> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vloupání do rekreační chaty

vloženo: 08.11.2017           komentářů: 0

Vloupání do rekreační chaty na katastru obce Lipina a do zahradní chatky v Opavě

V blíže neustanovené době na konci měsíce října či začátkem měsíce listopadu letošního roku se dosud neznámá osoba vloupala do rekreační chaty poškozeného 64letého muže z Opavy, a to v obci Štáblovice, část Lipina, odkud odcizila dřevěné ručně vyřezávané korbely s víčkem a s různými ornamenty, starožitné dřevěné nástěnné hodiny zvané pendlovky a okenní křídla kastlíkových oken, přičemž celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši téměř 90 tisíc korun. Výše uvedený přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly k objasnění věci či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hradecké policejní číslo 974 737 731.

Rovněž policisté z opavského obvodního oddělení kdykoli přijmou na jejich telefonním čísle 974 737 651 pozitivní informace k objasnění případu vloupání do zahradní chatky v zahrádkářské osadě na ulici U Hliníku v Opavě. K tomuto došlo v domě mezi 4. a 7. listopadem 2017, přičemž neznámá osoba odcizila 71letému poškozenému muži z Opavy láhev alkoholu a dva prázdné kufry v celkové hodnotě 2 600 korun.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře







  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.