> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti malují, soutěží i sportují

vloženo: 10.09.2017           komentářů: 0

Výstava výtvarných prací ke Dni Země na hlučínském zámku,

Evropský týden mobility, který se celosvětově koná od 16. do 22. září, si v Hlučíně pravidelně připomínají i děti a mládež. V září je čeká hned několik akcí.

Téma Evropského týdne mobility děti zpracovávají například výtvarně. Vernisáž výstavy jejich prací se bude konat v pondělí 18. září v 9 hodin na zámku v Hlučíně. Program připraví žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín.
„Své práce představí žáci druhého stupně hlučínských základních škol i odborného učiliště a praktické školy Hlučín a také studenti hlučínského gymnázia. Výstavka tvořivosti dětí v rámci Zdravého města Hlučín bude v chodbě zámku ve druhém patře u knihovny k vidění až do 6. října,“ pozvala koordinátorka Zdravého města Hlučín Tereza Šimánková.
Malovat budou ale i menší děti. Na čerstvém vzduchu a s křídami se vyřádí v pátek 22. září od 9.30 do 11 hodin a hlučínském dopravním hřišti, kde se uskuteční už 10. ročník oblíbené akce Malování na chodník pod heslem Pokreslíme dopravní hřiště.
„Prostor okolo kulturního domu se opravuje, proto budou děti v rámci Evropského týdne mobility tentokrát malovat na dopravním hřišti,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová.
Malovat přijdou děti hlučínských mateřských škol, zváni jsou ale i rodiče se svými ratolestmi. Součástí setkání bude také osvětová přednáška strážníků městské policie včetně praktických rad pro rodiče.
O den dříve, ve čtvrtek 21. září, bude rušno na Mírovém náměstí v Hlučíně, kde se bude konat jízda zručnosti pro děti prvního stupně základních škol.
„Bude to velké rojení, protože akce se zúčastní více jak stovka dětí ze základních škol Rovniny, Gen. Svobody, dr. M. Tyrše a Hornické. Děti otestují svou zručnost na bicyklu. Součástí bude také písemný test s otázkami zaměřenými na bezpečnost cyklistů i chodců v dopravě,“ vyjmenovala Tereza Šimánková.
Na vítěze budou čekat hodnotné ceny jako třeba přilby na kolo či poukázky do obchodu se sportovní tématikou. „Stejně jako v minulosti i letos bude z důvodu bezpečnosti dětí v době od 8 do 12 hodin uzavřeno celé Mírové náměstí. Řidičům, chodcům i místním obchodníkům se předem omlouváme za komplikace a chceme je požádat o ohleduplnost k dětem,“ řekla Darina Krejzlová.autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun