> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Byla to dřina, ale zvládli jsme to

vloženo: 12.10.2017           komentářů: 0

Byla to dřina, ale zvládli jsme to

HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Konečně to vyšlo. Kopřivnice posílena o čtyři nové obránce si dokráčela po čtyřech zápasech bez zisku bodů k vítězství nad Opavou a poskočila v tabulce právě před slezany. Utkání začalo pro tatrováky skvěle, když se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení a do přestávky hosté dokázali pouze snížit, když rozhodčí neuznali hostům dvě branky. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a otěže byly více na hostují straně, ale třetí branku přidali opět domácí a odskočili soupeři opět o dvě trefy. Poslední část byla již v réžii Opavy, ale dokázala pouze snížit. V samém závěru to Opava zkoušela bez brankáře a to se jim stalo osudným, tatrováci jim do prázdné brány přidali čtvrtý gól a bylo rozhodnuto, že všechny body zůstanou doma.

Zápas začal hezky z ostra, šlo vidět že si obě mužstva nenechají nic zadarmo. Kopřivnice posílena o čtyři nové mladé obránce šla brzy do vedení, když se Martin Tomášek uvolnil po levém křídle. Přišla od něj pěkná přihrávka na Michala Vyčesaného, který se z mezikruží nemýlil - 1:0. Zápas měl náboj a často se v něm vylučovalo. Opavský katr vypadal jako střídačka a početní výhody dvou mužů na ledě domácí tvrdě trestali. Šafránek dělal co mohl, ale na střelu Ondřeje Sluštíka byl nakonec krátký - 2:0. V 18. minutě se blýskli i slezané, kteří taktéž využili přesilovou hru. Vaněk procedil puk za záda Hromady -2:1. Opava byla na koni a přidala další puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznal pro úmyslné kopnutí puku a branku až napodruhé odvolal. V samém závěru přišla další hostující oslava gólu, ale opět nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Druhá perioda již neměla takové tempo jako ta první. Několik pokusů domácích hráčů Šafránek hravě pochytal. Opavané přidávali na tempu a Hromadu často zaměstnávali. Docházelo k častému vylučování a chvíli po návratu potrestaného hostujícího hráče na led se Tatrovka prosazuje potřetí. Jan Poruba, z posledních sil uhájil touš a našel před brankou dobře postaveného Tomáška který nedal Šafránkovi šanci - 3:1.

V poslední části padly ještě dvě trefy na obou stranách po jedné. Slezané přitlačili Tatru a ti z tlaku často faulovali a toho využili hosté ke snížení stavu. Vítek dostal od Seidlera krásnou nahrávku a z pravé strany překonal Hromadu - 3:2. Opava pokračovala v tlaku s vidinou vyrovnání a hra tím měla spád. Do jednoho protiútoku se dostal Poruba a byl nedovoleně poslán k ledu a při následném trestného střílení Poruba střelou z forhendu na Šafránka nevyzrál. Poslední dvě minuty to ještě slezané zkoušeli při hře bez brankáře, ale úspěšní byli domácí, kteří rozburáceli stadión tím, že do prázdné brány přidali čtvrtý gól. Po pravém křídle ujel Mach a přes bránícího hráče přihrál na Kofroně, který uklidil puk do zívající prázdné klece - 4:2 a zajistil důležité body pro Kopřivnici, která poskočila na pátou v tabulce.


Branky a nahrávky: 7. Vyčesaný (Tomášek), 14. Sluštík (Mach, Marek), 36. Tomášek (Poruba), 60. Kofroň (Mach) – 18. Vaněk (Chalupa, Wolf), 52. Vítek (Seidler, Rudl).

Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal.
Vyloučení: 10:7.
Využití: 1:2.
Oslabení: 0:0
Střely na branku: 15:27
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Diváci: 539

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Štěpánek, Heinzl, Marek, Bail, Kropka, Mrowiec – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík

HC Slezan Opava: Šafránek – Rudl, Slavík, Tichý, Štindl, Kiss, Šindelář, Chalupa, Šendera – Wolf, Pokorný, Černý, Hartmann, Vaněk, Škoda, Seidler, Rousek, Vítek, Malina

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice):
Vstup do utkání nám vyšel podle představ, ale v závěru 1. třetiny za stavu 2:0 jsme udělali zbytečné dva fauly a tím vrátili Opavu do zápasu když snížili na 2:1. Ve druhé vyrovnané třetině se podařilo dát rozhodující branku s tím jsme se uklidnili. Ve třetí třetině jsme zase zbytečně faulovali a soupeř zase trestal brankou na 3:2. Naštěstí jsme bojovností dotáhli utkání do vítězného konce. Pochvala za bojovnost.

autor: HC TATRA Kopřivnice

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun