> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava nám nadělila 100 bodů.

vloženo: 08.10.2017           komentářů: 0


NH Ostrava: BK Opava 78:104 (23:27, 46:54, 66:78)

Dnes jsme se poprvé v této sezóně představili našim domácím fanouškům. A to hned v regionálním derby s Opavou.

Po nervózním úvodu, kdy jsme prohrávali již 3:12, jsme se dokázali vrátit zpátky do zápasu a to zejména díky Stojačičovi a Stanojevičovi, kteří dnes byli velmi střelecky produktivní.

Na straně Opavy sehrál výbornou partii jejich kapitán Jakub Šiřina. Rozehrávač hrající v reprezentační formě svůj tým dobře vedl a svými 26 body ho taky dovedl k vítězství.

Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou partii do poločasu, kdy jsme zaostávali jen o 8 bodů. Nástup do druhé půli jsme neměli špatný, jenže Opava se dostala ke svoji obávané střelbě za 3 body. Ze které nás trestala za naše ztráty. Když se náskok soupeře navyšoval, nechal hostující kouč zahrát i své mladé hráče a zapojil do rotace všechny hráče.

První domácí zápas skončil pro nás porážkou 78:104. Nyní máme týden na to, abychom příští týden, kdy přijede Brno, odcházeli s vítězstvím v kapse.

Body Ostravy: Stanojevič 21, Stojačič 20, Woods 12, Shoutvin 9, Bernardi a Medvecký po 6, Jakubu 3, Bohačík 1

Body Opavy: Šiřina 26, Gniadek 19, Klečka 17, Zbránek 12, Bujnoch 11, Kouřil 10, Štěpánek 5, Bukovjan a Jurečka 2

Trojky:5:16

Doskoky:35:42

Diváci: 1200

MVP: Gniadek

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ My jsme měli katastrofální vstup do utkání a stálo nás to obrovské množství sil to otočit. Alfou a omegou bylo vyfaulovaní Stanojeviče, který se koncentroval na diskuzi s rozhodčími, kdy se dohadoval, jestli byl nebo nebyl faulován. Bez ústředního rozehrávače a jen se Zdeňkem Jakubu proti výborně hrající Opavě se hraje těžko. Tam se ten zápas ztratil a Opava si to pak v závěru pohlídala. Dala nám 100 bodů, trenérovi se to muselo líbit a divákům asi taky. My musíme pracovat dál a zlepšit komunikaci v obraně.“

Kouč Czudek: „Mně se to dnes hodnotí dobře. Po vyhraném zápase ty slova přicházejí samy. Pro nás je ta rivalita s Ostravou veliká. Pro nás to není jen derby. Šestina kádru jsou kluci z Ostravy. Jde zde o to, aby se ti kluci nepřemotivovali. Občas se nám zde stávalo, že ta přílišná přemotivovanost byla veliká a nás stála vítězství. Dnes to byl z naší strany výborný první poločas z hlediska útoku. Dařilo se nám i v druhém poločase. Je vidět, že kouč domácích měl dobrou ruku při výběru posil. Jejich individuální schopnosti jsou dobré, ale je vidět, že je teprve začátek a chybí souhra v obraně. Toho jsme využili a i díky větší rotaci hráčů jsme v těch momentech, kdy se lámal zápas, tak jsme měli více sil. Plus i to, že Stanojevič, který se vyfauloval. Ostrava již neměla sílu zápas zvrátit. My jsme odskočili na 20 bodů a pak se hraje lehce. Padají nám tam trojky, které by nepadaly. Soupeř sice chtěl, ale rozhoduje hlava a ta byla naší strana. Dohráli jsme to do vítězného konce a jsem rád, že si zahrálo všech 12 hráčů.“

http://bit.ly/2gjDTDR - Livestats

http://bit.ly/2z6MiCr - Sestřih

http://bit.ly/2yQh9SB - Foto

http://bit.ly/2gjg3YQ - TK

autor: NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.