> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan slaví první výhru

vloženo: 16.09.2017           komentářů: 0

Slezan slaví první výhru, vynuloval Kopřivnici

Hokejisté opavského Slezanu urvali první vítězství v nové sezoně. Na svém ledě si poradili s nepříjemnou Kopřivnicí v poměru 3:0. O své výhře rozhodli Opavští hned v úvodu zápasu, když v rozmezí 115 sekund nasázeli dva góly a bylo hotovo. Hosté totiž nedokázali překonat bezchybného Šafránka a ze Slezska odjeli s prázdnou. Ve třetí části ještě finalizoval skóre povedenou bombou domácí Černý.
3.kolo, sobota 16.9.2017
HC Slezan Opava
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
HC TATRA Kopřivnice
Branky a nahrávky: 6. Herman (Chalupa, Černý), 8. Chalupa (Černý, Wolf), 45. Černý (Galvas, Herman). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0.
HC Slezan Opava: Šafránek – Chalupa, Slavík, Šendera, Štindl, Kiss, Galvas – Vaněk, Rousek, Seidler – Vítek, Malina, Hartmann – Černý, Wolf, Herman.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč, Mach, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, O. Sluštík.
Komentář k zápasu

Slezan začal skvěle. Už v čase 5:25 totiž otevřel skóre Herman a dostal opavské mužstvo do pohody. Neuběhly ani dvě minuty, když domácí využili přesilovku. Hromada byl po velkém závaru mimo branku, do které se nestačil vrátit, když pohotový Chalupa bez přípravy propálil hradbu těl před sebou – 2:0.

Předtím ještě Slezan musel přečkat šanci Kofroně, který v oslabení ujížděl sám na Šafránka a mířil mezi betony. Ty ovšem opavská brankářská jednička sklapla včas. V úvodní polovině druhé dvacetiminutovky měli optickou převahu hosté, kterým pomohly dvě přesilovky. Ani jednu z nich ale Tatra neproměnila.

Nejvýraznější šanci měl zřejmě Merenda, který vypálil z mezikruží, ale skvělého Šafránka nepřekonal. Krátce nato na opačné straně Vítek předložil luxusní přihrávku do jízdy Hartmannovi, jenž ale ztroskotal na úspěšném zákroku Hromady.

Opavským pak vyšel start třetí třetiny, když Galvas vysunul Černého, který bombou od levého mantinelu pověsil puk pěkně k tyčce a Slezan držel luxusní tříbrankový náskok. Hosté se snažili s utkáním ještě něco udělat. Hráli v závěru přesilovku, zkusili to také v šesti bez brankáře, ale přes skvěle chytajícího Dušana Šafránka se ani jednou neprosadili.

Opavský tým tak po poctivém výkonu bere první vítězství v sezoně. Další body se bude snažit přidat na ledě Poruby.
Ohlasy trenérů

Antonín Plánovský (trenér HC Slezan Opava): „S Markem Harazimem jsme řešili a dumali, co změnit po výpadku v Novém Jičíně. Dostali jsme sedmičku a byli úplně na dně. Řekli jsme si, že nemůžeme hrát útočný hokej, začneme to dělat naopak a budeme bránit střední pásmo. To se nám nyní vyplatilo. Na góly jsme se sice nadřeli a máme velké nedostatky v přesilovkách, kluci si ale drželi svá místa, což se velice zlepšilo. Jsme rádi, že máme konečně plný počet bodů. Hlavně mě těší, že se bruslilo a kluci bojovali. Dušan Šafránek je vzadu vždy opora. Je to profík, super kluk. Hodně mu pomohli také kluci, kteří lehali do střel.“


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun