> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Farmářské trhy

vloženo: 11.09.2017           komentářů: 0

Farmářské trhy se v sezóně konají každou středu, pátek a sobotu na Dolním náměstí. K obnovení této tradice došlo v roce 2012, od tohoto roku se farmářské trhy stále rozrůstají a těší se velké oblibě Opavanů.

Po pěti letech dochází ke změně provozovatele trhů. V roce 2017 se jím stalo město Opava ve spolupráci s technickými službami. Nejvyšší prioritou je přilákat na opavské farmářské trhy více prodejců regionálních potravin a výrobků, tak, aby nabídka byla opravdu pestrá. Zároveň bude město více kontrolovat a ověřovat informace o původu zboží.

Novinkou pro návštěvníka trhů bude informace o původu zboží, která bude k dispozici na každém prodejním stánku. Tyto informace budou pracovníci Magistrátu města Opavy postupně ověřovat.

Farmářské trhy v roce 2017 začínají 21. dubna a končí 11. listopadu.

Nabídka pěstitelů, chovatelů a výrobců se může v jednotlivých dnech lišit, obecně ale na trzích najdete čerstvou zeleninu, ovoce, bylinky nebo sazenice užitných i okrasných rostlin, keřů a stromků. Kromě nich jsou k dostání také sýry, domácí čerstvé pečivo, ryby, pomazánky, paštiky, uzeniny, sirupy nebo marmelády. Mezi výrobci pak najdete také šperkaře, řezbáře či výrobce drobných pomocníků do domácnosti.

Novinkou pro prodejce bude:

- preference domácích výrobců a pěstitelů,

- vyšší dohled provozovatele nad označením zboží a jeho původem,

- uzavírání smluv s pravidelnými i nepravidelnými prodejci,

- platba za pronájem fakturou (měsíční vyúčtování) nebo hotově,

- sleva 10 % z ceny nájmu prostoru za účast minimálně 8x měsíčně na trzích (pouze při platbách fakturou).
Provozní doba farmářských trhů
Středa 6.30 - 14.00
Pátek 6.30 - 14.00
Sobota 6.30 - 12.00
Pravidla farmářských trhů
Kontakt pro bližší informace:

Mgr. Monika Štěpánková, tel.: +420 553 756 445, e-mail: monika.stepankova@opava-city.cz, e-mail Farmářské trhy: trhy@opava-city.cz
Najdete nás i na Facebooku na adrese www.facebook.com/trhyopava

Těšíme se s Vámi na čerstvé a domácí výrobky z našeho regionu.

autor: Mgr. Monika Štěpánková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.