> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan přišel o nadějný náskok

vloženo: 02.11.2017           komentářů: 0


Slezan přišel o nadějný náskok a podlehl Novému Jičínu

Opavští hokejisté po dvou porážkách s Hodonínem a Valašským Meziříčím potřebovali zabrat. Na ledě Nového Jičína sice prohrávali, pak ale dvěma góly otočili skóre a ještě v 51. minutě vedli. Ďáblové však ukázali skvostný finiš. Gebauer nejprve srovnal a 61 sekund před koncem třetí třetiny zařídil novojičínskou výhru.
16.kolo, středa 1.11.2017
Ďáblové Nový Jičín
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 12. Sonnek, 52. Gebauer (Kafka), 59. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Hruška, Matyáš, Tomeček, Jancizek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Herman, Sonnek, Slovák
HC Slezan Opava: Šafránek – Pokorný, Šindelář, Rudl, Tichý, Slavík, Vilinskij – Chalupa, Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda.
Komentář k zápasu

Domácí měli v úvodu utkání k dispozici přesilovku, tu ale nevyužili. Pak měli totožnou příležitost také Slezané, ale ani početní výhodu nepřetavili v úvodní gól. Pak se ve velké příležitosti ocitl Krupa, ale Šafránek důležitým zákrokem podržel opavský tým.

O chvíli později už ale lovil puk ze své sítě. Ďáblové totiž měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Sonnek. V závěru Slezané mohli srovnat, ale slibnou šanci nevyužili. Opavští se dočkali až v polovině utkání, když Malina střelou pod betonem Slováka vyrovnal.

V závěru druhé části se od modré opřel do puku Rudl a jeho dělovce mnoho nescházelo. Pak to přišlo. Na startu třetí dvacetiminutovky se totiž krátce po konci přesilovky trefil Šindelář a Opava rázem vedla.

V 52. minutě ovšem domácí Gebauer zavěsil pod horní tyčku a srovnal. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v čase 58:59 po Málkově nahrávce pálil Zedník, Šafránek puk vyrazil před sebe a číhající Gebauer vrátil Novému Jičínu těsný náskok.

Slezané vsadili všechno na útok, zkusili to v šesti, ale srovnat nedokázali a prohráli potřetí v řadě.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.