> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po měsících plánování je to tady!

vloženo: 24.10.2017           komentářů: 0

Po měsících plánování je to tady! Tímto Vám představujeme náš nový projekt Společně pro úsměv, aneb pomáháme Natálce! Jedná se o benefiční koncert, který pořádá Slezská univerzita v Opavě ve spolupráci s Asociace studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě (ASPSU) a OKO - Opavská kulturní organizace.

Místo konání: Klub Art Opava
Oficiální začátek: 18:00

Akci podpoří kapely:
Poetika
Light&Love

Vstupné: 150,- Kč
Předprodej:
+ 25.10. a 8.11. vždy v čase 9:30 - 11:00 a 17:00 - 18:30 v 1. patře budovy Rektorátu SU
+ Vstupenky také k dispozici na recepci Obecního domu

A komu vlastně pomáháme?
Natálka trpí dětskou mozkovou obrnou a poruchou zrakové funkce. Narodila se o šest týdnů dříve, než byl plánovaný termín porodu a vážila pouhých 1390 g. Z počátku se zdálo, že si Natálka do dalšího života žádný následek neponese, ale dva týdny po porodu se dostavily první zdravotní komplikace a holčička musela podstoupit operaci. Tím vše ale neskončilo a objevovaly se nové a nové zdravotní problémy. Když byly Natálce tři měsíce, její rodiče se rozešli a maminka se od té doby stará o svou dcerku sama. Holčička trpí opožděným motorickým vývojem, sama nechodí a s pomocí ujde jen pár kroků. Dnes je Natálce osm let a s pomocí asistenta chodí do školy a na rehabilitaci dojíždí do sídla Asociace dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR na Sokolovské ulice v Ostravě. Ve dvou letech Natálka poprvé absolvovala měsíční neurorehabilitační léčbu v Sanatoriích Klimkovice, která přinesla viditelné zlepšení. Léčebný pobyt se musí každoročně opakovat, jeho cena se však vyšplhá na 50 000,- Kč. Jelikož se maminka stará o Natálku sama, není v jejích silách tuto částku našetřit. K tomu Natálce přibyla ještě další cvičení, které musí absolvovat dvakrát týdně a cena jednoho takového cvičení činí 1 000,- Kč.

Přidejte se k nám a pomáhejte s námi! :-) Spolu dokážeme Natálce vykouzlit úsměv na tváři a splnit jí její sen! Jak Natálka říká: "Přála bych si cupkat."

Pokud chcete Natálce pomoci nejen zakoupením vstupenky, můžete přispět jakoukoliv částkou na transparentní účet! :-)
Číslo transparentního účtu: 117900133/0300

Za spolupráci děkujeme také studentům 2. ročníku studijního oboru Lázeňství a turismus, kteří se s námi na akci přímo podílí. :-)
Na všechny se moc těšíme!!! :-)

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.