> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slavnostní křest knihy

vloženo: 11.09.2017           komentářů: 0

Slavnostní křest knihy Tajemná Opava


V rámci jubilejního 60. ročníku festivalu Bezručova Opava slavnostně pokřtíme knihu Tajemná Opava Lucie Seifertové věnovanou našemu městu a jeho historii.
Jedná se o knihu, v níž se autorce na ploše 6 prostorových obrazů podařilo nebývale výstižným a vtipným způsobem popsat historii města i s jeho památkami, významnými osobnostmi a příběhy.

Při slavnostním křtu si budete moci zakoupit samotnou knihu (290 Kč), ale také deskovou hru na její motivy (120 Kč). Hru si můžete v knihovně od 13. 9. do 6. 10. vyzkoušet také ve velkém prostorovém provedení. Od 14. září pak bude možno knihu i hru zakoupit v Turistickém informačním centru (Horní náměstí 67, Opava). Do 13. 9. máte jedinečnou možnost zakoupit si poukaz na knihu za zvýhodněnou cenu 250 Kč v propagačním stánku Bezručovy Opavy na Horním náměstí (každý všední den i o víkendu od 10 do 18 hodin).

Zajímá vás, co všechno v knize najdete? Pak neváhejte a prohlédněte si také venkovní výstavu věnovanou knize Tajemná Opava, kterou naleznete po celé září a říjen v parku pod Ptačím vrchem směrem ke knihovně. Společně s křtem knihy proběhne vernisáž této výstavy a také výstavy na motivy nejslavnější knihy Lucie Seifertové s názvem Udatné dějiny českého národa, rovněž v prostorách knihovny.

clock

13. září v 17:00–20:00

Knihovna Petra Bezruče v Opavě, příspěvková organizace

Vstup: volný

autor: Knihovna Petra Bezruče

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.