> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Opavy míří Ďáblové

vloženo: 07.10.2017           komentářů: 0

Do Opavy míří Ďáblové z Nového Jičína, kterým má Slezan co vracet

Nahuštěný program druhé ligy pokračuje. Opavští hokejisté se v sobotu 7. října od 17 hodin představí na domácím ledě, kde vyzvou celek Nového Jičína.

Slezan bude v sobotu chtít potvrdit bodový zisk za první venkovní vítězství v nové sezoně, kterého dosáhl na ledě Valašského Meziříčí. Opava vedla na stadionu Bobrů v jednu chvíli 5:1, pak sice třikrát inkasovala, ale tři body si vzít nenechala.

Slezané doma na úvod sezony museli skousnout trpkou porážku v prodloužení právě s Valachy, následně si ale poradili s Kopřivnicí a naposledy na svém ledě podlehli Šumperku. Nyní před opavským týmem stojí výzva s označením Nový Jičín.

Tamní klub před nedávnem změnil logo i název. Novojičínští hokejisté jsou nyní nově Ďáblové Nový Jičín a Opava plánuje pomstu. Úvodní vzájemný duel sezony totiž hladce ovládli hráči Nového Jičína, kteří doma sfoukli Slezan v poměru 7:1. Nic podobného výběr trenérů Plánovského a Harazima nehodlá připustit.

Novojičínský celek se v novém ročníku prezentuje jako den a noc. Doma vyhrál všechny čtyři zápasy, ovšem venku ještě nezískal ani bod. Po výsledku 1:5 prohráli Ďáblové v Hodoníně, nestačili na Valmez (3:6) a na konci září schytali osmibrankový výprask v Porubě (0:8).

Brankářskou jedničkou novojičínského výběru je zkušený Jiří Slovák. V útoku Ďáblů, kteří mají věkový průměr 22 let, se prosazuje také ex-opavský útočník Ivo Kocián.

Duel, který má úvodní vhazování na programu v sobotu 7. října od 17 hodin, bude řídit trio rozhodčích. Hlavním je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Lukáš Barteček a Marek Bubela.

Pokud se na opavský zimní stadion nevydáte podpořit opavské hokejisty osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu:http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-10-07/id/219621

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.