> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Umístění silně podnapilých mužů

vloženo: 10.10.2017           komentářů: 0

Umístění silně podnapilých mužů na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění

Policisté z opavského územního odboru v průběhu dne 8. října 2017 umístili na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění čtyři muže ve věku 27 až 63let, kteří se různým způsobem dopouštěli protiprávního jednání přestupkového i trestněprávního charakteru.

Tak například 27letý muž z Bruntálu v půl šesté ráno 8. října 2017 před nočním klubem na ulici Olomoucké v Opavě bezdůvodně fyzicky napadl 35letého místního muže, přičemž zranění mu nezpůsobil. Vzhledem k tomu, že byl agresor v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 1,9 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a celá záležitost je kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití a jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a přestupek proti veřejnému pořádku se těsně před sedmou hodinou podvečerní dopustil 63letý muž z Opavska, který v silně podnapilém stavu ležel na zemi ulice Dukelské v Opavě, bezprostředně ohrožoval svůj život, zdraví a BESIP a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích spoluobčanů. Poněvadž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a dechová zkouška u něj prokázala hodnotu více jak 1,8 promile alkoholu v dechu, i on byl přivolanými policisty eskortován do zdravotnického zařízení.

Opavští dopravní policisté o půl hodiny později kontrolovali a následně zatkli v objektu bývalé firmy na ulici Zámecký okruh v Opavě 39letého muže z Opavy, na kterého vydal opavský Okresní soud příkaz k zatčení. Poněvadž byl tento hledaný muž v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu), skončil na „záchytce“ k vystřízlivění a poté byl předán příslušnému okresnímu soudci k dalším procesním úkonům.

Téhož dne chvíli po deváté hodině večerní byl vítkovskou policejní hlídkou umístěn na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění i 48letý muž z Budišova nad Budišovkou, neboť tento chvíli předtím, v silně podnapilém stavu, v místě společného bydliště na Halaškově náměstí v Budišově nad Budišovkou slovně napadal svou 46letou manželku. Orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 3,5 promile alkoholu v dechu. Tento případ je nyní prověřován jako přestupek proti občanskému soužití.


autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.