> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z údajné klukoviny

vloženo: 13.10.2017           komentářů: 0

Z údajné klukoviny se vyklubala trestná činnost majetkového charakteru

Dne 12. října 2017 komisařka služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájila trestní stíhání 17letého mladíka z Hlučínska jako obviněného ze spáchání provinění přečinu krádeže, kterého se dopustil chvíli po osmnácté hodině 21. září tohoto roku v prostorách čekárny autobusového nádraží na ulici Opavské v Hlučíně.
Výše uvedená mladistvá osoba, a to po předchozí společné domluvě s nezletilým 13letým místním chlapcem, nejprve vylezla na 3 metry vysokou stěnu k obhlídce prostoru zdejšího bufetu a poté poslala chlapce dovnitř pro plechovku piva cukrovinky v hodnotě 100 korun. O odcizené věci se obě osoby mladší 18 let rozdělily a potraviny zkonzumovaly.
Při výslechu oba mladíci uváděli, že slyšeli o tom, že objekt bufetu je střežen kamerovým systémem, jenže si mysleli, že kamery jsou fiktivní a chtěli si z klukoviny vyzkoušet, zda vylezou za vysokou zeď, vniknou dovnitř a cokoli odcizí. Toto jejich protiprávní jednání tak má dohru v podobě trestního stíhání i následného šetření a řešení i s jejich zákonnými zástupci (rodiči) u opavských kriminalistů a také u sociálních pracovníků na oddělení OSPODu Městského úřadu v Hlučíně.

autor: por. Bc. René Černohorský komisař

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.