> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Přestřelka s Kopřivnicí nabídla

vloženo: 04.11.2017           komentářů: 0

Přestřelka s Kopřivnicí nabídla 12 branek, úspěšněji z ní bohužel vyšli hosté. Kdo v sobotu zavítal na opavský zimní stadion, na nudu si stěžovat nemohl. Opavští hokejisté hostili v rámci 17. kola druholigové soutěže Kopřivnici a duel nabídl celkem 12 branek. Do třetí periody vstupoval Slezan za stavu 5:4, soupeř ale třemi góly otočil výsledek na svou stranu. V tabulce tak poslední Slezan ztrácí na šestou Tatru už propastných osm bodů.
17.kolo, sobota 4.11.2017
HC Slezan Opava-HC TATRA Kopřivnice 5:7(3:3, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Kiss (Seidler), 17. Rudl (Wolf), 20. Seidler (Rudl, Wolf), 31. Rudl (Černý, Vítek), 40. Seidler (Rudl, Vaněk) – 4. Krutil (Poruba, Bartošák), 12. Kofroň (Sluštík), 19. Vyčesaný (Bail, Sluštík), 37. Tomášek (Pargač, Bail), 41. Poruba (Vyčesaný), 57. Kofroň (Krutil), 59. Sluštík. Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:7.
HC Slezan Opava: Šafránek (Lamla) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Kilnar, Herman, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Poruba, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupila lépe Kopřivnice, která šla již ve 4. minutě do vedení. Po střele se k dorážce ze vzduchu dostal Michal Krutil a Šafránek byl bez šance. Ve 12. minutě vedla Tatrovka už o dvě branky. Sluštíkovu střelu vyrazil Šafránek pouze k nikým nehlídanému Adamu Kofroňovi, jenž puk doklepl do opavské sítě.

O dvě minuty později se Slezan dočkal snížení. Zsolt Kiss napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. A to nebylo vše. V 15. minutě se na trestnou lavici poroučel Bartošák a Opava proměnila přesilovku. Další skrytou střelou z větší vzdálenosti Hromadu zaskočil Dominik Rudl.

Gólové hody pokračovaly i nadále. V 19. minutě vrátil hostům vedení Michal Vyčesaný, jenž potrestal velkou chybu domácích. Ti ale stačili bleskově zareagovat. Rudlovu střelu šikovně tečoval Petr Seidler a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Ve druhé části se na gól čekalo více jak deset minut, poté ale Dominik Rudl přesnou střelou zápěstím poslal Opavu poprvé v utkání do vedení. To vydrželo šest minut, autor předchozí opavské trefy si tentokrát vybral smůlu, když se rána Martina Tomáška odrazila od jeho hole za záda zaskočeného Šafránka. Slezan se ale i ve druhé třetině prosadil i v samotném závěru. Běžela poslední minuta, když dělovku Rudla tečoval za záda Hromady Petr Seidler.

Opavští vstupovali do poslední periody s jednobrankovým náskokem, ten však již po 39 sekundách neplatil. Do střelecké listiny se tentokrát zapsal Jan Poruba. Kopřivnice ve třetí třetině přečkala celkem dvojí oslabení, aby necelé čtyři minuty před sirénou definitivně udeřila.

Nejprve se do samostatného úniku dostal Adam Kofroň, 63 vteřin před koncem pak výhru hostů pojistil trefou do prázdné branky Ondřej Sluštík. Opava tak prohrála počtvrté v řadě a na předposlední Kopřivnici aktuálně ztrácí již osm bodů.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun