> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan přišel o nadějný náskok

vloženo: 02.11.2017           komentářů: 0


Slezan přišel o nadějný náskok a podlehl Novému Jičínu

Opavští hokejisté po dvou porážkách s Hodonínem a Valašským Meziříčím potřebovali zabrat. Na ledě Nového Jičína sice prohrávali, pak ale dvěma góly otočili skóre a ještě v 51. minutě vedli. Ďáblové však ukázali skvostný finiš. Gebauer nejprve srovnal a 61 sekund před koncem třetí třetiny zařídil novojičínskou výhru.
16.kolo, středa 1.11.2017
Ďáblové Nový Jičín
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 12. Sonnek, 52. Gebauer (Kafka), 59. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Hruška, Matyáš, Tomeček, Jancizek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Herman, Sonnek, Slovák
HC Slezan Opava: Šafránek – Pokorný, Šindelář, Rudl, Tichý, Slavík, Vilinskij – Chalupa, Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda.
Komentář k zápasu

Domácí měli v úvodu utkání k dispozici přesilovku, tu ale nevyužili. Pak měli totožnou příležitost také Slezané, ale ani početní výhodu nepřetavili v úvodní gól. Pak se ve velké příležitosti ocitl Krupa, ale Šafránek důležitým zákrokem podržel opavský tým.

O chvíli později už ale lovil puk ze své sítě. Ďáblové totiž měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Sonnek. V závěru Slezané mohli srovnat, ale slibnou šanci nevyužili. Opavští se dočkali až v polovině utkání, když Malina střelou pod betonem Slováka vyrovnal.

V závěru druhé části se od modré opřel do puku Rudl a jeho dělovce mnoho nescházelo. Pak to přišlo. Na startu třetí dvacetiminutovky se totiž krátce po konci přesilovky trefil Šindelář a Opava rázem vedla.

V 52. minutě ovšem domácí Gebauer zavěsil pod horní tyčku a srovnal. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v čase 58:59 po Málkově nahrávce pálil Zedník, Šafránek puk vyrazil před sebe a číhající Gebauer vrátil Novému Jičínu těsný náskok.

Slezané vsadili všechno na útok, zkusili to v šesti, ale srovnat nedokázali a prohráli potřetí v řadě.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.