> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava absolventů opavské Zušky

vloženo: 21.09.2017           komentářů: 0

Zuška …
Výstava absolventů opavské základní umělecké školy

Již více než pět dekád je opavská Základní umělecká škola jedním z pilířů kulturního dění ve slezské metropoli. Svou esteticko-edukativní činností se trvale podílí na rozvoji tradičně vyspělého města, vždy ochotna podat pomocnou ruku, přispět radou a ujistit skutkem.
Ti z představitelů opavské veřejnosti, kteří jsou znalí dlouhodobé kvality a rozmanitosti její výuky, by jistě souhlasili, že slova „síla tradice“ jsou s vlastní podstatou opavské ZUŠ takřka synonymní.
Generaci za generací odtud vzešli renomovaní autoři, kteří v oblasti výtvarných umění získali ocenění na poli regionálním i mezinárodním. I přes vzdálenost, kterou ve své kariéře ušli a dobu, jež od výtvarných počátků uplynula, síla tradice opavské alma mater stále pulzuje v jejich dílech tepem silným a jistým.
Právě tento niterný a svébytný vztah opavské ZUŠ s bývalými žáky stejně jako synergické sepětí s kulturní veřejností představí letošní výstava konaná v rámci festivalu Bezručova Opava. Přímo v prostorách školy se sejdou umělci jmen věhlasných i ti, kteří svých prvních úspěchů teprve dosahují, aby formou generačně průřezového výběru prezentovali výtvarnou produkci v žánrech kresebných, plastických a teoretických.
Pojďme si společně připomenout nenahraditelné vazby, které propojují opavskou ZUŠ s městem, učitele s rodiči či žáky vzájemně mezi sebou, a které pomáhají naplnit poslání této školy.

Tomáš Kolich
(inspirováno rétorikou Ivana Augustina)

Výstava se koná v rámci 60. Bezručovy Opavy.

Martina Minařík Pavelková
Jiřina Pustějovská
Martin Daněk
Jakub Holík
Petr Mlýnek
Petra Mlýnková
Michal Poláš
Fabián Fronček
Alena Zupková
Pavel Gregor
Markéta Hermanová
Lada Hubátová-Vacková
Jakub Frank
Jindřich Vybíral
Matěj Frank
Iva Mrázková
Aleš Zapletal
Markéta Šenkyříková
Michal Puhač
Jiří Bosák
Jan Sýkora
Bára Smékalová
Vendula Kolářová
Tomáš Kolich
Tomáš Bindr
Jan Zelinka
Petr Košárek
Ondřej Kubesa
Natálie Gabrielová
Sára Wollaschková
Hana Gebauerová
a další...

autor: http://www.zusopavasolna.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.