> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chodníčky k domovu 2017

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Máme tady konec prázdnin a to neznamená nic jiného, než že se nám blíží termín dalšího ročníku regionálního folklorního festivalu s mezinárodní účastí „Chodníčky k domovu“. A stejně jako ročníky předešlé, bude také ten 32. ročník stát za to. Po oba festivalové dny se můžete těšit na vystoupení slovenského souboru Vŕbové Prútie z Liptovského Mikuláše, polských souborů Raciborzanie a Strzecha z Ratiboře a Jukacy z Zywce, maďarského taneční ho studia z Budapešti, dále na vystoupení souborů Klobučan z Valašských Klobouk, Bejatky ze Štítiny, opavských souborů Úsměv, Vrtek a Ischias a cimbálových muzik ZUŠ a SVČ Opava a Gizdů z Opavy… Festival pořádá Středisko volného času Opava za podpory Statutárního města Opavy a je součástí multižánrového festivalu Bezručova Opava.
Program festivalu:
Pátek 8. 9. 2017
16.00 hod. festivalový průvod pěší zónou města
17.30 hod. festivalový program ve Slezském divadle (vstupné 50,- Kč, předprodej SD)
Sobota 9. 9. 2017
9.30 – 12.00 hod. festivalový program na opavském Dolním náměstí
15.00 hod. festivalový program v zahradě Střediska volného času, Jaselská ul. (vstupné dobrovolné, folklorní občerstvení zajištěno)

Pořádá Folklorní akce v Opavě a Středisko volného času Opava

autor: SVČ Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.