> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Mezi okem a objektivem“

vloženo: 28.09.2017           komentářů: 0Již potřetí oslavíme v Národním památníku II. světové války MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ, tentokrát na téma „Mezi okem a objektivem“. Pro seniory bude připraven bohatý program, který nejen poučí, ale také vyzkouší jejich paměť a postřeh.

9.00 přednáška Filmová propaganda během II. světové války – Bc. Ivana Žídková, pedagožka volného času (o filmovém průmyslu a jeho vlivu na společnost nejen v protektorátu Čechy a Morava; součástí budou filmové ukázky)

10.00 přednáška (Ne) bezpečný věk – por. Bc. René Černohorský, Policie ČR (o trestné činnosti páchané na seniorech a jak předcházet rizikům a škodám; problém tzv. „šmejdů“ s videoprojekcí)

11.00 přednáška Jak šel čas v památníku – Mgr. Kamila Poláková, vedoucí památníku (historie Národního památníku II. světové války v obrazech; o unikátním kinu v památníku a promítání jeho dobového filmu)

13.00 přednáška Charita Opava – Bc. Petra Thiemlová, DiS. (představení této záslužné instituce; prezentace terénních i ambulantních služeb)

15.00 promítání filmu Život začíná po stovce - dokument z festivalu Jeden svět / 58 minut / titulky / Asa Blanck / Švédsko 2015 (Švédka Dagny je blogerka, těší se životu, užívá si všeho, co přichází, a vůbec ji netrápí fakt, že se narodila roku 1912; následně bude probíhat otevřená diskuze a doplňující informace k tématu)

16.00 výstup na vyhlídku s možností prohlídky symbolického hřbitova

Po celý den: minivýstava fotoaparátů a promítacího zařízení, fotokoutek s focením v uniformě, oční klamy a iluze, hlavolamy, společenské hry, výroba drobného dárečku na památku. Během přednášek bude připraveno i malé občerstvení.


Akce se uskuteční ve středu 4. října 2017 od 9 do 17 hodin ve správní budově Národního památníku II. světové války v Hrabyni.


Vstupné na akci je 10 Kč pro seniory starší 65 let, pro ostatní návštěvníky dle platného ceníku vstupného.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.