> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan slaví první výhru

vloženo: 16.09.2017           komentářů: 0

Slezan slaví první výhru, vynuloval Kopřivnici

Hokejisté opavského Slezanu urvali první vítězství v nové sezoně. Na svém ledě si poradili s nepříjemnou Kopřivnicí v poměru 3:0. O své výhře rozhodli Opavští hned v úvodu zápasu, když v rozmezí 115 sekund nasázeli dva góly a bylo hotovo. Hosté totiž nedokázali překonat bezchybného Šafránka a ze Slezska odjeli s prázdnou. Ve třetí části ještě finalizoval skóre povedenou bombou domácí Černý.
3.kolo, sobota 16.9.2017
HC Slezan Opava
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
HC TATRA Kopřivnice
Branky a nahrávky: 6. Herman (Chalupa, Černý), 8. Chalupa (Černý, Wolf), 45. Černý (Galvas, Herman). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0.
HC Slezan Opava: Šafránek – Chalupa, Slavík, Šendera, Štindl, Kiss, Galvas – Vaněk, Rousek, Seidler – Vítek, Malina, Hartmann – Černý, Wolf, Herman.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč, Mach, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, O. Sluštík.
Komentář k zápasu

Slezan začal skvěle. Už v čase 5:25 totiž otevřel skóre Herman a dostal opavské mužstvo do pohody. Neuběhly ani dvě minuty, když domácí využili přesilovku. Hromada byl po velkém závaru mimo branku, do které se nestačil vrátit, když pohotový Chalupa bez přípravy propálil hradbu těl před sebou – 2:0.

Předtím ještě Slezan musel přečkat šanci Kofroně, který v oslabení ujížděl sám na Šafránka a mířil mezi betony. Ty ovšem opavská brankářská jednička sklapla včas. V úvodní polovině druhé dvacetiminutovky měli optickou převahu hosté, kterým pomohly dvě přesilovky. Ani jednu z nich ale Tatra neproměnila.

Nejvýraznější šanci měl zřejmě Merenda, který vypálil z mezikruží, ale skvělého Šafránka nepřekonal. Krátce nato na opačné straně Vítek předložil luxusní přihrávku do jízdy Hartmannovi, jenž ale ztroskotal na úspěšném zákroku Hromady.

Opavským pak vyšel start třetí třetiny, když Galvas vysunul Černého, který bombou od levého mantinelu pověsil puk pěkně k tyčce a Slezan držel luxusní tříbrankový náskok. Hosté se snažili s utkáním ještě něco udělat. Hráli v závěru přesilovku, zkusili to také v šesti bez brankáře, ale přes skvěle chytajícího Dušana Šafránka se ani jednou neprosadili.

Opavský tým tak po poctivém výkonu bere první vítězství v sezoně. Další body se bude snažit přidat na ledě Poruby.
Ohlasy trenérů

Antonín Plánovský (trenér HC Slezan Opava): „S Markem Harazimem jsme řešili a dumali, co změnit po výpadku v Novém Jičíně. Dostali jsme sedmičku a byli úplně na dně. Řekli jsme si, že nemůžeme hrát útočný hokej, začneme to dělat naopak a budeme bránit střední pásmo. To se nám nyní vyplatilo. Na góly jsme se sice nadřeli a máme velké nedostatky v přesilovkách, kluci si ale drželi svá místa, což se velice zlepšilo. Jsme rádi, že máme konečně plný počet bodů. Hlavně mě těší, že se bruslilo a kluci bojovali. Dušan Šafránek je vzadu vždy opora. Je to profík, super kluk. Hodně mu pomohli také kluci, kteří lehali do střel.“


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.