> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poruba ve třetí bitvě o Slezsko

vloženo: 09.11.2017           komentářů: 0

Poruba vyřídila poslední Opavu v poslední třetině a proti Slezanu slaví historickou výhru


Skvěle, skvěle, skvěle! Poruba ve třetí bitvě o Slezsko nedala poslední Opavě žádnou šanci a před svým publikem ji zničila zejména díky parádnímu uragánu ve třetí třetině vysoko 9:0. HC RT TORAX tak slaví proti tomuto soupeři vůbec nejvyšší výhru v novodobé historii, když překonal výsledek 9:1 z loňské sezony. Porubští přidali třináctou výhru v řadě, dvakrát se ve středečním duelu prosadil Marek Haas, Hynek Kůdela si pak připisuje čisté konto.
2. liga – skupina Východ - 18.kolo st 8.11.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
Hokejový klub Opava
9:0(1:0, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 7. Zdeněk (Káňa, Slavík), 21. Adam (Haas, Fojtík), 30. Káňa (Zdeněk), 41. Zachar (Adam, Haas), 42. Finsterle (Ollender, Jaroš), 43. Haas (Zachar), 46. Schwarz (Ballner), 54. Haas (Fojtík, Zachar), 54. Luka (Zdeněk). Rozhodčí: Šudoma – Barteček, Kučera. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 302. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 9:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Luboš, Popela, Puškár – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender – Ballner, Schwarz, Gelnar
Hokejový klub Opava: Šimeček (od 43. Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa, Slavík, – Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Hvězdy zápasu
Marek Haas (POR) (2+2)
Jiří Zdeněk (POR) (1+2)
Hynek Kůdela (POR) (25 střel, 25 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost)

Až ve třetí minutě se zrodila dramatická akce v podání Kilnara s Malinou. Prvotní střelu Kůdela odrazil před sebe, a kdyby do následné střely nevložil jeden z porubských obránců hůl, mohla Opava slavit úvodní branku. Nakonec ji slavila domácí střídačka v první vteřině sedmé minuty. Sice se kostrbatě dostávali do útočné třetiny, ale souhra Slavíka s Káňou a střelcem pod víko Jiřím Zdeňkem hru následně uklidnila. Brzy se zrodila šance na vyrovnání, ale Kůdela Horváthovu střelu zachytil na betonech. Hosté měli v následujících minutách více ze hry, přesto herní tlak gólově nepotvrdili. Ani když se ve dvanácté minutě ocitl za obranou Vítek. Únik střelou zakončil, ale jen do připraveného gólmana. Oba týmy byly aktivní, gólmani si řádně zachytali, ale skóre 1:0 se přesunulo do druhé části utkání.

Z té bylo odehráno sedmatřicet vteřin, když si mezi kruhy najel Luboš Adam a odražený kotouč po střele Haase nastřelil do opavské sítě. Brankář Šimeček neměl šanci zasáhnout. Hosté několikrát prozkoušeli Kůdelu v postřehu a porubskou obranu v defenzivní činnosti, jenže ten správný recept na překonání obého nenašli. To domácím se dařilo podstatně lépe. Sice jim Šimeček několik šancí a nebezpečných střel pochytal, ale na okamžitou střelu zápěstím od Tomáše Káni nedokázal včas zareagovat ani se v brankovišti přesunout k pravé tyči. Puk mu proletěl kolem hlavy a obkroužil horní vnitřní oblouk branky.
V závěru třetiny se Porubě naskytla dvouminutová přesilovka pěti proti třem, když byli současně vyloučeni Chalupa a Daniel Slavík. Trojice opavských hráčů ale dokázala vykrývat a narušovat porubské nahrávky. Po přestávce poslední půlminutu ve třech už neubránili. Chyběly tři vteřiny do návratu obou vyloučených, když se k levé Šimečkově tyči trefil David Zachar poté, co mu nabídl střelu z první Luboš Adam.

Za minutu se domácí střídačka i fanoušci radovali z pátého gólu. Lukáš Finsterle byl tím posledním hráčem, který se v závaru před Šimečkem dotkl kotouče, než přešel brankovou čáru. Dlouhou holí prostrčil puk kolem gólmanových betonů. A aby náhodou nebylo gólů málo, v následující minutě předvedl Zachar s Markem Haasem krásnou akci dva na jednoho. I když byl Haas tísněn obráncem, dokázal mu Zachar kotouč poslat přesně na hůl a pak už stačilo jej správně nasměrovat, protože brankář sledoval jízdu porubského kapitána až k brankové čáře a pak se už nestačil přesunout na střed brankoviště. Šimeček pak přenechal svůj post kolegovi Šafránkovi.
Ten odolával jen tři minuty. Gólově se v sedmé minutě třetí periody prosadil po nahrávce Ballnera Jakub Schwarz. Slezané dostali domácí pod tlak, jenže Kůdelu nepřekvapila střela Maliny ani pohotová reakce Hartmanna na změnu puku před brankovištěm s okamžitou střelou.

Jak plynul herní čas, hosté ztráceli víc a víc sil hokejem nahoru dolů. Z toho pramenily chyby v obraně, které Porubští dokázali trestat. V padesáté čtvrté minutě využili Porubští přesilovku. Podruhé se v utkání prosadil Marek Haas po nabídce Fojtíka a o jednadvacet vteřin později se do úniku dostali Zdeněk se střílejícím Vladimírem Lukou, a jak se ukázalo, byl to poslední gól v tomto utkání. Hosté se ke Kůdelovi na dostřel sice dostávali, ale čisté konto mu nezrušili, takže si do statistik této sezóny porubský gólman připsal už druhou vychytanou nulu.

Ostatní zápasy 18. kola

Kopřivnice vs. Val.Meziříčí 4:3
Šumperk vs. Hodonín 4:2
Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): V tomto zápase jsme nechali zahrát všechny čtyři kompletní pětky a myslím si, že se to určitě jen a jen osvědčilo. Hráči předvedli zodpovědný výkon a dle mého názoru šlo od začátku utkání jasně vidět, že máme navrch. Rozhodující asi bylo, že hosté v poslední třetině odešli hlavně fyzicky. Byl to takový komplexní výkon celého mužstva, a tak jsem opravdu spokojený. Škoda jen, že jsme pro diváky nedali ten desátý gól, ale zase alespoň stojíme pořád nohama na zemi.

Marek Harazim (Hokejový klub Opava): Toto utkání je opravdu těžké nějak hodnotit, protože my jsme absolutně ve všem vyhořeli. První třetina sice nebyla z naší strany úplně špatná, ale ukázalo se, že Poruba je na koni a my se v poslední době jen hledáme a trápíme. Šlo jasně vidět, kde je pohoda, a musím říct, že nevím, jak nyní z toho ven. Jestli si hráči neuvědomí, že musí bojovat a že nesmí vypustit žádné střídání, tak to bude i nadále těžké. Musí si také uvědomit, že hokej není jen o kráse, ale hlavně o jednoduchosti. Pokud nebudeme bojovat jako tým, tak nemůžeme nikde s nikým uspět. Soupeři gratuluji k výhře a my si musíme sednout a probrat, jak z této těžké situace ven.

autor: HC RT TORAX Poruba 2011

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.