> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výborný zápas na Folimance

vloženo: 19.10.2017           komentářů: 0

Povedené utkání jsme odehráli na pražské Folimance. Domácí Vysokoškoláci byli bez šance a náš tým mohl slavit čtvrtou výhru v sezoně.

Opava odcestovala do hlavního města bez Filipa Zbránka. „Filip se na tréninku zranil, proto s námi nemohl,“ vysvětlil trenér Petr Czudek. Slezané vstoupili do utkání výborně. V první čtvrtině si vytvořili dvacetibodové vedení. „Začali jsme plně koncentrovaně. Vycházela nám střelba, poté, co šli do dvouciferného vedení, uklidnili jsme se,“ podotkl kapitán týmu Jakub Šiřina.

Pražané byli hrou Opavy zaskočeni. Trochu zlobit začali ve druhé čtvrtině. „V jednu chvíli stáhli naše vedení na osm bodů, ale více jsme jim nedovolili. Trojkami jsme odskočili,“ pokračoval nejlepší střelec opavského týmu.

Po přestávce Opavští utkání kontrolovali. Na domácí straně se střelecky zvedl střelecky Peterson, avšak to bylo málo. „Dal sice hodně bodů, ale nutil se do střelby na úkor týmovosti, a to nám vyhovovalo,“ usmál se Jakub Šiřina. „Odehráli jsme velmi dobré utkání, jak výsledkově, tak herně. Jsem maximálně spokojen,“ zakončil Petr Czudek.

USK Praha – BK Opava 70:88 (12:32, 38:52, 57:74)

Body: Peterson 25, Křivánek 15, Sehnal 7, Mareš, Tůma po 6, Cadarian 4, Madsen, Štěrba po 3, Farský 1 - Šiřina, Gniadek 20, Klečka 14, Bujnoch 13, Jurečka 6, Kvapil 5, Dragoun, Kouřil po 3.

Rozhodčí: Vondráček, Kec, Kučírek. TH: 22/16:6/3. Trojky: 10:13. Doskoky: 31:40. Fauly: 13:23. Diváci: 456.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.