> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Slezském derby vyzvou Porubu

vloženo: 20.09.2017           komentářů: 0


Opavští míří podruhé ven, v derby vyzvou Porubu

Kolotoč zápasů pokračuje, k druhému venkovnímu utkání vyjedou Opavané do nedaleké Poruby, která se stejně jako v minulé sezóně netají svým chtíčem hrát první ligu. Oba kluby navíc pojí hned několik hráčů, kteří ještě donedávna hájili barvy středečního soupeře.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Opava

RT TORAX ARENA, 18.00

Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička

Vstupné: 50 kč (děti do 15 let zdarma)

Poruba zažila před začátkem sezóny zklamání. Chtěla namísto druhé ligy hrát polskou „extraklasu“, ale její účastníci nakonec při hlasování zvolili její nepřijetí. V minulé sezóně měli Ostravané kádr posilněn o několik zvučných jmen z Vítkovic, ale ani to jim na postup do první ligy nestačilo.

Kým se letos posílil soupěř

Letos se RT TORAX posilnil v bráně o bývalou oporu šumeprských Draků, gólmana Hynka Kůdelu. Z Šumperka dorazili do Ostravy také obránci Michael Janota, Luboš Adam nebo druhý z trenérů , Aleš Flašar. V útoku se Poruba posilnila o jednoho ze strůjců loňského vsetínského postupu, Vladimíra Luku nebo mládežnického reprezentanta Samuela Ollendera.

Z Poruby do Opavy

Kluby pojí hned několik jmen, které donedávna oblékaly dresy středečního rivala. Ještě v minulé sezóně hájili barvy Toraxu Josef Tichhý, Rostislav Vaněk, Petr Seidler a Marek Sedlář, kteří ve středu nastoupí proti Porubě v dresu Opavy.

Poruba zažila vítězství i pachuť prohry

Poruba dosud odehrála dva zápasy. Nejprve zvítězila nad Šumperkem 5:2, v sobotu ale boj na jihu Moravy nezvládla a z Hodonína odjížděli Ostravané po prohře 3:5.

Koho se obávat?

Po dvou utkáních vyšel bodově nejlépe Tomáš Káňa (0+6). Sekundují mu obránce Jan Dresler (2+2) a útočník Vladimír Luka (3+0).

Slezané zažili všechny scénáře

Opava okusila v letošní sezóně snad všechny možné konce. Na úvod soutěže remizovala s Valašským Meziříčím, se kterým padla v prodloužení. Později Slezan zkolaboval ve venkovním utkání s Novým Jičínem, kde padl vysoko 0:7. V posledním zápase si Opavané spravili chuť, když se jim povedlo vynulovat Kopřivnici, nad kterou zvítězili 3:0.

Nejlepší střelci Opavy

Za nejproduktivnějšího hráče Opavy platí Lukáš Černý (1+3). Se dvěma body jsou v závěsu za ním Vlastimil Malina, David Galvas, Bohumil Herman a kapitán Petr Chalupa.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.