> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava – BK Olomoucko 86:89

vloženo: 05.11.2017           komentářů: 0

Opava v dramatické koncovce nestačila na Olomoucko


Opavští basketbalisté byli v dalším klání Kooperativy NBL proti Olomoucku papírovými favority. Svou roli však nepotvrdili a po nepovedeném výkonu odešli z palubovky městské víceúčelové haly poraženi v poměru 86:89.

Duel s Olomouckem jsme nezačali špatně. Několikrát se nám podařilo skórovat, zahodili jsme však i spoustu zajímavých šancí a k vyššímu bodovému odskoku náš tým nevyužil ani zisky míče. Hanáci se dokázali otřepat a po dvou trojkách Michala Křemena dokonce vedli 12:8. Hostující výběr to nastartovalo a po první čtvrtině platil stav 20:25.

Domácím dělal pod košem potíže hlavně urostlý americký pivot Charles Mitchell, jenž se těžko odstavoval od míče a na konto olomouckého výběru přispěl několika dvojkami. Během druhé periody se rozstříleli i další hostující basketbalisté. Z perimetru pálili za tři Sehnal a především Močnik.

Početný zástup diváků v opavské víceúčelovce tak alespoň mohla zahřát povedená akce, po které zasmečoval Miroslav Kvapil. Bránění našemu celku v průběhu první a druhé čtvrtiny nešlo podle představ, čemuž odpovídalo i poločasové skóre 42:47. Opavu držel hlavně Martin Gniadek, který zaznamenal několik důležitých košů a před druhou půli byl se čtrnácti body nejlepším střelcem zápasu.

Ve druhém poločase Opavané nedokázali vybřednout z herní krize. Byť se na začátku čtvrté čtvrtiny vrátili do vedení, brzy o ně opět přišli a po mnoha selháních při střelbě za tři se do sedla dostali opět Hanáci. V nervy drásající koncovce šlo o každý bod a pevnější nervy nakonec měli hosté. Klíčová byla dlouhá přihrávka Michala Křemena na Jona-Christophera Fullera, jenž dokázal zasmečovat a de facto i rozhodnout o vítězství svého týmu. „Bylo to špatné. Před začátkem jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout, to se ale nestalo. V obraně to od nás bylo takové laxní a ospalé. Nemohli jsme se chytit,“ komentoval opavský pivot Martin Gniadek, který byl s osmadvaceti body nejlepším střelcem zápasu.

BK Opava – BK Olomoucko 86:89 (20:25, 42:47, 66:67)

Body: Gniadek 28, Bujnoch 16, Šiřina 14, Jurečka 11, Klečka 7, Zbránek a Kouřil 4, Kvapil 2 – Fuller 23, Močnik 20, Mitchel 19, Šepa a Křemen 8, Sehnal 7, Novák 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Holubek. Fauly: 15:11. TH: 3/8:9/15. Trojky: 9/30:10/29. Doskoky: 30:41. Nejlepší hráč: Jon-Christopher Fuller.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun