> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Preventivní programy Policie ČR

vloženo: 06.10.2017           komentářů: 0

Preventivní programy Policie České republiky - besedy a prezentace práce pro seniory

První den v měsíci říjnu každoročně patří Mezinárodnímu dni seniorů, což bývá slaveno na různých místech, různými způsoby a za přispění různých organizací. Ani policisté Policie České republiky nezůstávají v této činnosti pozadu a v období Svátku seniorů ve větší míře pořádají a účastní se besed, seminářů, přednášek a prezentačních akcí, jenž jsou tedy převážně zaměřené na tuto cílovou skupinu obyvatelstva.

Komisař oddělení tisku a prevence společně s policistou z dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě a se svým kolegou z obvodního oddělení Opava uplynulou středu 4. října 2017 přijal pozvání představitelů Národního památníku 2. světové války v Hrabyni, aby pohovořil o své práci s přítomnými seniory v rámci akce „Den Seniorů“. Třicítka zájemců tak mohla po dobu více jak jedné hodiny debatovat se strážci zákonů ohledně jejich pracovní činnosti, o kriminalitě a její prevenci, o trestné činnosti páchané na lehce zranitelných osobách a na osobách seniorského věku.

Policisté územního odboru Policie České republiky v Opavě budou také v náhradním úterním termínu 10. října letošního roku přítomni velké akce Magistrátu města Opavy s názvem „Den Seniorů“, která se koná u budovy Hlásky na Horním náměstí v centru Statutárního města Opavy a kde budou mimo jiné přítomny všechny složky Integrovaného záchranného systému. Opavští policisté si pro tento den připravili tři stanoviště, a to dopravního inspektorátu, obvodního oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování. Jednotliví policisté zde představí problematiku své každodenní práce, budou prezentovat výstroj a výzbroj této ozbrojené složky a rovněž budou připraveni odpovídat seniorům i široké veřejnosti na jejich případné dotazy. Lidé tak například uvidí v praxi dennodenní činnost kriminalistického technika, provádění orientačních dechových zkoušek a testů na návykové látky při silničních kontrolách, bude se probírat zdravotní způsobilost při řízení motorových vozidel, platnost řidičských průkazů a lékařských prohlídek, viditelnost chodců za nesnížené a hlavně za snížené viditelnosti, memento výrazu „absolutní přednost chodců“, „šmejdi“, případy „vnuk“, podomní prodejci, krádeže a podvody na osobách důchodového věku.

V tento den, tedy 10. října v době od třinácti do patnácti hodin proběhne v kulturním domě v obci Otice beseda opavských policistů s přibližně stovkou osob, jenž jsou sdruženy v organizaci Svaz tělesně postižených Opava-Kylešovice. Celá beseda se bude nést v duchu výše uvedených témat a odpovědí na zvídavé otázky přítomných účastníků. I v dalších dnech, týdnech a měsících budou obdobné aktivity pokračovat napříč celým opavským okresem.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.