> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po měsících plánování je to tady!

vloženo: 24.10.2017           komentářů: 0

Po měsících plánování je to tady! Tímto Vám představujeme náš nový projekt Společně pro úsměv, aneb pomáháme Natálce! Jedná se o benefiční koncert, který pořádá Slezská univerzita v Opavě ve spolupráci s Asociace studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě (ASPSU) a OKO - Opavská kulturní organizace.

Místo konání: Klub Art Opava
Oficiální začátek: 18:00

Akci podpoří kapely:
Poetika
Light&Love

Vstupné: 150,- Kč
Předprodej:
+ 25.10. a 8.11. vždy v čase 9:30 - 11:00 a 17:00 - 18:30 v 1. patře budovy Rektorátu SU
+ Vstupenky také k dispozici na recepci Obecního domu

A komu vlastně pomáháme?
Natálka trpí dětskou mozkovou obrnou a poruchou zrakové funkce. Narodila se o šest týdnů dříve, než byl plánovaný termín porodu a vážila pouhých 1390 g. Z počátku se zdálo, že si Natálka do dalšího života žádný následek neponese, ale dva týdny po porodu se dostavily první zdravotní komplikace a holčička musela podstoupit operaci. Tím vše ale neskončilo a objevovaly se nové a nové zdravotní problémy. Když byly Natálce tři měsíce, její rodiče se rozešli a maminka se od té doby stará o svou dcerku sama. Holčička trpí opožděným motorickým vývojem, sama nechodí a s pomocí ujde jen pár kroků. Dnes je Natálce osm let a s pomocí asistenta chodí do školy a na rehabilitaci dojíždí do sídla Asociace dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR na Sokolovské ulice v Ostravě. Ve dvou letech Natálka poprvé absolvovala měsíční neurorehabilitační léčbu v Sanatoriích Klimkovice, která přinesla viditelné zlepšení. Léčebný pobyt se musí každoročně opakovat, jeho cena se však vyšplhá na 50 000,- Kč. Jelikož se maminka stará o Natálku sama, není v jejích silách tuto částku našetřit. K tomu Natálce přibyla ještě další cvičení, které musí absolvovat dvakrát týdně a cena jednoho takového cvičení činí 1 000,- Kč.

Přidejte se k nám a pomáhejte s námi! :-) Spolu dokážeme Natálce vykouzlit úsměv na tváři a splnit jí její sen! Jak Natálka říká: "Přála bych si cupkat."

Pokud chcete Natálce pomoci nejen zakoupením vstupenky, můžete přispět jakoukoliv částkou na transparentní účet! :-)
Číslo transparentního účtu: 117900133/0300

Za spolupráci děkujeme také studentům 2. ročníku studijního oboru Lázeňství a turismus, kteří se s námi na akci přímo podílí. :-)
Na všechny se moc těšíme!!! :-)

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun