> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

13. ročník TATTOO SESSION SILESIA

vloženo: 01.10.2017           komentářů: 0


Tattoo Session Silesia je středoevropským setkáním tetovacích studií, prodejců tattoo vybavení, šperků, stylové módy a příznivců či obdivovatelů tetování jako umění. Součástí je doprovodný program pro dospělé i děti.
Letos proběhne již 13. ročník akce.

Termín akce: 6. – 7. 10. 2017
Čas: 6.10. – 15.00 – 22.00 hodin
7.10. – 10.00 – 22.00 hodin
Místo konání: Kostel sv. Václava v Opavě (vchod z ulice Pekařská, Dům umění)

Podrobnosti:
Akce se poprvé konala v roce 2005 v prostorách opavského Lidového domu a byla setkání moravských tatérů. Nicméně už na tuto přijelo několik studií z Čech. V letech 2006 – 2013 byla akce organizována v opavské Multifunkční Hale na ulici Žižkova.
Od roku 2014, tedy od svého 10. ročníku, již v kostele svatého Václava.
Každoročně přijede více než 1000 příznivců a obdivovatelů světa tetování
Na akci tetuje až 40 tetovacích studií z celé Evropy (letos 30)
Své stánky zde mají také prodejci tattoo vybavení, stylového oblečení nebo šperků(letos 3 stánky)
Program je připravován poměrně komorně:
Na akci podporujeme především školy, umělce a soubory z regionu
vystupují živé kapely, tanečníci mnoha uměleckých směrů, akrobatičtí sportovci, skupina zavěšující se na háky
na pódiu probíhá naživo bodypainting (malování na tělo)
na místě malují tatéři tradiční obrazy, které jsou pak draženy na dobročinné účely (podporujeme psí útulek v Opavě)
součástí akce je vždy výstava obrazů a fotografií tetovaných umělců
probíhají hudební i výtvarné workshopy
každý den vyvrcholí tattoo soutěží, kde odborná porota vybere ty nejlepší práce v několika kategoriích a ocení je prestižním pohárem
Věnujeme se také dětem (airbrush tetování, tetování grepů, malování na obličej, skákací hrad…) Viz:
http://www.tattoo-silesia.com/uvodem/program/)
Během akce je postaráno také o gastroslužby (i s ohledem na vegetariány nebo vegany)
Za kostelem slouží jako oáza klidu pohodová zahrádka s posezením
Na akci jste svědky toho, jak tetování vzniká a jak se aplikuje
Máte možnost se pobavit s tatéry o všem, co vás kolem přípravy a aplikace tetování zajímá
Můžete se sami stát modely do soutěže nebo se nechat přímo na akci tetovat
Těšíme se přízni jak návštěvníků, tak i studií. Máme pověst nejlepší akce svého druhu v ČR a co do úrovně, organizace a programu patříme ke středoevropské špičce (mezi konvencemi ve Vídni, Berlíně, Moskvě, Římě).
Již několik let jsme podporováni Městem Opava a spolupracujeme se zastupiteli města Opavy, jako jsou např. p. Pavla Brady nebo MUDr. Jiří Hájek, který se na akci podílí i aktivně, dále pak Martinem Magerou (MC Iron Cavalry, pracovním Magistrátu města Opavy), oba také jakožto členové poroty.
S naším studiem spolupracovali i p. Petr Rotrekl a p. Jiří Siostrzonek na přehlídkách a výstavách, které jsme v minulosti pořádali.
Pro zajímavost, na 10. ročníku se objevil i Dr. Vladimír Franz, se kterým jsme na pódiu diskutovali o stavu českého umění, a byli jsme součástí festivalu Bezručova Opava.

Už druhým rokem byla vyhlášena na sociálních sítích soutěž o vouchery na tetování, které se účastní přes 4000 účastníků. Ceny do soutěže věnují tetovací studia a nejvyšší cenou je pro letošní rok poukaz v hodnotě 10.000,- Kč. Protože letos bude výherců více, losovat budeme den před akcí – tedy ve čtvrtek - a v sobotu odpoledne.

autor: Martina Baierová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun