> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava absolventů opavské Zušky

vloženo: 21.09.2017           komentářů: 0

Zuška …
Výstava absolventů opavské základní umělecké školy

Již více než pět dekád je opavská Základní umělecká škola jedním z pilířů kulturního dění ve slezské metropoli. Svou esteticko-edukativní činností se trvale podílí na rozvoji tradičně vyspělého města, vždy ochotna podat pomocnou ruku, přispět radou a ujistit skutkem.
Ti z představitelů opavské veřejnosti, kteří jsou znalí dlouhodobé kvality a rozmanitosti její výuky, by jistě souhlasili, že slova „síla tradice“ jsou s vlastní podstatou opavské ZUŠ takřka synonymní.
Generaci za generací odtud vzešli renomovaní autoři, kteří v oblasti výtvarných umění získali ocenění na poli regionálním i mezinárodním. I přes vzdálenost, kterou ve své kariéře ušli a dobu, jež od výtvarných počátků uplynula, síla tradice opavské alma mater stále pulzuje v jejich dílech tepem silným a jistým.
Právě tento niterný a svébytný vztah opavské ZUŠ s bývalými žáky stejně jako synergické sepětí s kulturní veřejností představí letošní výstava konaná v rámci festivalu Bezručova Opava. Přímo v prostorách školy se sejdou umělci jmen věhlasných i ti, kteří svých prvních úspěchů teprve dosahují, aby formou generačně průřezového výběru prezentovali výtvarnou produkci v žánrech kresebných, plastických a teoretických.
Pojďme si společně připomenout nenahraditelné vazby, které propojují opavskou ZUŠ s městem, učitele s rodiči či žáky vzájemně mezi sebou, a které pomáhají naplnit poslání této školy.

Tomáš Kolich
(inspirováno rétorikou Ivana Augustina)

Výstava se koná v rámci 60. Bezručovy Opavy.

Martina Minařík Pavelková
Jiřina Pustějovská
Martin Daněk
Jakub Holík
Petr Mlýnek
Petra Mlýnková
Michal Poláš
Fabián Fronček
Alena Zupková
Pavel Gregor
Markéta Hermanová
Lada Hubátová-Vacková
Jakub Frank
Jindřich Vybíral
Matěj Frank
Iva Mrázková
Aleš Zapletal
Markéta Šenkyříková
Michal Puhač
Jiří Bosák
Jan Sýkora
Bára Smékalová
Vendula Kolářová
Tomáš Kolich
Tomáš Bindr
Jan Zelinka
Petr Košárek
Ondřej Kubesa
Natálie Gabrielová
Sára Wollaschková
Hana Gebauerová
a další...

autor: http://www.zusopavasolna.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.