> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava – BK Olomoucko 86:89

vloženo: 05.11.2017           komentářů: 0

Opava v dramatické koncovce nestačila na Olomoucko


Opavští basketbalisté byli v dalším klání Kooperativy NBL proti Olomoucku papírovými favority. Svou roli však nepotvrdili a po nepovedeném výkonu odešli z palubovky městské víceúčelové haly poraženi v poměru 86:89.

Duel s Olomouckem jsme nezačali špatně. Několikrát se nám podařilo skórovat, zahodili jsme však i spoustu zajímavých šancí a k vyššímu bodovému odskoku náš tým nevyužil ani zisky míče. Hanáci se dokázali otřepat a po dvou trojkách Michala Křemena dokonce vedli 12:8. Hostující výběr to nastartovalo a po první čtvrtině platil stav 20:25.

Domácím dělal pod košem potíže hlavně urostlý americký pivot Charles Mitchell, jenž se těžko odstavoval od míče a na konto olomouckého výběru přispěl několika dvojkami. Během druhé periody se rozstříleli i další hostující basketbalisté. Z perimetru pálili za tři Sehnal a především Močnik.

Početný zástup diváků v opavské víceúčelovce tak alespoň mohla zahřát povedená akce, po které zasmečoval Miroslav Kvapil. Bránění našemu celku v průběhu první a druhé čtvrtiny nešlo podle představ, čemuž odpovídalo i poločasové skóre 42:47. Opavu držel hlavně Martin Gniadek, který zaznamenal několik důležitých košů a před druhou půli byl se čtrnácti body nejlepším střelcem zápasu.

Ve druhém poločase Opavané nedokázali vybřednout z herní krize. Byť se na začátku čtvrté čtvrtiny vrátili do vedení, brzy o ně opět přišli a po mnoha selháních při střelbě za tři se do sedla dostali opět Hanáci. V nervy drásající koncovce šlo o každý bod a pevnější nervy nakonec měli hosté. Klíčová byla dlouhá přihrávka Michala Křemena na Jona-Christophera Fullera, jenž dokázal zasmečovat a de facto i rozhodnout o vítězství svého týmu. „Bylo to špatné. Před začátkem jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout, to se ale nestalo. V obraně to od nás bylo takové laxní a ospalé. Nemohli jsme se chytit,“ komentoval opavský pivot Martin Gniadek, který byl s osmadvaceti body nejlepším střelcem zápasu.

BK Opava – BK Olomoucko 86:89 (20:25, 42:47, 66:67)

Body: Gniadek 28, Bujnoch 16, Šiřina 14, Jurečka 11, Klečka 7, Zbránek a Kouřil 4, Kvapil 2 – Fuller 23, Močnik 20, Mitchel 19, Šepa a Křemen 8, Sehnal 7, Novák 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Holubek. Fauly: 15:11. TH: 3/8:9/15. Trojky: 9/30:10/29. Doskoky: 30:41. Nejlepší hráč: Jon-Christopher Fuller.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.