> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Opavy míří Ďáblové

vloženo: 07.10.2017           komentářů: 0

Do Opavy míří Ďáblové z Nového Jičína, kterým má Slezan co vracet

Nahuštěný program druhé ligy pokračuje. Opavští hokejisté se v sobotu 7. října od 17 hodin představí na domácím ledě, kde vyzvou celek Nového Jičína.

Slezan bude v sobotu chtít potvrdit bodový zisk za první venkovní vítězství v nové sezoně, kterého dosáhl na ledě Valašského Meziříčí. Opava vedla na stadionu Bobrů v jednu chvíli 5:1, pak sice třikrát inkasovala, ale tři body si vzít nenechala.

Slezané doma na úvod sezony museli skousnout trpkou porážku v prodloužení právě s Valachy, následně si ale poradili s Kopřivnicí a naposledy na svém ledě podlehli Šumperku. Nyní před opavským týmem stojí výzva s označením Nový Jičín.

Tamní klub před nedávnem změnil logo i název. Novojičínští hokejisté jsou nyní nově Ďáblové Nový Jičín a Opava plánuje pomstu. Úvodní vzájemný duel sezony totiž hladce ovládli hráči Nového Jičína, kteří doma sfoukli Slezan v poměru 7:1. Nic podobného výběr trenérů Plánovského a Harazima nehodlá připustit.

Novojičínský celek se v novém ročníku prezentuje jako den a noc. Doma vyhrál všechny čtyři zápasy, ovšem venku ještě nezískal ani bod. Po výsledku 1:5 prohráli Ďáblové v Hodoníně, nestačili na Valmez (3:6) a na konci září schytali osmibrankový výprask v Porubě (0:8).

Brankářskou jedničkou novojičínského výběru je zkušený Jiří Slovák. V útoku Ďáblů, kteří mají věkový průměr 22 let, se prosazuje také ex-opavský útočník Ivo Kocián.

Duel, který má úvodní vhazování na programu v sobotu 7. října od 17 hodin, bude řídit trio rozhodčích. Hlavním je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Lukáš Barteček a Marek Bubela.

Pokud se na opavský zimní stadion nevydáte podpořit opavské hokejisty osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu:http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-10-07/id/219621

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun