra Holíková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.