> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan omladil a hodlá trápit ....

vloženo: 07.09.2017           komentářů: 0

Slezan omladil a hodlá trápit favority. Nechceme hrát zanďoura, hlásí Plánovský

Ostrá sezona se blíží mílovými kroky. Opavští hokejisté vstoupí do nového druholigového ročníku na svém ledě, kde přivítají Valašské Meziříčí. Jak se změnil kádr Slezanu a jaké ambice má pozměněné mužstvo Opavy? To v předsezónním povídání nastínil kouč Antonín Plánovský.

Ten společně se svým asistentem Markem Harazimem vytvořil trenérskou dvojici A-týmu. „S Markem se těšíme. U kormidla jsme noví a trošku jsme omladili tým. Odešli čtyři zkušení hráči, jejichž věk byl na druhou ligu dost vysoký. Do Slovanu Bratislava zamířil Tomáš Černý. Patrik Mosler skončil s hokejem. Bude hrát v Krnově, ale doufáme, že si to ještě rozmyslí,“ říká zkušený trenér.

Naopak do Opavy zamířila řada mladých hráčů, kteří v přípravě ukazovali svůj zajímavý potenciál. Z Vítkovic dorazila pětice Hartmann, Hladoník, Malina, Maxner a Šendera, která by měla ve Slezsku působit celou sezonu. Z Poruby pak vedle navrátilce Tichého přišlo na dvouleté hostování trio Sedlář, Seidler a Vaněk.

„Slibujeme si od nich velkou bojovnost. Chceme, aby ukázali, že na druhu ligu mají. Místo v sestavě si musí vybojovat sami, nikdo jim nebude mést cestičky. Zkušenost, která odešla, je velká. Na druhou stranu by ji mělo nahradit dravé mládí. Máme dostatek zkušených hráčů – ať to jsou David Galvas, Petr Grygar, Tomáš Polok a další. Zůstalo osm, devět opavských kluků, což jsou srdcaři. Petr Chalupa, Petr Wolf a tak dále,“ pokračuje Antonín Plánovský.
Slezan chce potrápit milionářské kluby

Omlazené mužstvo Slezanu by mělo mít v nové sezoně zajímavou tvář. Aktivní a dravou. „Budeme se snažit o útočný hokej. Nechceme hrát žádného zanďoura, hlavně doma ne. Naše hra by měla být o bruslení a agresivitě. Na začátku máme v plánu hrát na čtyři útočné a tři obranné řady. Uvidíme podle situace, jak se to vyvine dál. Nemáme moc obránců, čekáme na Pepu Tichého, který nám bude chybět hlavně v přesilovkách. Kádr je ale solidní, věřím mu,“ tvrdí.

Jaké si Opavští dávají ambice? „Chceme vypadnout ze sedmého místa, rozhodně nechceme být poslední. Po loňské blamáži jsme rádi, že vůbec hrajeme druhou ligu. Byli bychom rádi, kdybychom s omlazeným kádrem hráli zlatý střed. Samozřejmě ale chceme potrápit i milionářské kluby jako jsou Šumperk, Poruba nebo Hodonín,“ hlásí kouč Slezanu.

Nový ročník startuje už v sobotu 9. září, kdy Opava od 15 hodin hostí Valašské Meziříčí. V přípravě Slezané Bobry dvakrát porazili. Jednou dokonce v poměru 8:1. Soutěž ale slibuje úplně jiný duel. „Kluci na to musí zapomenout. To byla příprava. Mistrovské zápasy jsou úplně jiné. Očekávám vyrovnané utkání. Máme na to, abychom vyhráli. Doma chceme uspět,“ uzavírá Antonín Plánovský.
Kádr HC Slezan Opava v sezoně 2017/2018:

Brankáři: Dušan Šafránek, Kamil Šimeček, Michal Wanecki.
Obránci: Petr Chalupa, David Galvas, Zsolt Kiss, Daniel Slavík, Petr Šendera, Jiří Šindelář, Jan Štindl, Josef Tichý.
Útočníci: Lukáš Černý, Marcel Fědor, Petr Grygar, Ondřej Hartmann, Bohumil Herman, Alex Hladoník, Lukáš Horváth, Vlastimil Malina, Jakub Maxner, Tomáš Polok, Tomáš Rousek, Marek Sedlář, Petr Seidler, Rostislav Vaněk, Jakub Vítek, Petr Wolf.

Příchody do HC Slezan Opava

Ondřej Hartmann (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Alex Hladoník (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Lukáš Horváth (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Zsolt Kiss (KMH Budapešť)
Vlastimil Malina (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Jakub Maxner (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Marek Sedlář (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Petr Seidler (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Dušan Šafránek (návrat z hostování v AZ Residomo Havířov)
Petr Šendera (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Kamil Šimeček (střídavé starty, AZ Residomo Havířov)
Josef Tichý (návrat z hostování v HC RT TORAX Poruba 2011)
Rosťa Vaněk (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Odchody z HC Slezan Opava:

Tomáš Černý (HC Slovan Bratislava)
Vladimír Holík (konec kariéry)
Aleš Kilnar (neznámo)
Patrik Mosler (Krnov)
Zdeněk Pavelek (konec kariéry)
Pavel Selingr (konec kariéry)
Lukáš Svoboda (Krnov)
Radek Tůma (Rožnov pod Radhoštěm)
Jakub Urbisch (Eisbären Regensburg)
Lukáš Vrabel (Krnov)
HC Slezan Opava v přípravě:

15. srpna: Valašské Meziříčí – Opava 3:4
17. srpna: Opava – Janów 4:3
23. srpna: Opava – Valašské Meziříčí 8:1
29. srpna: Opava – Kopřivnice 5:4 sn
31. srpna: Kopřivnice – Opava 4:1

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun