> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan omladil a hodlá trápit ....

vloženo: 07.09.2017           komentářů: 0

Slezan omladil a hodlá trápit favority. Nechceme hrát zanďoura, hlásí Plánovský

Ostrá sezona se blíží mílovými kroky. Opavští hokejisté vstoupí do nového druholigového ročníku na svém ledě, kde přivítají Valašské Meziříčí. Jak se změnil kádr Slezanu a jaké ambice má pozměněné mužstvo Opavy? To v předsezónním povídání nastínil kouč Antonín Plánovský.

Ten společně se svým asistentem Markem Harazimem vytvořil trenérskou dvojici A-týmu. „S Markem se těšíme. U kormidla jsme noví a trošku jsme omladili tým. Odešli čtyři zkušení hráči, jejichž věk byl na druhou ligu dost vysoký. Do Slovanu Bratislava zamířil Tomáš Černý. Patrik Mosler skončil s hokejem. Bude hrát v Krnově, ale doufáme, že si to ještě rozmyslí,“ říká zkušený trenér.

Naopak do Opavy zamířila řada mladých hráčů, kteří v přípravě ukazovali svůj zajímavý potenciál. Z Vítkovic dorazila pětice Hartmann, Hladoník, Malina, Maxner a Šendera, která by měla ve Slezsku působit celou sezonu. Z Poruby pak vedle navrátilce Tichého přišlo na dvouleté hostování trio Sedlář, Seidler a Vaněk.

„Slibujeme si od nich velkou bojovnost. Chceme, aby ukázali, že na druhu ligu mají. Místo v sestavě si musí vybojovat sami, nikdo jim nebude mést cestičky. Zkušenost, která odešla, je velká. Na druhou stranu by ji mělo nahradit dravé mládí. Máme dostatek zkušených hráčů – ať to jsou David Galvas, Petr Grygar, Tomáš Polok a další. Zůstalo osm, devět opavských kluků, což jsou srdcaři. Petr Chalupa, Petr Wolf a tak dále,“ pokračuje Antonín Plánovský.
Slezan chce potrápit milionářské kluby

Omlazené mužstvo Slezanu by mělo mít v nové sezoně zajímavou tvář. Aktivní a dravou. „Budeme se snažit o útočný hokej. Nechceme hrát žádného zanďoura, hlavně doma ne. Naše hra by měla být o bruslení a agresivitě. Na začátku máme v plánu hrát na čtyři útočné a tři obranné řady. Uvidíme podle situace, jak se to vyvine dál. Nemáme moc obránců, čekáme na Pepu Tichého, který nám bude chybět hlavně v přesilovkách. Kádr je ale solidní, věřím mu,“ tvrdí.

Jaké si Opavští dávají ambice? „Chceme vypadnout ze sedmého místa, rozhodně nechceme být poslední. Po loňské blamáži jsme rádi, že vůbec hrajeme druhou ligu. Byli bychom rádi, kdybychom s omlazeným kádrem hráli zlatý střed. Samozřejmě ale chceme potrápit i milionářské kluby jako jsou Šumperk, Poruba nebo Hodonín,“ hlásí kouč Slezanu.

Nový ročník startuje už v sobotu 9. září, kdy Opava od 15 hodin hostí Valašské Meziříčí. V přípravě Slezané Bobry dvakrát porazili. Jednou dokonce v poměru 8:1. Soutěž ale slibuje úplně jiný duel. „Kluci na to musí zapomenout. To byla příprava. Mistrovské zápasy jsou úplně jiné. Očekávám vyrovnané utkání. Máme na to, abychom vyhráli. Doma chceme uspět,“ uzavírá Antonín Plánovský.
Kádr HC Slezan Opava v sezoně 2017/2018:

Brankáři: Dušan Šafránek, Kamil Šimeček, Michal Wanecki.
Obránci: Petr Chalupa, David Galvas, Zsolt Kiss, Daniel Slavík, Petr Šendera, Jiří Šindelář, Jan Štindl, Josef Tichý.
Útočníci: Lukáš Černý, Marcel Fědor, Petr Grygar, Ondřej Hartmann, Bohumil Herman, Alex Hladoník, Lukáš Horváth, Vlastimil Malina, Jakub Maxner, Tomáš Polok, Tomáš Rousek, Marek Sedlář, Petr Seidler, Rostislav Vaněk, Jakub Vítek, Petr Wolf.

Příchody do HC Slezan Opava

Ondřej Hartmann (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Alex Hladoník (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Lukáš Horváth (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Zsolt Kiss (KMH Budapešť)
Vlastimil Malina (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Jakub Maxner (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Marek Sedlář (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Petr Seidler (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Dušan Šafránek (návrat z hostování v AZ Residomo Havířov)
Petr Šendera (hostování, HC Vítkovice Ridera)
Kamil Šimeček (střídavé starty, AZ Residomo Havířov)
Josef Tichý (návrat z hostování v HC RT TORAX Poruba 2011)
Rosťa Vaněk (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Odchody z HC Slezan Opava:

Tomáš Černý (HC Slovan Bratislava)
Vladimír Holík (konec kariéry)
Aleš Kilnar (neznámo)
Patrik Mosler (Krnov)
Zdeněk Pavelek (konec kariéry)
Pavel Selingr (konec kariéry)
Lukáš Svoboda (Krnov)
Radek Tůma (Rožnov pod Radhoštěm)
Jakub Urbisch (Eisbären Regensburg)
Lukáš Vrabel (Krnov)
HC Slezan Opava v přípravě:

15. srpna: Valašské Meziříčí – Opava 3:4
17. srpna: Opava – Janów 4:3
23. srpna: Opava – Valašské Meziříčí 8:1
29. srpna: Opava – Kopřivnice 5:4 sn
31. srpna: Kopřivnice – Opava 4:1

autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.