> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti malují, soutěží i sportují

vloženo: 10.09.2017           komentářů: 0

Výstava výtvarných prací ke Dni Země na hlučínském zámku,

Evropský týden mobility, který se celosvětově koná od 16. do 22. září, si v Hlučíně pravidelně připomínají i děti a mládež. V září je čeká hned několik akcí.

Téma Evropského týdne mobility děti zpracovávají například výtvarně. Vernisáž výstavy jejich prací se bude konat v pondělí 18. září v 9 hodin na zámku v Hlučíně. Program připraví žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín.
„Své práce představí žáci druhého stupně hlučínských základních škol i odborného učiliště a praktické školy Hlučín a také studenti hlučínského gymnázia. Výstavka tvořivosti dětí v rámci Zdravého města Hlučín bude v chodbě zámku ve druhém patře u knihovny k vidění až do 6. října,“ pozvala koordinátorka Zdravého města Hlučín Tereza Šimánková.
Malovat budou ale i menší děti. Na čerstvém vzduchu a s křídami se vyřádí v pátek 22. září od 9.30 do 11 hodin a hlučínském dopravním hřišti, kde se uskuteční už 10. ročník oblíbené akce Malování na chodník pod heslem Pokreslíme dopravní hřiště.
„Prostor okolo kulturního domu se opravuje, proto budou děti v rámci Evropského týdne mobility tentokrát malovat na dopravním hřišti,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová.
Malovat přijdou děti hlučínských mateřských škol, zváni jsou ale i rodiče se svými ratolestmi. Součástí setkání bude také osvětová přednáška strážníků městské policie včetně praktických rad pro rodiče.
O den dříve, ve čtvrtek 21. září, bude rušno na Mírovém náměstí v Hlučíně, kde se bude konat jízda zručnosti pro děti prvního stupně základních škol.
„Bude to velké rojení, protože akce se zúčastní více jak stovka dětí ze základních škol Rovniny, Gen. Svobody, dr. M. Tyrše a Hornické. Děti otestují svou zručnost na bicyklu. Součástí bude také písemný test s otázkami zaměřenými na bezpečnost cyklistů i chodců v dopravě,“ vyjmenovala Tereza Šimánková.
Na vítěze budou čekat hodnotné ceny jako třeba přilby na kolo či poukázky do obchodu se sportovní tématikou. „Stejně jako v minulosti i letos bude z důvodu bezpečnosti dětí v době od 8 do 12 hodin uzavřeno celé Mírové náměstí. Řidičům, chodcům i místním obchodníkům se předem omlouváme za komplikace a chceme je požádat o ohleduplnost k dětem,“ řekla Darina Krejzlová.autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.