> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Preventivní programy Policie ČR

vloženo: 06.10.2017           komentářů: 0

Preventivní programy Policie České republiky - besedy a prezentace práce pro seniory

První den v měsíci říjnu každoročně patří Mezinárodnímu dni seniorů, což bývá slaveno na různých místech, různými způsoby a za přispění různých organizací. Ani policisté Policie České republiky nezůstávají v této činnosti pozadu a v období Svátku seniorů ve větší míře pořádají a účastní se besed, seminářů, přednášek a prezentačních akcí, jenž jsou tedy převážně zaměřené na tuto cílovou skupinu obyvatelstva.

Komisař oddělení tisku a prevence společně s policistou z dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě a se svým kolegou z obvodního oddělení Opava uplynulou středu 4. října 2017 přijal pozvání představitelů Národního památníku 2. světové války v Hrabyni, aby pohovořil o své práci s přítomnými seniory v rámci akce „Den Seniorů“. Třicítka zájemců tak mohla po dobu více jak jedné hodiny debatovat se strážci zákonů ohledně jejich pracovní činnosti, o kriminalitě a její prevenci, o trestné činnosti páchané na lehce zranitelných osobách a na osobách seniorského věku.

Policisté územního odboru Policie České republiky v Opavě budou také v náhradním úterním termínu 10. října letošního roku přítomni velké akce Magistrátu města Opavy s názvem „Den Seniorů“, která se koná u budovy Hlásky na Horním náměstí v centru Statutárního města Opavy a kde budou mimo jiné přítomny všechny složky Integrovaného záchranného systému. Opavští policisté si pro tento den připravili tři stanoviště, a to dopravního inspektorátu, obvodního oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování. Jednotliví policisté zde představí problematiku své každodenní práce, budou prezentovat výstroj a výzbroj této ozbrojené složky a rovněž budou připraveni odpovídat seniorům i široké veřejnosti na jejich případné dotazy. Lidé tak například uvidí v praxi dennodenní činnost kriminalistického technika, provádění orientačních dechových zkoušek a testů na návykové látky při silničních kontrolách, bude se probírat zdravotní způsobilost při řízení motorových vozidel, platnost řidičských průkazů a lékařských prohlídek, viditelnost chodců za nesnížené a hlavně za snížené viditelnosti, memento výrazu „absolutní přednost chodců“, „šmejdi“, případy „vnuk“, podomní prodejci, krádeže a podvody na osobách důchodového věku.

V tento den, tedy 10. října v době od třinácti do patnácti hodin proběhne v kulturním domě v obci Otice beseda opavských policistů s přibližně stovkou osob, jenž jsou sdruženy v organizaci Svaz tělesně postižených Opava-Kylešovice. Celá beseda se bude nést v duchu výše uvedených témat a odpovědí na zvídavé otázky přítomných účastníků. I v dalších dnech, týdnech a měsících budou obdobné aktivity pokračovat napříč celým opavským okresem.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun