> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve Drtiče.

vloženo: 21.10.2017           komentářů: 0


Slezan vyzve Drtiče. Překvapí dalšího favorita?

Opavské hokejisty čeká druhý díl z domácího dvojboje proti druholigovým favoritům. Po středečním úspěchu nad Šumperkem si Slezané brousí zuby na dalšího nebezpečného soupeře. Do Opavy totiž dorazí druhý tým tabulky z Hodonína. Utkání startuje v sobotu 21. října od 15 hodin.

Opavský tým ve středu přerušil sérii tří porážek. Díky velmi cennému vítězství nad Šumperkem 3:2 se navíc odlepili z posledního místa tabulky, na které kleslo Valašské Meziříčí. „Kluci podali velmi dobrý výkon. Přesně dodržovali, co jsme si řekli. Naše hra byla postavena na dobré defenzivě a podržel nás brankář Dušan Šafránek,“ řekl po středečním duelu trenér Marek Harazim.

Je jasné, že podobným stylem musí hrát Slezan také proti Drtičům. Pouštět se s Hodonínem do útočné přetahované? To by byla sebevražda. Pevná defenziva bude základ. Hodonín totiž patří k triu nejvýraznějších favoritů východní skupiny druhé ligy a oslnil parádním vstupem do aktuální sezony. Z úvodních šesti utkání totiž vyhrál hned pět.

V říjnu to ale ze strany Jihomoravanů není žádná sláva. Z posledních čtyř zápasů vyhráli jen jednou, což je stálo umístění na čele tabulky, kde je vystřídala Poruba.

Hodonínský výběr disponuje nejlepší obranou soutěže, alespoň co se týče počtu inkasovaných branek. K tomu lze navíc připočíst mohutnou ofenzivní sílu.

Na koho si musí dát Opava pozor? Především je to bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk, který v deseti utkáních zapsal jedenáct bodů za tři góly a osm asistencí. Podobně je na tom také ofenzivně laděný bek Jakub Peslar, jenž se trefil dvakrát a svým spoluhráčům přihrál na devět branek.

Přesně pálí Michal Romančík, jenž je se sedmi zásahy nejlepším střelcem mužstva. Nebezpeční jsou také Jakub Kadlec (5+4), Jakub Sajdl (2+7), Petr Peš (2+6), Jakub Vrána (5+2), Petr Jurča (6+1) nebo Dominik Matula (4+3).

Opavské hokejisty můžete podpořit přímo na stadionu v sobotu 21. října od 15 hodin. Pokud budete na tribunách chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Hlavním rozhodčím sobotního duelu je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.