> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava si na Žižkově zastřílela

vloženo: 28.09.2017           komentářů: 0

Opava si na Žižkově zastřílela, Pražany ve šlágru měsíce deklasovala 5:1

Praha – Už ve sváteční čtvrteční dopoledne bylo předehráno 10. kolo Fortuna národní ligy, které proti sobě svedlo v rámci šlágru měsíce mužstva Žižkova a Opavy. Vedoucí celek tabulky s přehledem potvrdil roli favorita a o svém vítězství rozhodl vlastně už během prvních dvaceti minut. Slezané si nakonec odvezli z hlavního města přesvědčivou výhru 5:1 a potvrdili primát nejproduktivnějšího mužstva tabulky.
FK Viktoria Žižkov
1:5(1:4)ON-LINE
Slezský FC Opava
Střelci
31. Miroslav Podrazký
2. Jan Žídek
10. Joel Ngandu Kayamba
21. Tomáš Smola
41. Dominik Simerský
78. Nemanja Kuzmanovič
Karty
39. Václav Pardubský
56. Pavel Hašek
26. Jan Schaffartzik
63. Tomáš Jursa
Sestavy
Hrubeš – Kodeš (84. Šandera), Podrazký, Mareš, Čermák – Toml, Hašek, Pardubský, Bazal – Engelmann (71. Volek), Stratil (78. Jelínek)
Trenér: David Vavruška
Fendrich – Žídek, Simerský, Jursa (81. Rychlý), Kuzmanović – Smola, Radić, Schaffartzik, Zapalač (80. Stříž) – Kayamba, Jurečka (73. Puškáč)
Trenér: Roman Skuhravý
Rozhodčí: Příhoda – Horák, Pfeifer, Klíma • Stadion: Seifertova ulice •
Komentář

Nástup do utkání měli hosté stylový. Nebezpečný centr Kuzmanoviće sice ještě nikoho ze tří čekajících adresátů nenašel, ale po následném rohu se již skóre měnilo. Přesný centr našel na malém vápně kapitána Jana Žídka a ten přesným volejem otevřel bohatý gólový účet první půle. Na další góly se navíc nemuselo čekat dlouho. Žídek ideálně uvolnil za obranou Joela Kayambu, který zastavil míč před Hrubešem, počkal si až domácí gólman spadne a obloučkem ho ideálně přehodil.

Opava pokračovala v jednoznačné dominanci a další obrovskou příležitost na navýšení skóre měl po pasu Kayamby zcela sám před Hrubešem Jurečka, ovšem tentokrát trefil jen gólmana Viktorie. O tři minuty později pak Kayambova dorážka z hranice vápna letěla nad branku. Po dvaceti minutách už byl rozdíl ve skóre tříbrankový. Zapalačův centr se snesl přímo na hlavu Tomáše Smoly, který s trochou štěstí dostal míč nadvakrát za Hrubešova záda.

Až pak se začali osmělovat i Pražané. Hned první zajímavý moment skončil gólem. Kapitán Miroslav Podrazký potáhl míč středem hřiště, napřáhl k dalekonosné ráně, a ta o břevno zapadla za brankovou čáru. Snížit na rozdíl jediné branky mohl záhy Bazal, jenž ve výborné pozici z pravé části velkého vápna mířil nad. Tato šance mohla Pražany mrzet, protože de facto zakončila jejich nejlepší pasáž zápasu.

Když se totiž na druhé straně dokázal prosadit Dominik Simerský hlavou, bylo jasné, že se body budou stěhovat v kompletním balíčku do Opavy. Po změně stran pochopitelně tempo hry opadlo, i tak ale měli Slezané navrch. A svou převahu dokázali ve druhém pokračování zápasu dokumentovat ještě jedním gólem. Kayambův centr totiž patičkou usměrnil za záda bezmocného Hrubeše pohotový Nemanja Kuzmanović. V závěru ještě měli velké šance hostující Puškáč a domácí Volek, proti němuž se parádním zákrokem blýskl Fendrich, ale výsledek 1:5 se již nezměnil.
Ohlasy trenérů

David Vavruška (FK Viktoria Žižkov): „Opava má obrovskou ofenzivní sílu, věděli jsme o ní, to je realita. Podruhé jdeme do zápasu a podruhé dostaneme z rohu do druhé minuty gól. Dostáváme se do problémů sami vlastní nezodpovědností, Slezané nás navíc trestali ještě více než Sokolov. Opava je jinde, výsledek tomu napovídá, to je prostě fakt. My musíme dnešní zápas nejprve rozdýchat, zchladit hlavy, a poté si řekneme, co dále.“

Roman Skuhravý (Slezský FC Opava): „Dnešní vítězství se rodilo ve velké chuti opavských hráčů, první třicetiminutovka byla podle mých představ. Pořád jsou tam pasáže, kdy máme hodně ztrát, ale to je přesně to, na čem chceme dále pracovat. Dnes jsme byli jednoznačně lepší, zaslouženě jsme vyhráli. Mrzí mě druhý poločas, tam to bylo spíše taktické, neměli jsme už takový hlad po gólech. Těší mě ale, že branky dáváme, na druhou stranu jsme i dnes soupeři dovolili hloupě, i když krásně, skórovat. Jsme tým a tak se také chováme – proto dávají góly všichni. Může nám to vydržet po celou sezónu. Pokud budeme hrát dále s chutí a pracovat, můžeme zopakovat i loňské jaro, kdy jsme měli skvělou formu.“
zdroj:http://www.fnliga.cz/clanek/3666-opava-si-na-zizkove-zastrilela-a-deklasovala-domaci-5-1
Foto: František Borek (fkvz.cz)

autor: http://www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.