> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

13. ročník TATTOO SESSION SILESIA

vloženo: 01.10.2017           komentářů: 0


Tattoo Session Silesia je středoevropským setkáním tetovacích studií, prodejců tattoo vybavení, šperků, stylové módy a příznivců či obdivovatelů tetování jako umění. Součástí je doprovodný program pro dospělé i děti.
Letos proběhne již 13. ročník akce.

Termín akce: 6. – 7. 10. 2017
Čas: 6.10. – 15.00 – 22.00 hodin
7.10. – 10.00 – 22.00 hodin
Místo konání: Kostel sv. Václava v Opavě (vchod z ulice Pekařská, Dům umění)

Podrobnosti:
Akce se poprvé konala v roce 2005 v prostorách opavského Lidového domu a byla setkání moravských tatérů. Nicméně už na tuto přijelo několik studií z Čech. V letech 2006 – 2013 byla akce organizována v opavské Multifunkční Hale na ulici Žižkova.
Od roku 2014, tedy od svého 10. ročníku, již v kostele svatého Václava.
Každoročně přijede více než 1000 příznivců a obdivovatelů světa tetování
Na akci tetuje až 40 tetovacích studií z celé Evropy (letos 30)
Své stánky zde mají také prodejci tattoo vybavení, stylového oblečení nebo šperků(letos 3 stánky)
Program je připravován poměrně komorně:
Na akci podporujeme především školy, umělce a soubory z regionu
vystupují živé kapely, tanečníci mnoha uměleckých směrů, akrobatičtí sportovci, skupina zavěšující se na háky
na pódiu probíhá naživo bodypainting (malování na tělo)
na místě malují tatéři tradiční obrazy, které jsou pak draženy na dobročinné účely (podporujeme psí útulek v Opavě)
součástí akce je vždy výstava obrazů a fotografií tetovaných umělců
probíhají hudební i výtvarné workshopy
každý den vyvrcholí tattoo soutěží, kde odborná porota vybere ty nejlepší práce v několika kategoriích a ocení je prestižním pohárem
Věnujeme se také dětem (airbrush tetování, tetování grepů, malování na obličej, skákací hrad…) Viz:
http://www.tattoo-silesia.com/uvodem/program/)
Během akce je postaráno také o gastroslužby (i s ohledem na vegetariány nebo vegany)
Za kostelem slouží jako oáza klidu pohodová zahrádka s posezením
Na akci jste svědky toho, jak tetování vzniká a jak se aplikuje
Máte možnost se pobavit s tatéry o všem, co vás kolem přípravy a aplikace tetování zajímá
Můžete se sami stát modely do soutěže nebo se nechat přímo na akci tetovat
Těšíme se přízni jak návštěvníků, tak i studií. Máme pověst nejlepší akce svého druhu v ČR a co do úrovně, organizace a programu patříme ke středoevropské špičce (mezi konvencemi ve Vídni, Berlíně, Moskvě, Římě).
Již několik let jsme podporováni Městem Opava a spolupracujeme se zastupiteli města Opavy, jako jsou např. p. Pavla Brady nebo MUDr. Jiří Hájek, který se na akci podílí i aktivně, dále pak Martinem Magerou (MC Iron Cavalry, pracovním Magistrátu města Opavy), oba také jakožto členové poroty.
S naším studiem spolupracovali i p. Petr Rotrekl a p. Jiří Siostrzonek na přehlídkách a výstavách, které jsme v minulosti pořádali.
Pro zajímavost, na 10. ročníku se objevil i Dr. Vladimír Franz, se kterým jsme na pódiu diskutovali o stavu českého umění, a byli jsme součástí festivalu Bezručova Opava.

Už druhým rokem byla vyhlášena na sociálních sítích soutěž o vouchery na tetování, které se účastní přes 4000 účastníků. Ceny do soutěže věnují tetovací studia a nejvyšší cenou je pro letošní rok poukaz v hodnotě 10.000,- Kč. Protože letos bude výherců více, losovat budeme den před akcí – tedy ve čtvrtek - a v sobotu odpoledne.

autor: Martina Baierová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.