> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Preventivní programy Policie ČR

vloženo: 06.10.2017           komentářů: 0

Preventivní programy Policie České republiky - besedy a prezentace práce pro seniory

První den v měsíci říjnu každoročně patří Mezinárodnímu dni seniorů, což bývá slaveno na různých místech, různými způsoby a za přispění různých organizací. Ani policisté Policie České republiky nezůstávají v této činnosti pozadu a v období Svátku seniorů ve větší míře pořádají a účastní se besed, seminářů, přednášek a prezentačních akcí, jenž jsou tedy převážně zaměřené na tuto cílovou skupinu obyvatelstva.

Komisař oddělení tisku a prevence společně s policistou z dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě a se svým kolegou z obvodního oddělení Opava uplynulou středu 4. října 2017 přijal pozvání představitelů Národního památníku 2. světové války v Hrabyni, aby pohovořil o své práci s přítomnými seniory v rámci akce „Den Seniorů“. Třicítka zájemců tak mohla po dobu více jak jedné hodiny debatovat se strážci zákonů ohledně jejich pracovní činnosti, o kriminalitě a její prevenci, o trestné činnosti páchané na lehce zranitelných osobách a na osobách seniorského věku.

Policisté územního odboru Policie České republiky v Opavě budou také v náhradním úterním termínu 10. října letošního roku přítomni velké akce Magistrátu města Opavy s názvem „Den Seniorů“, která se koná u budovy Hlásky na Horním náměstí v centru Statutárního města Opavy a kde budou mimo jiné přítomny všechny složky Integrovaného záchranného systému. Opavští policisté si pro tento den připravili tři stanoviště, a to dopravního inspektorátu, obvodního oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování. Jednotliví policisté zde představí problematiku své každodenní práce, budou prezentovat výstroj a výzbroj této ozbrojené složky a rovněž budou připraveni odpovídat seniorům i široké veřejnosti na jejich případné dotazy. Lidé tak například uvidí v praxi dennodenní činnost kriminalistického technika, provádění orientačních dechových zkoušek a testů na návykové látky při silničních kontrolách, bude se probírat zdravotní způsobilost při řízení motorových vozidel, platnost řidičských průkazů a lékařských prohlídek, viditelnost chodců za nesnížené a hlavně za snížené viditelnosti, memento výrazu „absolutní přednost chodců“, „šmejdi“, případy „vnuk“, podomní prodejci, krádeže a podvody na osobách důchodového věku.

V tento den, tedy 10. října v době od třinácti do patnácti hodin proběhne v kulturním domě v obci Otice beseda opavských policistů s přibližně stovkou osob, jenž jsou sdruženy v organizaci Svaz tělesně postižených Opava-Kylešovice. Celá beseda se bude nést v duchu výše uvedených témat a odpovědí na zvídavé otázky přítomných účastníků. I v dalších dnech, týdnech a měsících budou obdobné aktivity pokračovat napříč celým opavským okresem.

autor: por. Bc. René Černohorský

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.