> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan vyzve Drtiče.

vloženo: 21.10.2017           komentářů: 0


Slezan vyzve Drtiče. Překvapí dalšího favorita?

Opavské hokejisty čeká druhý díl z domácího dvojboje proti druholigovým favoritům. Po středečním úspěchu nad Šumperkem si Slezané brousí zuby na dalšího nebezpečného soupeře. Do Opavy totiž dorazí druhý tým tabulky z Hodonína. Utkání startuje v sobotu 21. října od 15 hodin.

Opavský tým ve středu přerušil sérii tří porážek. Díky velmi cennému vítězství nad Šumperkem 3:2 se navíc odlepili z posledního místa tabulky, na které kleslo Valašské Meziříčí. „Kluci podali velmi dobrý výkon. Přesně dodržovali, co jsme si řekli. Naše hra byla postavena na dobré defenzivě a podržel nás brankář Dušan Šafránek,“ řekl po středečním duelu trenér Marek Harazim.

Je jasné, že podobným stylem musí hrát Slezan také proti Drtičům. Pouštět se s Hodonínem do útočné přetahované? To by byla sebevražda. Pevná defenziva bude základ. Hodonín totiž patří k triu nejvýraznějších favoritů východní skupiny druhé ligy a oslnil parádním vstupem do aktuální sezony. Z úvodních šesti utkání totiž vyhrál hned pět.

V říjnu to ale ze strany Jihomoravanů není žádná sláva. Z posledních čtyř zápasů vyhráli jen jednou, což je stálo umístění na čele tabulky, kde je vystřídala Poruba.

Hodonínský výběr disponuje nejlepší obranou soutěže, alespoň co se týče počtu inkasovaných branek. K tomu lze navíc připočíst mohutnou ofenzivní sílu.

Na koho si musí dát Opava pozor? Především je to bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk, který v deseti utkáních zapsal jedenáct bodů za tři góly a osm asistencí. Podobně je na tom také ofenzivně laděný bek Jakub Peslar, jenž se trefil dvakrát a svým spoluhráčům přihrál na devět branek.

Přesně pálí Michal Romančík, jenž je se sedmi zásahy nejlepším střelcem mužstva. Nebezpeční jsou také Jakub Kadlec (5+4), Jakub Sajdl (2+7), Petr Peš (2+6), Jakub Vrána (5+2), Petr Jurča (6+1) nebo Dominik Matula (4+3).

Opavské hokejisty můžete podpořit přímo na stadionu v sobotu 21. října od 15 hodin. Pokud budete na tribunách chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Hlavním rozhodčím sobotního duelu je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.