> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava – BK Olomoucko 86:89

vloženo: 05.11.2017           komentářů: 0

Opava v dramatické koncovce nestačila na Olomoucko


Opavští basketbalisté byli v dalším klání Kooperativy NBL proti Olomoucku papírovými favority. Svou roli však nepotvrdili a po nepovedeném výkonu odešli z palubovky městské víceúčelové haly poraženi v poměru 86:89.

Duel s Olomouckem jsme nezačali špatně. Několikrát se nám podařilo skórovat, zahodili jsme však i spoustu zajímavých šancí a k vyššímu bodovému odskoku náš tým nevyužil ani zisky míče. Hanáci se dokázali otřepat a po dvou trojkách Michala Křemena dokonce vedli 12:8. Hostující výběr to nastartovalo a po první čtvrtině platil stav 20:25.

Domácím dělal pod košem potíže hlavně urostlý americký pivot Charles Mitchell, jenž se těžko odstavoval od míče a na konto olomouckého výběru přispěl několika dvojkami. Během druhé periody se rozstříleli i další hostující basketbalisté. Z perimetru pálili za tři Sehnal a především Močnik.

Početný zástup diváků v opavské víceúčelovce tak alespoň mohla zahřát povedená akce, po které zasmečoval Miroslav Kvapil. Bránění našemu celku v průběhu první a druhé čtvrtiny nešlo podle představ, čemuž odpovídalo i poločasové skóre 42:47. Opavu držel hlavně Martin Gniadek, který zaznamenal několik důležitých košů a před druhou půli byl se čtrnácti body nejlepším střelcem zápasu.

Ve druhém poločase Opavané nedokázali vybřednout z herní krize. Byť se na začátku čtvrté čtvrtiny vrátili do vedení, brzy o ně opět přišli a po mnoha selháních při střelbě za tři se do sedla dostali opět Hanáci. V nervy drásající koncovce šlo o každý bod a pevnější nervy nakonec měli hosté. Klíčová byla dlouhá přihrávka Michala Křemena na Jona-Christophera Fullera, jenž dokázal zasmečovat a de facto i rozhodnout o vítězství svého týmu. „Bylo to špatné. Před začátkem jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout, to se ale nestalo. V obraně to od nás bylo takové laxní a ospalé. Nemohli jsme se chytit,“ komentoval opavský pivot Martin Gniadek, který byl s osmadvaceti body nejlepším střelcem zápasu.

BK Opava – BK Olomoucko 86:89 (20:25, 42:47, 66:67)

Body: Gniadek 28, Bujnoch 16, Šiřina 14, Jurečka 11, Klečka 7, Zbránek a Kouřil 4, Kvapil 2 – Fuller 23, Močnik 20, Mitchel 19, Šepa a Křemen 8, Sehnal 7, Novák 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Holubek. Fauly: 15:11. TH: 3/8:9/15. Trojky: 9/30:10/29. Doskoky: 30:41. Nejlepší hráč: Jon-Christopher Fuller.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.