> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sezóna začíná!

vloženo: 09.09.2017           komentářů: 0


Sezóna začíná! O první body zabojuje Slezan s Valašským Meziříčím

Po několikaměsíční pauze uvidí opavští fanoušci své hráče opět v bitvě o body. Na začátku sezóny vyzve Opava na domácím ledě Valašské Meziříčí, které je letos mimo jiné posíleno několika kvalitními hráči z nedalekého Vsetína, jenž vybojoval v předchozí sezóně postup do vyšší ligy. Sobotní duel startuje v 15 hodin!

HK Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí

Sobota 9. 9. (15:00)
Zimní stadion města Opavy
Vstupné: Muži 40 kč, ženy 20 kč, děti do 12 let zdarma
Rozhodčí: Škach – Bláha, Goňa

S čím vstupují do sezóny domácí?
Opavu v letošní sezóně posílí mladí hráči z Vítkovic, mezi kterými je obránce Petr Šendera, Vlastimil Malina, Jakub Maxner nebo Ondřej Hartmann, který za Slezan nastupoval už v minulé sezóně. Do kádru se vrátil zkušený gólman Dušan Šafránek a z Poruby putuje zpět do Opavy Josef Tichý. Stejné kroky podnikli také útočníci Rostislav Vaněk, Petr Sedlář a Petr Seidler. Opavané změnili rovněž trenéra, kterým se po odchodu Pavla Hulvy stal Antonín Planovský, kterého na střídačce doplní Marek Harazim.

Kým se vyzbrojili do sezóny Bobři?
Oproti tomu Bobři vyztužili své řady několika hráči z Havířova a úspěšného Vsetína, který si minulý rok suverénními výkony vybojoval postup do první ligy. Ze žlutozelených barev přichází například obránci Michal Hryciow, Michal Žák, David Vítek, Josef Vaněk nebo nadějný brankář Daniel Bechný. V útočných řadách Bobrů bude působit také bývalý kapitán šumperských Draků Jan Matějka. Kouče Romana Čechmánka doplní nově Jiří Weintritt.

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.