> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Slezském derby vyzvou Porubu

vloženo: 20.09.2017           komentářů: 0


Opavští míří podruhé ven, v derby vyzvou Porubu

Kolotoč zápasů pokračuje, k druhému venkovnímu utkání vyjedou Opavané do nedaleké Poruby, která se stejně jako v minulé sezóně netají svým chtíčem hrát první ligu. Oba kluby navíc pojí hned několik hráčů, kteří ještě donedávna hájili barvy středečního soupeře.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Opava

RT TORAX ARENA, 18.00

Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička

Vstupné: 50 kč (děti do 15 let zdarma)

Poruba zažila před začátkem sezóny zklamání. Chtěla namísto druhé ligy hrát polskou „extraklasu“, ale její účastníci nakonec při hlasování zvolili její nepřijetí. V minulé sezóně měli Ostravané kádr posilněn o několik zvučných jmen z Vítkovic, ale ani to jim na postup do první ligy nestačilo.

Kým se letos posílil soupěř

Letos se RT TORAX posilnil v bráně o bývalou oporu šumeprských Draků, gólmana Hynka Kůdelu. Z Šumperka dorazili do Ostravy také obránci Michael Janota, Luboš Adam nebo druhý z trenérů , Aleš Flašar. V útoku se Poruba posilnila o jednoho ze strůjců loňského vsetínského postupu, Vladimíra Luku nebo mládežnického reprezentanta Samuela Ollendera.

Z Poruby do Opavy

Kluby pojí hned několik jmen, které donedávna oblékaly dresy středečního rivala. Ještě v minulé sezóně hájili barvy Toraxu Josef Tichhý, Rostislav Vaněk, Petr Seidler a Marek Sedlář, kteří ve středu nastoupí proti Porubě v dresu Opavy.

Poruba zažila vítězství i pachuť prohry

Poruba dosud odehrála dva zápasy. Nejprve zvítězila nad Šumperkem 5:2, v sobotu ale boj na jihu Moravy nezvládla a z Hodonína odjížděli Ostravané po prohře 3:5.

Koho se obávat?

Po dvou utkáních vyšel bodově nejlépe Tomáš Káňa (0+6). Sekundují mu obránce Jan Dresler (2+2) a útočník Vladimír Luka (3+0).

Slezané zažili všechny scénáře

Opava okusila v letošní sezóně snad všechny možné konce. Na úvod soutěže remizovala s Valašským Meziříčím, se kterým padla v prodloužení. Později Slezan zkolaboval ve venkovním utkání s Novým Jičínem, kde padl vysoko 0:7. V posledním zápase si Opavané spravili chuť, když se jim povedlo vynulovat Kopřivnici, nad kterou zvítězili 3:0.

Nejlepší střelci Opavy

Za nejproduktivnějšího hráče Opavy platí Lukáš Černý (1+3). Se dvěma body jsou v závěsu za ním Vlastimil Malina, David Galvas, Bohumil Herman a kapitán Petr Chalupa.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun