> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Umístění silně podnapilých mužů

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Umístění silně podnapilých mužů na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění

Policisté z opavského územního odboru v průběhu dne 8. října 2017 umístili na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění čtyři muže ve věku 27 až 63let, kteří se různým způsobem dopouštěli protiprávního jednání přestupkového i trestněprávního charakteru.

Tak například 27letý muž z Bruntálu v půl šesté ráno 8. října 2017 před nočním klubem na ulici Olomoucké v Opavě bezdůvodně fyzicky napadl 35letého místního muže, přičemž zranění mu nezpůsobil. Vzhledem k tomu, že byl agresor v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 1,9 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a celá záležitost je kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití a jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a přestupek proti veřejnému pořádku se těsně před sedmou hodinou podvečerní dopustil 63letý muž z Opavska, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi ulice Dukelské v Opavě, bezprostředně ohrožoval svůj život, zdraví a BESIP a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích spoluobčanů. Poněvadž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a dechová zkouška u něj prokázala hodnotu více jak 1,8 promile alkoholu v dechu, i on byl přivolanými policisty eskortován do zdravotnického zařízení.

Opavští dopravní policisté o půl hodiny později kontrolovali a následně zatkli v objektu bývalé firmy na ulici Zámecký okruh v Opavě 39letého muže z Opavy, na kterého vydal opavský Okresní soud příkaz k zatčení. Poněvadž byl tento hledaný muž v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu), skončil na „záchytce“ k vystřízlivění a poté byl předán příslušnému okresnímu soudci k dalším procesním úkonům.

Téhož dne chvíli po deváté hodině večerní byl vítkovskou policejní hlídkou umístěn na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění i 48letý muž z Budišova nad Budišovkou, neboť tento chvíli předtím, v silně podnapilém stavu, v místě společného bydliště na Halaškově náměstí v Budišově nad Budišovkou slovně napadal svou 46letou manželku. Orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 3,5 promile alkoholu v dechu. Tento případ je nyní prověřován jako přestupek proti občanskému soužití.


autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.