> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Mezi okem a objektivem“

vloženo: 28.09.2017           komentářů: 0Již potřetí oslavíme v Národním památníku II. světové války MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ, tentokrát na téma „Mezi okem a objektivem“. Pro seniory bude připraven bohatý program, který nejen poučí, ale také vyzkouší jejich paměť a postřeh.

9.00 přednáška Filmová propaganda během II. světové války – Bc. Ivana Žídková, pedagožka volného času (o filmovém průmyslu a jeho vlivu na společnost nejen v protektorátu Čechy a Morava; součástí budou filmové ukázky)

10.00 přednáška (Ne) bezpečný věk – por. Bc. René Černohorský, Policie ČR (o trestné činnosti páchané na seniorech a jak předcházet rizikům a škodám; problém tzv. „šmejdů“ s videoprojekcí)

11.00 přednáška Jak šel čas v památníku – Mgr. Kamila Poláková, vedoucí památníku (historie Národního památníku II. světové války v obrazech; o unikátním kinu v památníku a promítání jeho dobového filmu)

13.00 přednáška Charita Opava – Bc. Petra Thiemlová, DiS. (představení této záslužné instituce; prezentace terénních i ambulantních služeb)

15.00 promítání filmu Život začíná po stovce - dokument z festivalu Jeden svět / 58 minut / titulky / Asa Blanck / Švédsko 2015 (Švédka Dagny je blogerka, těší se životu, užívá si všeho, co přichází, a vůbec ji netrápí fakt, že se narodila roku 1912; následně bude probíhat otevřená diskuze a doplňující informace k tématu)

16.00 výstup na vyhlídku s možností prohlídky symbolického hřbitova

Po celý den: minivýstava fotoaparátů a promítacího zařízení, fotokoutek s focením v uniformě, oční klamy a iluze, hlavolamy, společenské hry, výroba drobného dárečku na památku. Během přednášek bude připraveno i malé občerstvení.


Akce se uskuteční ve středu 4. října 2017 od 9 do 17 hodin ve správní budově Národního památníku II. světové války v Hrabyni.


Vstupné na akci je 10 Kč pro seniory starší 65 let, pro ostatní návštěvníky dle platného ceníku vstupného.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.