> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Farmářské trhy

vloženo: 11.09.2017           komentářů: 0

Farmářské trhy se v sezóně konají každou středu, pátek a sobotu na Dolním náměstí. K obnovení této tradice došlo v roce 2012, od tohoto roku se farmářské trhy stále rozrůstají a těší se velké oblibě Opavanů.

Po pěti letech dochází ke změně provozovatele trhů. V roce 2017 se jím stalo město Opava ve spolupráci s technickými službami. Nejvyšší prioritou je přilákat na opavské farmářské trhy více prodejců regionálních potravin a výrobků, tak, aby nabídka byla opravdu pestrá. Zároveň bude město více kontrolovat a ověřovat informace o původu zboží.

Novinkou pro návštěvníka trhů bude informace o původu zboží, která bude k dispozici na každém prodejním stánku. Tyto informace budou pracovníci Magistrátu města Opavy postupně ověřovat.

Farmářské trhy v roce 2017 začínají 21. dubna a končí 11. listopadu.

Nabídka pěstitelů, chovatelů a výrobců se může v jednotlivých dnech lišit, obecně ale na trzích najdete čerstvou zeleninu, ovoce, bylinky nebo sazenice užitných i okrasných rostlin, keřů a stromků. Kromě nich jsou k dostání také sýry, domácí čerstvé pečivo, ryby, pomazánky, paštiky, uzeniny, sirupy nebo marmelády. Mezi výrobci pak najdete také šperkaře, řezbáře či výrobce drobných pomocníků do domácnosti.

Novinkou pro prodejce bude:

- preference domácích výrobců a pěstitelů,

- vyšší dohled provozovatele nad označením zboží a jeho původem,

- uzavírání smluv s pravidelnými i nepravidelnými prodejci,

- platba za pronájem fakturou (měsíční vyúčtování) nebo hotově,

- sleva 10 % z ceny nájmu prostoru za účast minimálně 8x měsíčně na trzích (pouze při platbách fakturou).
Provozní doba farmářských trhů
Středa 6.30 - 14.00
Pátek 6.30 - 14.00
Sobota 6.30 - 12.00
Pravidla farmářských trhů
Kontakt pro bližší informace:

Mgr. Monika Štěpánková, tel.: +420 553 756 445, e-mail: monika.stepankova@opava-city.cz, e-mail Farmářské trhy: trhy@opava-city.cz
Najdete nás i na Facebooku na adrese www.facebook.com/trhyopava

Těšíme se s Vámi na čerstvé a domácí výrobky z našeho regionu.

autor: Mgr. Monika Štěpánková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.