> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum služeb Ludgeřovice

vloženo: 25.09.2017           komentářů: 0

V příštím roce se nejspíš začne stavět v Ludgeřovicích nové centrum služeb. Bude zde samoobsluha, drogerie, kavárna a přesídlí sem i pobočka pošty.

Menšíkova louka je pro Ludgeřovice pomyslným centrem obce. Právě tady se odehrávají venkovní akce, na kterých se scházejí zdejší obyvatelé Kácení máje, rozsvěcení vánočního stromu nebo také každoroční soutěž dobrovolných hasičů se zde konají už mnoho let. Během následujícího roku zde má vyrůst centrum služeb. Plocha pro pořádání kulurních a sportovních akcí zde ale zůstane částečně zachována.“Je zde navrženo velké parkoviště, které by mohlo být částečně využívané k pořádání kulturních a sportovních akcí. Zároveň tato parkovací místa budeme využívat při pořádání koncertů hudebního festivalu Janáčkův máj.“ ujišťuje starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

V nové budově bude na 1800 metrech čtverečních samoobsluha, drogerie nebo kavárna. Přesídlí zde také pošta. Její zákazníci budou mít konečně dost místa k parkování. Ludgeřovická pobočka je totiž spádová také pro obyvatele sousedních Markvartovic, kteří sem musí za službami dojíždět. Společně se stavbou centra služeb dojde i k rekonstrukci přilehlé křižovatky na Hlučín a Petřkovice. Vznikne zde kruhový objezd. „Je tam vytvořeno nové přestupní místo pro MHD. Je tam zpřehledněna celá křižovatka.“ popisuje projektant Miroslav Tyl. Díky tomu pak dojde také k lepšímu propojení se sousední Farskou loukou, kde by v budoucnu mohla vniknout klidová zóna. Předpokládané investice do stavby centra služeb činí asi 90 mil korun. Stavět by se mělo začít příští rok.

autor: Martin [msstavby.cz]

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.