> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Mezi okem a objektivem“

vloženo: 28.09.2017           komentářů: 0Již potřetí oslavíme v Národním památníku II. světové války MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ, tentokrát na téma „Mezi okem a objektivem“. Pro seniory bude připraven bohatý program, který nejen poučí, ale také vyzkouší jejich paměť a postřeh.

9.00 přednáška Filmová propaganda během II. světové války – Bc. Ivana Žídková, pedagožka volného času (o filmovém průmyslu a jeho vlivu na společnost nejen v protektorátu Čechy a Morava; součástí budou filmové ukázky)

10.00 přednáška (Ne) bezpečný věk – por. Bc. René Černohorský, Policie ČR (o trestné činnosti páchané na seniorech a jak předcházet rizikům a škodám; problém tzv. „šmejdů“ s videoprojekcí)

11.00 přednáška Jak šel čas v památníku – Mgr. Kamila Poláková, vedoucí památníku (historie Národního památníku II. světové války v obrazech; o unikátním kinu v památníku a promítání jeho dobového filmu)

13.00 přednáška Charita Opava – Bc. Petra Thiemlová, DiS. (představení této záslužné instituce; prezentace terénních i ambulantních služeb)

15.00 promítání filmu Život začíná po stovce - dokument z festivalu Jeden svět / 58 minut / titulky / Asa Blanck / Švédsko 2015 (Švédka Dagny je blogerka, těší se životu, užívá si všeho, co přichází, a vůbec ji netrápí fakt, že se narodila roku 1912; následně bude probíhat otevřená diskuze a doplňující informace k tématu)

16.00 výstup na vyhlídku s možností prohlídky symbolického hřbitova

Po celý den: minivýstava fotoaparátů a promítacího zařízení, fotokoutek s focením v uniformě, oční klamy a iluze, hlavolamy, společenské hry, výroba drobného dárečku na památku. Během přednášek bude připraveno i malé občerstvení.


Akce se uskuteční ve středu 4. října 2017 od 9 do 17 hodin ve správní budově Národního památníku II. světové války v Hrabyni.


Vstupné na akci je 10 Kč pro seniory starší 65 let, pro ostatní návštěvníky dle platného ceníku vstupného.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun