> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan hostí Kopřivnici.

vloženo: 16.09.2017           komentářů: 0


Slezan hostí Kopřivnici. Urve Opava první vítězství?

Opavští hokejisté se podruhé v novém druholigovém ročníku představí na domácím ledě. Po porážkách s Valašským Meziříčím a na stadionu Nového Jičína potřebují Slezané zabrat. Povede se Opavě poprvé v sezoně vyhrát? Proti bude Kopřivnice. Duel startuje v sobotu 16. září od 17 hodin.

Do Opavy dorazí kopřivnický tým, který v létě získal významného partnera ve formě společnosti Tatra, jež ve městě sídlí. Jméno slavné automobilky se tak objevuje také v názvu klubu, který od aktuální sezony používá také nové logo. Rozpočet kopřivnického hokejového klubu se pohybuje kolem čtyř milionů korun.

Úvodní duel ročníku Kopřivnici vyšel. Doma si totiž vyšlápla na šumperské Draky v čele s ex-opavským koučem Pavlem Hulvou, které v dramatické přestřelce zdolala v poměru 8:5. Druhý duel sehrála Tatra znovu doma, ale tentokrát osmičku schytala, když podlehla Hodonínu 2:8.

Kopřivnice v létě přivedla zkušeného brankáře Petra Hromadu, který dlouho chytal za Vsetín, či obránce Davida Stříže. Pětatřicetiletý bek strávil posledních osm sezon v nejvyšší francouzské soutěži, kde oblékal dres Štrasburku.

Za připomenutí stojí, že Opavští změřili s kopřivnickým celkem pod vedením trenéra Jaroslava Kofroně v letní přípravě. Doma Slezané zvítězili 5:4 po nájezdech, venku prohráli 1:4.

Duel, který má úvodní vhazování na programu v sobotu 16. září do 17 hodin, bude řídit trio rozhodčích. Hlavním je Václav Šutara, asistovat mu budou čároví sudí Pavel Rychlý a Michal Vengřín.

Pokud se na opavský zimní stadion nevydáte podpořit opavské hokejisty osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu:http://www.onlajny.com/match/index/date/2017-09-16/id/219604

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.