> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan omladil a hodlá trápit ....

vloženo: 07.09.2017           komentářů: 0

Slezan omladil a hodlá trápit favority. Nechceme hrát zanďoura, hlásí Plánovský

Ostrá sezona se blíží mílovými kroky. Opavští hokejisté vstoupí do nového druholigového ročníku na svém ledě, kde přivítají Valašské Meziříčí. Jak se změnil kádr Slezanu a jaké ambice má pozměněné mužstvo Opavy? To v předsezónním povídání nastínil kouč Antonín Plánovský.

Ten společně se svým asistentem Markem Harazimem vytvořil trenérskou dvojici A-týmu. „S Markem se těšíme. U kormidla jsme noví a trošku jsme omladili tým. Odešli čtyři zkušení hráči, jejichž věk byl na druhou ligu dost vysoký. Do Slovanu Bratislava zamířil Tomáš Černý. Patrik Mosler skončil s hokejem. Bude hrát v Krnově, ale doufáme, že si to ještě rozmyslí,“ říká zkušený trenér.

Naopak do Opavy zamířila řada mladých hráčů, kteří v přípravě ukazovali svůj zajímavý potenciál. Z Vítkovic dorazila pětice Hartmann, Hladoník, Malina, Maxner a Šendera, která by měla ve Slezsku působit celou sezonu. Z Poruby pak vedle navrátilce Tichého přišlo na dvouleté hostování trio Sedlář, Seidler a Vaněk.

„Slibujeme si od nich velkou bojovnost. Chceme, aby ukázali, že na druhu ligu mají. Místo v sestavě si musí vybojovat sami, nikdo jim nebude mést cestičky. Zkušenost, která odešla, je velká. Na druhou stranu by ji mělo nahradit dravé mládí. Máme dostatek zkušených hráčů – ať to jsou David Galvas, Petr Grygar, Tomáš Polok a další. Zůstalo osm, devět opavských kluků, což jsou srdcaři. Petr Chalupa, Petr Wolf a tak dále,“ pokračuje Antonín Plánovský.
Slezan chce potrápit milionářské kluby

Omlazené mužstvo Slezanu by mělo mít v nové sezoně zajímavou tvář. Aktivní a dravou. „Budeme se snažit o útočný hokej. Nechceme hrát žádného zanďoura, hlavně doma ne. Naše hra by měla být o bruslení a agresivitě. Na začátku máme v plánu hrát na čtyři útočné a tři obranné řady. Uvidíme podle situace, jak se to vyvine dál. Nemáme moc obránců, čekáme na Pepu Tichého, který nám bude chybět hlavně v přesilovkách. Kádr je ale solidní, věřím mu,“ tvrdí.

Jaké si Opavští dávají ambice? „Chceme vypadnout ze sedmého místa, rozhodně nechceme být poslední. Po loňské blamáži jsme rádi, že vůbec hrajeme druhou ligu. Byli bychom rádi, kdybychom s omlazeným kádrem hráli zlatý střed. Samozřejmě ale chceme potrápit i milionářské kluby jako jsou Šumperk, Poruba nebo Hodonín,“ hlásí kouč Slezanu.

Nový ročník startuje už v sobotu 9. září, kdy Opava od 15 hodin hostí Valašské Meziříčí. V přípravě Slezané Bobry dvakrát porazili. Jednou dokonce v poměru 8:1. Soutěž ale slibuje úplně jiný duel. „Kluci na to musí zapomenout. To byla příprava. Mistrovské zápasy jsou úplně jiné. Očekávám vyrovnané utkání. Máme na to, abychom vyhráli. Doma chceme uspět,“ uzavírá Antonín Plánovský.
Kádr HC Slezan Opava v sezoně 2017/2018:

Brankáři: Dušan Šafránek, Kamil Šimeček, Michal Wanecki.
Obránci: Petr Chalupa, David Galvas, Zsolt Kiss, Daniel Slavík, Petr Šendera, Jiří Šindelář, Jan Štindl, Josef Tichý.
Útočníci: Lukáš Černý, Marcel Fědor, Petr Grygar, Ondřej Hartmann, Bohumil Herman, Alex Hladoník, Lukáš Horváth, Vlastimil Malina, Jakub Maxner, Tomáš Polok, Tomáš Rousek, Marek Sedlář, Petr Seidler, Rostislav Vaněk, Jakub Vítek, Petr Wolf.

Příchody do HC Slezan Opava

Ondřej Hartmann (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Alex Hladoník (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Lukáš Horváth (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Zsolt Kiss (KMH Budapešť)
Vlastimil Malina (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Jakub Maxner (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Marek Sedlář (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Petr Seidler (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Dušan Šafránek (návrat z hostování v AZ Residomo Havířov)
Petr Šendera (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Kamil Šimeček (střídavé starty, AZ Residomo Havířov)
Josef Tichý (návrat z hostování v HC RT TORAX Poruba 2011)
Rosťa Vaněk (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Odchody z HC Slezan Opava:

Tomáš Černý (HC Slovan Bratislava)
Vladimír Holík (konec kariéry)
Aleš Kilnar (neznámo)
Patrik Mosler (Krnov)
Zdeněk Pavelek (konec kariéry)
Pavel Selingr (konec kariéry)
Lukáš Svoboda (Krnov)
Radek Tůma (Rožnov pod Radhoštěm)
Jakub Urbisch (Eisbären Regensburg)
Lukáš Vrabel (Krnov)
HC Slezan Opava v přípravě:

15. srpna: Valašské Meziříčí – Opava 3:4
17. srpna: Opava – Janów 4:3
23. srpna: Opava – Valašské Meziříčí 8:1
29. srpna: Opava – Kopřivnice 5:4 sn
31. srpna: Kopřivnice – Opava 4:1

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.