> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

13. ročník TATTOO SESSION SILESIA

vloženo: 01.10.2017           komentářů: 0


Tattoo Session Silesia je středoevropským setkáním tetovacích studií, prodejců tattoo vybavení, šperků, stylové módy a příznivců či obdivovatelů tetování jako umění. Součástí je doprovodný program pro dospělé i děti.
Letos proběhne již 13. ročník akce.

Termín akce: 6. – 7. 10. 2017
Čas: 6.10. – 15.00 – 22.00 hodin
7.10. – 10.00 – 22.00 hodin
Místo konání: Kostel sv. Václava v Opavě (vchod z ulice Pekařská, Dům umění)

Podrobnosti:
Akce se poprvé konala v roce 2005 v prostorách opavského Lidového domu a byla setkání moravských tatérů. Nicméně už na tuto přijelo několik studií z Čech. V letech 2006 – 2013 byla akce organizována v opavské Multifunkční Hale na ulici Žižkova.
Od roku 2014, tedy od svého 10. ročníku, již v kostele svatého Václava.
Každoročně přijede více než 1000 příznivců a obdivovatelů světa tetování
Na akci tetuje až 40 tetovacích studií z celé Evropy (letos 30)
Své stánky zde mají také prodejci tattoo vybavení, stylového oblečení nebo šperků(letos 3 stánky)
Program je připravován poměrně komorně:
Na akci podporujeme především školy, umělce a soubory z regionu
vystupují živé kapely, tanečníci mnoha uměleckých směrů, akrobatičtí sportovci, skupina zavěšující se na háky
na pódiu probíhá naživo bodypainting (malování na tělo)
na místě malují tatéři tradiční obrazy, které jsou pak draženy na dobročinné účely (podporujeme psí útulek v Opavě)
součástí akce je vždy výstava obrazů a fotografií tetovaných umělců
probíhají hudební i výtvarné workshopy
každý den vyvrcholí tattoo soutěží, kde odborná porota vybere ty nejlepší práce v několika kategoriích a ocení je prestižním pohárem
Věnujeme se také dětem (airbrush tetování, tetování grepů, malování na obličej, skákací hrad…) Viz:
http://www.tattoo-silesia.com/uvodem/program/)
Během akce je postaráno také o gastroslužby (i s ohledem na vegetariány nebo vegany)
Za kostelem slouží jako oáza klidu pohodová zahrádka s posezením
Na akci jste svědky toho, jak tetování vzniká a jak se aplikuje
Máte možnost se pobavit s tatéry o všem, co vás kolem přípravy a aplikace tetování zajímá
Můžete se sami stát modely do soutěže nebo se nechat přímo na akci tetovat
Těšíme se přízni jak návštěvníků, tak i studií. Máme pověst nejlepší akce svého druhu v ČR a co do úrovně, organizace a programu patříme ke středoevropské špičce (mezi konvencemi ve Vídni, Berlíně, Moskvě, Římě).
Již několik let jsme podporováni Městem Opava a spolupracujeme se zastupiteli města Opavy, jako jsou např. p. Pavla Brady nebo MUDr. Jiří Hájek, který se na akci podílí i aktivně, dále pak Martinem Magerou (MC Iron Cavalry, pracovním Magistrátu města Opavy), oba také jakožto členové poroty.
S naším studiem spolupracovali i p. Petr Rotrekl a p. Jiří Siostrzonek na přehlídkách a výstavách, které jsme v minulosti pořádali.
Pro zajímavost, na 10. ročníku se objevil i Dr. Vladimír Franz, se kterým jsme na pódiu diskutovali o stavu českého umění, a byli jsme součástí festivalu Bezručova Opava.

Už druhým rokem byla vyhlášena na sociálních sítích soutěž o vouchery na tetování, které se účastní přes 4000 účastníků. Ceny do soutěže věnují tetovací studia a nejvyšší cenou je pro letošní rok poukaz v hodnotě 10.000,- Kč. Protože letos bude výherců více, losovat budeme den před akcí – tedy ve čtvrtek - a v sobotu odpoledne.

autor: Martina Baierová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.