> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum služeb Ludgeřovice

vloženo: 25.09.2017           komentářů: 0

V příštím roce se nejspíš začne stavět v Ludgeřovicích nové centrum služeb. Bude zde samoobsluha, drogerie, kavárna a přesídlí sem i pobočka pošty.

Menšíkova louka je pro Ludgeřovice pomyslným centrem obce. Právě tady se odehrávají venkovní akce, na kterých se scházejí zdejší obyvatelé Kácení máje, rozsvěcení vánočního stromu nebo také každoroční soutěž dobrovolných hasičů se zde konají už mnoho let. Během následujícího roku zde má vyrůst centrum služeb. Plocha pro pořádání kulurních a sportovních akcí zde ale zůstane částečně zachována.“Je zde navrženo velké parkoviště, které by mohlo být částečně využívané k pořádání kulturních a sportovních akcí. Zároveň tato parkovací místa budeme využívat při pořádání koncertů hudebního festivalu Janáčkův máj.“ ujišťuje starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

V nové budově bude na 1800 metrech čtverečních samoobsluha, drogerie nebo kavárna. Přesídlí zde také pošta. Její zákazníci budou mít konečně dost místa k parkování. Ludgeřovická pobočka je totiž spádová také pro obyvatele sousedních Markvartovic, kteří sem musí za službami dojíždět. Společně se stavbou centra služeb dojde i k rekonstrukci přilehlé křižovatky na Hlučín a Petřkovice. Vznikne zde kruhový objezd. „Je tam vytvořeno nové přestupní místo pro MHD. Je tam zpřehledněna celá křižovatka.“ popisuje projektant Miroslav Tyl. Díky tomu pak dojde také k lepšímu propojení se sousední Farskou loukou, kde by v budoucnu mohla vniknout klidová zóna. Předpokládané investice do stavby centra služeb činí asi 90 mil korun. Stavět by se mělo začít příští rok.

autor: Martin [msstavby.cz]

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.