> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z údajné klukoviny

vloženo: 13.10.2017           komentářů: 0

Z údajné klukoviny se vyklubala trestná činnost majetkového charakteru

Dne 12. října 2017 komisařka služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájila trestní stíhání 17letého mladíka z Hlučínska jako obviněného ze spáchání provinění přečinu krádeže, kterého se dopustil chvíli po osmnácté hodině 21. září tohoto roku v prostorách čekárny autobusového nádraží na ulici Opavské v Hlučíně.
Výše uvedená mladistvá osoba, a to po předchozí společné domluvě s nezletilým 13letým místním chlapcem, nejprve vylezla na 3 metry vysokou stěnu k obhlídce prostoru zdejšího bufetu a poté poslala chlapce dovnitř pro plechovku piva cukrovinky v hodnotě 100 korun. O odcizené věci se obě osoby mladší 18 let rozdělily a potraviny zkonzumovaly.
Při výslechu oba mladíci uváděli, že slyšeli o tom, že objekt bufetu je střežen kamerovým systémem, jenže si mysleli, že kamery jsou fiktivní a chtěli si z klukoviny vyzkoušet, zda vylezou za vysokou zeď, vniknou dovnitř a cokoli odcizí. Toto jejich protiprávní jednání tak má dohru v podobě trestního stíhání i následného šetření a řešení i s jejich zákonnými zástupci (rodiči) u opavských kriminalistů a také u sociálních pracovníků na oddělení OSPODu Městského úřadu v Hlučíně.

autor: por. Bc. René Černohorský komisař

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.