> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po měsících plánování je to tady!

vloženo: 24.10.2017           komentářů: 0

Po měsících plánování je to tady! Tímto Vám představujeme náš nový projekt Společně pro úsměv, aneb pomáháme Natálce! Jedná se o benefiční koncert, který pořádá Slezská univerzita v Opavě ve spolupráci s Asociace studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě (ASPSU) a OKO - Opavská kulturní organizace.

Místo konání: Klub Art Opava
Oficiální začátek: 18:00

Akci podpoří kapely:
Poetika
Light&Love

Vstupné: 150,- Kč
Předprodej:
+ 25.10. a 8.11. vždy v čase 9:30 - 11:00 a 17:00 - 18:30 v 1. patře budovy Rektorátu SU
+ Vstupenky také k dispozici na recepci Obecního domu

A komu vlastně pomáháme?
Natálka trpí dětskou mozkovou obrnou a poruchou zrakové funkce. Narodila se o šest týdnů dříve, než byl plánovaný termín porodu a vážila pouhých 1390 g. Z počátku se zdálo, že si Natálka do dalšího života žádný následek neponese, ale dva týdny po porodu se dostavily první zdravotní komplikace a holčička musela podstoupit operaci. Tím vše ale neskončilo a objevovaly se nové a nové zdravotní problémy. Když byly Natálce tři měsíce, její rodiče se rozešli a maminka se od té doby stará o svou dcerku sama. Holčička trpí opožděným motorickým vývojem, sama nechodí a s pomocí ujde jen pár kroků. Dnes je Natálce osm let a s pomocí asistenta chodí do školy a na rehabilitaci dojíždí do sídla Asociace dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR na Sokolovské ulice v Ostravě. Ve dvou letech Natálka poprvé absolvovala měsíční neurorehabilitační léčbu v Sanatoriích Klimkovice, která přinesla viditelné zlepšení. Léčebný pobyt se musí každoročně opakovat, jeho cena se však vyšplhá na 50 000,- Kč. Jelikož se maminka stará o Natálku sama, není v jejích silách tuto částku našetřit. K tomu Natálce přibyla ještě další cvičení, které musí absolvovat dvakrát týdně a cena jednoho takového cvičení činí 1 000,- Kč.

Přidejte se k nám a pomáhejte s námi! :-) Spolu dokážeme Natálce vykouzlit úsměv na tváři a splnit jí její sen! Jak Natálka říká: "Přála bych si cupkat."

Pokud chcete Natálce pomoci nejen zakoupením vstupenky, můžete přispět jakoukoliv částkou na transparentní účet! :-)
Číslo transparentního účtu: 117900133/0300

Za spolupráci děkujeme také studentům 2. ročníku studijního oboru Lázeňství a turismus, kteří se s námi na akci přímo podílí. :-)
Na všechny se moc těšíme!!! :-)

autor: Mgr. Daniel Martínek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.