> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vloupání do rekreační chaty

vloženo: 08.11.2017           komentářů: 0

Vloupání do rekreační chaty na katastru obce Lipina a do zahradní chatky v Opavě

V blíže neustanovené době na konci měsíce října či začátkem měsíce listopadu letošního roku se dosud neznámá osoba vloupala do rekreační chaty poškozeného 64letého muže z Opavy, a to v obci Štáblovice, část Lipina, odkud odcizila dřevěné ručně vyřezávané korbely s víčkem a s různými ornamenty, starožitné dřevěné nástěnné hodiny zvané pendlovky a okenní křídla kastlíkových oken, přičemž celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši téměř 90 tisíc korun. Výše uvedený přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly k objasnění věci či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hradecké policejní číslo 974 737 731.

Rovněž policisté z opavského obvodního oddělení kdykoli přijmou na jejich telefonním čísle 974 737 651 pozitivní informace k objasnění případu vloupání do zahradní chatky v zahrádkářské osadě na ulici U Hliníku v Opavě. K tomuto došlo v domě mezi 4. a 7. listopadem 2017, přičemž neznámá osoba odcizila 71letému poškozenému muži z Opavy láhev alkoholu a dva prázdné kufry v celkové hodnotě 2 600 korun.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.