> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan přišel o nadějný náskok

vloženo: 02.11.2017           komentářů: 0


Slezan přišel o nadějný náskok a podlehl Novému Jičínu

Opavští hokejisté po dvou porážkách s Hodonínem a Valašským Meziříčím potřebovali zabrat. Na ledě Nového Jičína sice prohrávali, pak ale dvěma góly otočili skóre a ještě v 51. minutě vedli. Ďáblové však ukázali skvostný finiš. Gebauer nejprve srovnal a 61 sekund před koncem třetí třetiny zařídil novojičínskou výhru.
16.kolo, středa 1.11.2017
Ďáblové Nový Jičín
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 12. Sonnek, 52. Gebauer (Kafka), 59. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Hruška, Matyáš, Tomeček, Jancizek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Herman, Sonnek, Slovák
HC Slezan Opava: Šafránek – Pokorný, Šindelář, Rudl, Tichý, Slavík, Vilinskij – Chalupa, Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda.
Komentář k zápasu

Domácí měli v úvodu utkání k dispozici přesilovku, tu ale nevyužili. Pak měli totožnou příležitost také Slezané, ale ani početní výhodu nepřetavili v úvodní gól. Pak se ve velké příležitosti ocitl Krupa, ale Šafránek důležitým zákrokem podržel opavský tým.

O chvíli později už ale lovil puk ze své sítě. Ďáblové totiž měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Sonnek. V závěru Slezané mohli srovnat, ale slibnou šanci nevyužili. Opavští se dočkali až v polovině utkání, když Malina střelou pod betonem Slováka vyrovnal.

V závěru druhé části se od modré opřel do puku Rudl a jeho dělovce mnoho nescházelo. Pak to přišlo. Na startu třetí dvacetiminutovky se totiž krátce po konci přesilovky trefil Šindelář a Opava rázem vedla.

V 52. minutě ovšem domácí Gebauer zavěsil pod horní tyčku a srovnal. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v čase 58:59 po Málkově nahrávce pálil Zedník, Šafránek puk vyrazil před sebe a číhající Gebauer vrátil Novému Jičínu těsný náskok.

Slezané vsadili všechno na útok, zkusili to v šesti, ale srovnat nedokázali a prohráli potřetí v řadě.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun