> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Farmářské trhy

vloženo: 11.09.2017           komentářů: 0

Farmářské trhy se v sezóně konají každou středu, pátek a sobotu na Dolním náměstí. K obnovení této tradice došlo v roce 2012, od tohoto roku se farmářské trhy stále rozrůstají a těší se velké oblibě Opavanů.

Po pěti letech dochází ke změně provozovatele trhů. V roce 2017 se jím stalo město Opava ve spolupráci s technickými službami. Nejvyšší prioritou je přilákat na opavské farmářské trhy více prodejců regionálních potravin a výrobků, tak, aby nabídka byla opravdu pestrá. Zároveň bude město více kontrolovat a ověřovat informace o původu zboží.

Novinkou pro návštěvníka trhů bude informace o původu zboží, která bude k dispozici na každém prodejním stánku. Tyto informace budou pracovníci Magistrátu města Opavy postupně ověřovat.

Farmářské trhy v roce 2017 začínají 21. dubna a končí 11. listopadu.

Nabídka pěstitelů, chovatelů a výrobců se může v jednotlivých dnech lišit, obecně ale na trzích najdete čerstvou zeleninu, ovoce, bylinky nebo sazenice užitných i okrasných rostlin, keřů a stromků. Kromě nich jsou k dostání také sýry, domácí čerstvé pečivo, ryby, pomazánky, paštiky, uzeniny, sirupy nebo marmelády. Mezi výrobci pak najdete také šperkaře, řezbáře či výrobce drobných pomocníků do domácnosti.

Novinkou pro prodejce bude:

- preference domácích výrobců a pěstitelů,

- vyšší dohled provozovatele nad označením zboží a jeho původem,

- uzavírání smluv s pravidelnými i nepravidelnými prodejci,

- platba za pronájem fakturou (měsíční vyúčtování) nebo hotově,

- sleva 10 % z ceny nájmu prostoru za účast minimálně 8x měsíčně na trzích (pouze při platbách fakturou).
Provozní doba farmářských trhů
Středa 6.30 - 14.00
Pátek 6.30 - 14.00
Sobota 6.30 - 12.00
Pravidla farmářských trhů
Kontakt pro bližší informace:

Mgr. Monika Štěpánková, tel.: +420 553 756 445, e-mail: monika.stepankova@opava-city.cz, e-mail Farmářské trhy: trhy@opava-city.cz
Najdete nás i na Facebooku na adrese www.facebook.com/trhyopava

Těšíme se s Vámi na čerstvé a domácí výrobky z našeho regionu.

autor: Mgr. Monika Štěpánková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun