> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan slaví první výhru

vloženo: 16.09.2017           komentářů: 0

Slezan slaví první výhru, vynuloval Kopřivnici

Hokejisté opavského Slezanu urvali první vítězství v nové sezoně. Na svém ledě si poradili s nepříjemnou Kopřivnicí v poměru 3:0. O své výhře rozhodli Opavští hned v úvodu zápasu, když v rozmezí 115 sekund nasázeli dva góly a bylo hotovo. Hosté totiž nedokázali překonat bezchybného Šafránka a ze Slezska odjeli s prázdnou. Ve třetí části ještě finalizoval skóre povedenou bombou domácí Černý.
3.kolo, sobota 16.9.2017
HC Slezan Opava
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
HC TATRA Kopřivnice
Branky a nahrávky: 6. Herman (Chalupa, Černý), 8. Chalupa (Černý, Wolf), 45. Černý (Galvas, Herman). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0.
HC Slezan Opava: Šafránek – Chalupa, Slavík, Šendera, Štindl, Kiss, Galvas – Vaněk, Rousek, Seidler – Vítek, Malina, Hartmann – Černý, Wolf, Herman.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč, Mach, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, O. Sluštík.
Komentář k zápasu

Slezan začal skvěle. Už v čase 5:25 totiž otevřel skóre Herman a dostal opavské mužstvo do pohody. Neuběhly ani dvě minuty, když domácí využili přesilovku. Hromada byl po velkém závaru mimo branku, do které se nestačil vrátit, když pohotový Chalupa bez přípravy propálil hradbu těl před sebou – 2:0.

Předtím ještě Slezan musel přečkat šanci Kofroně, který v oslabení ujížděl sám na Šafránka a mířil mezi betony. Ty ovšem opavská brankářská jednička sklapla včas. V úvodní polovině druhé dvacetiminutovky měli optickou převahu hosté, kterým pomohly dvě přesilovky. Ani jednu z nich ale Tatra neproměnila.

Nejvýraznější šanci měl zřejmě Merenda, který vypálil z mezikruží, ale skvělého Šafránka nepřekonal. Krátce nato na opačné straně Vítek předložil luxusní přihrávku do jízdy Hartmannovi, jenž ale ztroskotal na úspěšném zákroku Hromady.

Opavským pak vyšel start třetí třetiny, když Galvas vysunul Černého, který bombou od levého mantinelu pověsil puk pěkně k tyčce a Slezan držel luxusní tříbrankový náskok. Hosté se snažili s utkáním ještě něco udělat. Hráli v závěru přesilovku, zkusili to také v šesti bez brankáře, ale přes skvěle chytajícího Dušana Šafránka se ani jednou neprosadili.

Opavský tým tak po poctivém výkonu bere první vítězství v sezoně. Další body se bude snažit přidat na ledě Poruby.
Ohlasy trenérů

Antonín Plánovský (trenér HC Slezan Opava): „S Markem Harazimem jsme řešili a dumali, co změnit po výpadku v Novém Jičíně. Dostali jsme sedmičku a byli úplně na dně. Řekli jsme si, že nemůžeme hrát útočný hokej, začneme to dělat naopak a budeme bránit střední pásmo. To se nám nyní vyplatilo. Na góly jsme se sice nadřeli a máme velké nedostatky v přesilovkách, kluci si ale drželi svá místa, což se velice zlepšilo. Jsme rádi, že máme konečně plný počet bodů. Hlavně mě těší, že se bruslilo a kluci bojovali. Dušan Šafránek je vzadu vždy opora. Je to profík, super kluk. Hodně mu pomohli také kluci, kteří lehali do střel.“


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.