> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava nám nadělila 100 bodů.

vloženo: 08.10.2017           komentářů: 0


NH Ostrava: BK Opava 78:104 (23:27, 46:54, 66:78)

Dnes jsme se poprvé v této sezóně představili našim domácím fanouškům. A to hned v regionálním derby s Opavou.

Po nervózním úvodu, kdy jsme prohrávali již 3:12, jsme se dokázali vrátit zpátky do zápasu a to zejména díky Stojačičovi a Stanojevičovi, kteří dnes byli velmi střelecky produktivní.

Na straně Opavy sehrál výbornou partii jejich kapitán Jakub Šiřina. Rozehrávač hrající v reprezentační formě svůj tým dobře vedl a svými 26 body ho taky dovedl k vítězství.

Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou partii do poločasu, kdy jsme zaostávali jen o 8 bodů. Nástup do druhé půli jsme neměli špatný, jenže Opava se dostala ke svoji obávané střelbě za 3 body. Ze které nás trestala za naše ztráty. Když se náskok soupeře navyšoval, nechal hostující kouč zahrát i své mladé hráče a zapojil do rotace všechny hráče.

První domácí zápas skončil pro nás porážkou 78:104. Nyní máme týden na to, abychom příští týden, kdy přijede Brno, odcházeli s vítězstvím v kapse.

Body Ostravy: Stanojevič 21, Stojačič 20, Woods 12, Shoutvin 9, Bernardi a Medvecký po 6, Jakubu 3, Bohačík 1

Body Opavy: Šiřina 26, Gniadek 19, Klečka 17, Zbránek 12, Bujnoch 11, Kouřil 10, Štěpánek 5, Bukovjan a Jurečka 2

Trojky:5:16

Doskoky:35:42

Diváci: 1200

MVP: Gniadek

Ohlasy:

Kouč Medvecký: „ My jsme měli katastrofální vstup do utkání a stálo nás to obrovské množství sil to otočit. Alfou a omegou bylo vyfaulovaní Stanojeviče, který se koncentroval na diskuzi s rozhodčími, kdy se dohadoval, jestli byl nebo nebyl faulován. Bez ústředního rozehrávače a jen se Zdeňkem Jakubu proti výborně hrající Opavě se hraje těžko. Tam se ten zápas ztratil a Opava si to pak v závěru pohlídala. Dala nám 100 bodů, trenérovi se to muselo líbit a divákům asi taky. My musíme pracovat dál a zlepšit komunikaci v obraně.“

Kouč Czudek: „Mně se to dnes hodnotí dobře. Po vyhraném zápase ty slova přicházejí samy. Pro nás je ta rivalita s Ostravou veliká. Pro nás to není jen derby. Šestina kádru jsou kluci z Ostravy. Jde zde o to, aby se ti kluci nepřemotivovali. Občas se nám zde stávalo, že ta přílišná přemotivovanost byla veliká a nás stála vítězství. Dnes to byl z naší strany výborný první poločas z hlediska útoku. Dařilo se nám i v druhém poločase. Je vidět, že kouč domácích měl dobrou ruku při výběru posil. Jejich individuální schopnosti jsou dobré, ale je vidět, že je teprve začátek a chybí souhra v obraně. Toho jsme využili a i díky větší rotaci hráčů jsme v těch momentech, kdy se lámal zápas, tak jsme měli více sil. Plus i to, že Stanojevič, který se vyfauloval. Ostrava již neměla sílu zápas zvrátit. My jsme odskočili na 20 bodů a pak se hraje lehce. Padají nám tam trojky, které by nepadaly. Soupeř sice chtěl, ale rozhoduje hlava a ta byla naší strana. Dohráli jsme to do vítězného konce a jsem rád, že si zahrálo všech 12 hráčů.“

http://bit.ly/2gjDTDR - Livestats

http://bit.ly/2z6MiCr - Sestřih

http://bit.ly/2yQh9SB - Foto

http://bit.ly/2gjg3YQ - TK

autor: NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.