> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Slezském derby vyzvou Porubu

vloženo: 20.09.2017           komentářů: 0


Opavští míří podruhé ven, v derby vyzvou Porubu

Kolotoč zápasů pokračuje, k druhému venkovnímu utkání vyjedou Opavané do nedaleké Poruby, která se stejně jako v minulé sezóně netají svým chtíčem hrát první ligu. Oba kluby navíc pojí hned několik hráčů, kteří ještě donedávna hájili barvy středečního soupeře.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Opava

RT TORAX ARENA, 18.00

Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička

Vstupné: 50 kč (děti do 15 let zdarma)

Poruba zažila před začátkem sezóny zklamání. Chtěla namísto druhé ligy hrát polskou „extraklasu“, ale její účastníci nakonec při hlasování zvolili její nepřijetí. V minulé sezóně měli Ostravané kádr posilněn o několik zvučných jmen z Vítkovic, ale ani to jim na postup do první ligy nestačilo.

Kým se letos posílil soupěř

Letos se RT TORAX posilnil v bráně o bývalou oporu šumeprských Draků, gólmana Hynka Kůdelu. Z Šumperka dorazili do Ostravy také obránci Michael Janota, Luboš Adam nebo druhý z trenérů , Aleš Flašar. V útoku se Poruba posilnila o jednoho ze strůjců loňského vsetínského postupu, Vladimíra Luku nebo mládežnického reprezentanta Samuela Ollendera.

Z Poruby do Opavy

Kluby pojí hned několik jmen, které donedávna oblékaly dresy středečního rivala. Ještě v minulé sezóně hájili barvy Toraxu Josef Tichhý, Rostislav Vaněk, Petr Seidler a Marek Sedlář, kteří ve středu nastoupí proti Porubě v dresu Opavy.

Poruba zažila vítězství i pachuť prohry

Poruba dosud odehrála dva zápasy. Nejprve zvítězila nad Šumperkem 5:2, v sobotu ale boj na jihu Moravy nezvládla a z Hodonína odjížděli Ostravané po prohře 3:5.

Koho se obávat?

Po dvou utkáních vyšel bodově nejlépe Tomáš Káňa (0+6). Sekundují mu obránce Jan Dresler (2+2) a útočník Vladimír Luka (3+0).

Slezané zažili všechny scénáře

Opava okusila v letošní sezóně snad všechny možné konce. Na úvod soutěže remizovala s Valašským Meziříčím, se kterým padla v prodloužení. Později Slezan zkolaboval ve venkovním utkání s Novým Jičínem, kde padl vysoko 0:7. V posledním zápase si Opavané spravili chuť, když se jim povedlo vynulovat Kopřivnici, nad kterou zvítězili 3:0.

Nejlepší střelci Opavy

Za nejproduktivnějšího hráče Opavy platí Lukáš Černý (1+3). Se dvěma body jsou v závěsu za ním Vlastimil Malina, David Galvas, Bohumil Herman a kapitán Petr Chalupa.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.