> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava absolventů opavské Zušky

vloženo: 21.09.2017           komentářů: 0

Zuška …
Výstava absolventů opavské základní umělecké školy

Již více než pět dekád je opavská Základní umělecká škola jedním z pilířů kulturního dění ve slezské metropoli. Svou esteticko-edukativní činností se trvale podílí na rozvoji tradičně vyspělého města, vždy ochotna podat pomocnou ruku, přispět radou a ujistit skutkem.
Ti z představitelů opavské veřejnosti, kteří jsou znalí dlouhodobé kvality a rozmanitosti její výuky, by jistě souhlasili, že slova „síla tradice“ jsou s vlastní podstatou opavské ZUŠ takřka synonymní.
Generaci za generací odtud vzešli renomovaní autoři, kteří v oblasti výtvarných umění získali ocenění na poli regionálním i mezinárodním. I přes vzdálenost, kterou ve své kariéře ušli a dobu, jež od výtvarných počátků uplynula, síla tradice opavské alma mater stále pulzuje v jejich dílech tepem silným a jistým.
Právě tento niterný a svébytný vztah opavské ZUŠ s bývalými žáky stejně jako synergické sepětí s kulturní veřejností představí letošní výstava konaná v rámci festivalu Bezručova Opava. Přímo v prostorách školy se sejdou umělci jmen věhlasných i ti, kteří svých prvních úspěchů teprve dosahují, aby formou generačně průřezového výběru prezentovali výtvarnou produkci v žánrech kresebných, plastických a teoretických.
Pojďme si společně připomenout nenahraditelné vazby, které propojují opavskou ZUŠ s městem, učitele s rodiči či žáky vzájemně mezi sebou, a které pomáhají naplnit poslání této školy.

Tomáš Kolich
(inspirováno rétorikou Ivana Augustina)

Výstava se koná v rámci 60. Bezručovy Opavy.

Martina Minařík Pavelková
Jiřina Pustějovská
Martin Daněk
Jakub Holík
Petr Mlýnek
Petra Mlýnková
Michal Poláš
Fabián Fronček
Alena Zupková
Pavel Gregor
Markéta Hermanová
Lada Hubátová-Vacková
Jakub Frank
Jindřich Vybíral
Matěj Frank
Iva Mrázková
Aleš Zapletal
Markéta Šenkyříková
Michal Puhač
Jiří Bosák
Jan Sýkora
Bára Smékalová
Vendula Kolářová
Tomáš Kolich
Tomáš Bindr
Jan Zelinka
Petr Košárek
Ondřej Kubesa
Natálie Gabrielová
Sára Wollaschková
Hana Gebauerová
a další...

autor: http://www.zusopavasolna.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun