> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve Drtiče.

vloženo: 21.10.2017           komentářů: 0


Slezan vyzve Drtiče. Překvapí dalšího favorita?

Opavské hokejisty čeká druhý díl z domácího dvojboje proti druholigovým favoritům. Po středečním úspěchu nad Šumperkem si Slezané brousí zuby na dalšího nebezpečného soupeře. Do Opavy totiž dorazí druhý tým tabulky z Hodonína. Utkání startuje v sobotu 21. října od 15 hodin.

Opavský tým ve středu přerušil sérii tří porážek. Díky velmi cennému vítězství nad Šumperkem 3:2 se navíc odlepili z posledního místa tabulky, na které kleslo Valašské Meziříčí. „Kluci podali velmi dobrý výkon. Přesně dodržovali, co jsme si řekli. Naše hra byla postavena na dobré defenzivě a podržel nás brankář Dušan Šafránek,“ řekl po středečním duelu trenér Marek Harazim.

Je jasné, že podobným stylem musí hrát Slezan také proti Drtičům. Pouštět se s Hodonínem do útočné přetahované? To by byla sebevražda. Pevná defenziva bude základ. Hodonín totiž patří k triu nejvýraznějších favoritů východní skupiny druhé ligy a oslnil parádním vstupem do aktuální sezony. Z úvodních šesti utkání totiž vyhrál hned pět.

V říjnu to ale ze strany Jihomoravanů není žádná sláva. Z posledních čtyř zápasů vyhráli jen jednou, což je stálo umístění na čele tabulky, kde je vystřídala Poruba.

Hodonínský výběr disponuje nejlepší obranou soutěže, alespoň co se týče počtu inkasovaných branek. K tomu lze navíc připočíst mohutnou ofenzivní sílu.

Na koho si musí dát Opava pozor? Především je to bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk, který v deseti utkáních zapsal jedenáct bodů za tři góly a osm asistencí. Podobně je na tom také ofenzivně laděný bek Jakub Peslar, jenž se trefil dvakrát a svým spoluhráčům přihrál na devět branek.

Přesně pálí Michal Romančík, jenž je se sedmi zásahy nejlepším střelcem mužstva. Nebezpeční jsou také Jakub Kadlec (5+4), Jakub Sajdl (2+7), Petr Peš (2+6), Jakub Vrána (5+2), Petr Jurča (6+1) nebo Dominik Matula (4+3).

Opavské hokejisty můžete podpořit přímo na stadionu v sobotu 21. října od 15 hodin. Pokud budete na tribunách chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Hlavním rozhodčím sobotního duelu je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun