Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Přestřelka s Kopřivnicí nabídla

vloženo: 04.11.2017           komentářů: 0

Přestřelka s Kopřivnicí nabídla 12 branek, úspěšněji z ní bohužel vyšli hosté. Kdo v sobotu zavítal na opavský zimní stadion, na nudu si stěžovat nemohl. Opavští hokejisté hostili v rámci 17. kola druholigové soutěže Kopřivnici a duel nabídl celkem 12 branek. Do třetí periody vstupoval Slezan za stavu 5:4, soupeř ale třemi góly otočil výsledek na svou stranu. V tabulce tak poslední Slezan ztrácí na šestou Tatru už propastných osm bodů.
17.kolo, sobota 4.11.2017
HC Slezan Opava-HC TATRA Kopřivnice 5:7(3:3, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Kiss (Seidler), 17. Rudl (Wolf), 20. Seidler (Rudl, Wolf), 31. Rudl (Černý, Vítek), 40. Seidler (Rudl, Vaněk) – 4. Krutil (Poruba, Bartošák), 12. Kofroň (Sluštík), 19. Vyčesaný (Bail, Sluštík), 37. Tomášek (Pargač, Bail), 41. Poruba (Vyčesaný), 57. Kofroň (Krutil), 59. Sluštík. Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:7.
HC Slezan Opava: Šafránek (Lamla) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Kilnar, Herman, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Poruba, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupila lépe Kopřivnice, která šla již ve 4. minutě do vedení. Po střele se k dorážce ze vzduchu dostal Michal Krutil a Šafránek byl bez šance. Ve 12. minutě vedla Tatrovka už o dvě branky. Sluštíkovu střelu vyrazil Šafránek pouze k nikým nehlídanému Adamu Kofroňovi, jenž puk doklepl do opavské sítě.

O dvě minuty později se Slezan dočkal snížení. Zsolt Kiss napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. A to nebylo vše. V 15. minutě se na trestnou lavici poroučel Bartošák a Opava proměnila přesilovku. Další skrytou střelou z větší vzdálenosti Hromadu zaskočil Dominik Rudl.

Gólové hody pokračovaly i nadále. V 19. minutě vrátil hostům vedení Michal Vyčesaný, jenž potrestal velkou chybu domácích. Ti ale stačili bleskově zareagovat. Rudlovu střelu šikovně tečoval Petr Seidler a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Ve druhé části se na gól čekalo více jak deset minut, poté ale Dominik Rudl přesnou střelou zápěstím poslal Opavu poprvé v utkání do vedení. To vydrželo šest minut, autor předchozí opavské trefy si tentokrát vybral smůlu, když se rána Martina Tomáška odrazila od jeho hole za záda zaskočeného Šafránka. Slezan se ale i ve druhé třetině prosadil i v samotném závěru. Běžela poslední minuta, když dělovku Rudla tečoval za záda Hromady Petr Seidler.

Opavští vstupovali do poslední periody s jednobrankovým náskokem, ten však již po 39 sekundách neplatil. Do střelecké listiny se tentokrát zapsal Jan Poruba. Kopřivnice ve třetí třetině přečkala celkem dvojí oslabení, aby necelé čtyři minuty před sirénou definitivně udeřila.

Nejprve se do samostatného úniku dostal Adam Kofroň, 63 vteřin před koncem pak výhru hostů pojistil trefou do prázdné branky Ondřej Sluštík. Opava tak prohrála počtvrté v řadě a na předposlední Kopřivnici aktuálně ztrácí již osm bodů.

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.