> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Opavy míří Ďáblové

vloženo: 07.10.2017           komentářů: 0

Do Opavy míří Ďáblové z Nového Jičína, kterým má Slezan co vracet

Nahuštěný program druhé ligy pokračuje. Opavští hokejisté se v sobotu 7. října od 17 hodin představí na domácím ledě, kde vyzvou celek Nového Jičína.

Slezan bude v sobotu chtít potvrdit bodový zisk za první venkovní vítězství v nové sezoně, kterého dosáhl na ledě Valašského Meziříčí. Opava vedla na stadionu Bobrů v jednu chvíli 5:1, pak sice třikrát inkasovala, ale tři body si vzít nenechala.

Slezané doma na úvod sezony museli skousnout trpkou porážku v prodloužení právě s Valachy, následně si ale poradili s Kopřivnicí a naposledy na svém ledě podlehli Šumperku. Nyní před opavským týmem stojí výzva s označením Nový Jičín.

Tamní klub před nedávnem změnil logo i název. Novojičínští hokejisté jsou nyní nově Ďáblové Nový Jičín a Opava plánuje pomstu. Úvodní vzájemný duel sezony totiž hladce ovládli hráči Nového Jičína, kteří doma sfoukli Slezan v poměru 7:1. Nic podobného výběr trenérů Plánovského a Harazima nehodlá připustit.

Novojičínský celek se v novém ročníku prezentuje jako den a noc. Doma vyhrál všechny čtyři zápasy, ovšem venku ještě nezískal ani bod. Po výsledku 1:5 prohráli Ďáblové v Hodoníně, nestačili na Valmez (3:6) a na konci září schytali osmibrankový výprask v Porubě (0:8).

Brankářskou jedničkou novojičínského výběru je zkušený Jiří Slovák. V útoku Ďáblů, kteří mají věkový průměr 22 let, se prosazuje také ex-opavský útočník Ivo Kocián.

Duel, který má úvodní vhazování na programu v sobotu 7. října od 17 hodin, bude řídit trio rozhodčích. Hlavním je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Lukáš Barteček a Marek Bubela.

Pokud se na opavský zimní stadion nevydáte podpořit opavské hokejisty osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu:http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-10-07/id/219621

FOTO: Lukáš Bajgar

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.