> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Gulášové slavnosti 2017

vloženo: 30.08.2017           komentářů: 0

.

SOUTĚŽNÍ ÚKOL:

-uvařit guláš v kotlíku na přírodním ohni v libovolném množství
-zahájení soutěže v 12.30 hodin
-doba přípravy cca 4,5 hodiny
-soutěžící si sám zajistí kotlík, pracovní pomůcky (hrnec na vodu, deska na krájení, vařečka, naběračka, nůž, apod.), ostatní suroviny (které nedodává pořadatel)
-hodnotí se chuť guláše, práce a čistota na pracovišti, kreativita, výzdoba místa, atd..
-povinností je dát porotě jednu degustační porci soutěžního guláše (zbytek zůstává v majetku týmu)

STARTOVNÉ: 600,- KČ

Časová osa:
12.00 – losování míst, rozprava soutěžících
12.30 – zahájení vaření
17.00 – ukončení vaření
17.30 – slavnostní vyhlášení výsledků

PROPOZICE A PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽÍ:

-Uzávěrka přihlášek je ve středu 30.8.2017, na pozdější přihlášky nebude brán zřetel.
-Do soutěže se může přihlásit každý kdo vlastní zdravotní průkaz a je starší 15 let (mladší v doprovodu zákonného zástupce).
-Při přípravě je nutné dodržovat platné hygienické normy a vyhlášky.
-Všechna rizika spojená s přípravou nese sám soutěžící.
-Soutěžící je povinen před opuštěním prostoru místo uvést do původního stavu a předat pořadateli.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.