> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Umístění silně podnapilých mužů

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Umístění silně podnapilých mužů na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění

Policisté z opavského územního odboru v průběhu dne 8. října 2017 umístili na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění čtyři muže ve věku 27 až 63let, kteří se různým způsobem dopouštěli protiprávního jednání přestupkového i trestněprávního charakteru.

Tak například 27letý muž z Bruntálu v půl šesté ráno 8. října 2017 před nočním klubem na ulici Olomoucké v Opavě bezdůvodně fyzicky napadl 35letého místního muže, přičemž zranění mu nezpůsobil. Vzhledem k tomu, že byl agresor v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 1,9 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a celá záležitost je kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití a jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a přestupek proti veřejnému pořádku se těsně před sedmou hodinou podvečerní dopustil 63letý muž z Opavska, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi ulice Dukelské v Opavě, bezprostředně ohrožoval svůj život, zdraví a BESIP a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích spoluobčanů. Poněvadž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a dechová zkouška u něj prokázala hodnotu více jak 1,8 promile alkoholu v dechu, i on byl přivolanými policisty eskortován do zdravotnického zařízení.

Opavští dopravní policisté o půl hodiny později kontrolovali a následně zatkli v objektu bývalé firmy na ulici Zámecký okruh v Opavě 39letého muže z Opavy, na kterého vydal opavský Okresní soud příkaz k zatčení. Poněvadž byl tento hledaný muž v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu), skončil na „záchytce“ k vystřízlivění a poté byl předán příslušnému okresnímu soudci k dalším procesním úkonům.

Téhož dne chvíli po deváté hodině večerní byl vítkovskou policejní hlídkou umístěn na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění i 48letý muž z Budišova nad Budišovkou, neboť tento chvíli předtím, v silně podnapilém stavu, v místě společného bydliště na Halaškově náměstí v Budišově nad Budišovkou slovně napadal svou 46letou manželku. Orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 3,5 promile alkoholu v dechu. Tento případ je nyní prověřován jako přestupek proti občanskému soužití.


autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun