> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti malují, soutěží i sportují

vloženo: 10.09.2017           komentářů: 0

Výstava výtvarných prací ke Dni Země na hlučínském zámku,

Evropský týden mobility, který se celosvětově koná od 16. do 22. září, si v Hlučíně pravidelně připomínají i děti a mládež. V září je čeká hned několik akcí.

Téma Evropského týdne mobility děti zpracovávají například výtvarně. Vernisáž výstavy jejich prací se bude konat v pondělí 18. září v 9 hodin na zámku v Hlučíně. Program připraví žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín.
„Své práce představí žáci druhého stupně hlučínských základních škol i odborného učiliště a praktické školy Hlučín a také studenti hlučínského gymnázia. Výstavka tvořivosti dětí v rámci Zdravého města Hlučín bude v chodbě zámku ve druhém patře u knihovny k vidění až do 6. října,“ pozvala koordinátorka Zdravého města Hlučín Tereza Šimánková.
Malovat budou ale i menší děti. Na čerstvém vzduchu a s křídami se vyřádí v pátek 22. září od 9.30 do 11 hodin a hlučínském dopravním hřišti, kde se uskuteční už 10. ročník oblíbené akce Malování na chodník pod heslem Pokreslíme dopravní hřiště.
„Prostor okolo kulturního domu se opravuje, proto budou děti v rámci Evropského týdne mobility tentokrát malovat na dopravním hřišti,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová.
Malovat přijdou děti hlučínských mateřských škol, zváni jsou ale i rodiče se svými ratolestmi. Součástí setkání bude také osvětová přednáška strážníků městské policie včetně praktických rad pro rodiče.
O den dříve, ve čtvrtek 21. září, bude rušno na Mírovém náměstí v Hlučíně, kde se bude konat jízda zručnosti pro děti prvního stupně základních škol.
„Bude to velké rojení, protože akce se zúčastní více jak stovka dětí ze základních škol Rovniny, Gen. Svobody, dr. M. Tyrše a Hornické. Děti otestují svou zručnost na bicyklu. Součástí bude také písemný test s otázkami zaměřenými na bezpečnost cyklistů i chodců v dopravě,“ vyjmenovala Tereza Šimánková.
Na vítěze budou čekat hodnotné ceny jako třeba přilby na kolo či poukázky do obchodu se sportovní tématikou. „Stejně jako v minulosti i letos bude z důvodu bezpečnosti dětí v době od 8 do 12 hodin uzavřeno celé Mírové náměstí. Řidičům, chodcům i místním obchodníkům se předem omlouváme za komplikace a chceme je požádat o ohleduplnost k dětem,“ řekla Darina Krejzlová.autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.