> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní krmáš v Hlučíně

vloženo: 29.08.2017           komentářů: 0

Na krmáši vystoupí Csáková, Kerndlová i Kroky Michala Davida, parkování je zajištěno


Letošní krmáš v Hlučíně bude mimořádně bohatý, na programu bude poprvé soutěž o nejlepší hlučínský koláč a navíc se tradiční akce spojí s festivalem ohňostrojů, který se v Hlučíně konal poprvé loni při oslavách 760 let od založení města králem Přemyslem Otakarem II.
Hlavními hvězdami akce, která se bude konat od 1. do 3. září v areálu Hlučínského jezera, budou zpěvačky Ilona Csáková a Tereza Kerndlová a také vynikající showman a vítěz super star Ukrajiny Nazar Savko se svým souborem Džerelo. Hrát bude též jediný oficiální revival populárního zpěváka osmdesátých let minulého století Kroky Michala Davida. Hudební produkci doplní pouťové atrakce, zábava pro děti, kolotoče, stánky plné pamlsků, soutěže, workshopy, malování na obličej i vystoupení kouzelníka. Vždy večer ve 21.30 uzavře setkání na jezeře jeden ze tří festivalových ohňostrojů. Mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů bude opět spolupořádat hlučínská firma Tarra pyrotechnik, která bude měřit síly se slovenskou společností Pyrotechnics activities a rakouskou ohňostrojnou firmou Feuerwerka Jost.
Krmáš odstartuje v pátek v 15 hodin, v podvečer vystoupí pěvecký sbor Gymnázia Josef Kainara Hlučín a Faul kapela z Hlučína. V sobotu hudební produkci zahájí v 15 hodin Hlučíňanka, v 17 hodin bude pokračovat kapela Nagauč, v 18.30 Nazar Savko a ve 20 Ilona Csáková. V neděli přivítá návštěvníky krmáše v 15 hodin skupina Kroky Michala Davida. V 16 hodin se odehraje vodní balonková bitva u vleku. Slavnostní slovo faráře hlučínské farnosti Martina Šmída přijde na řadu 16.45. Hlučín pozdraví také představitelé partnerských měst. Po 17. hodině bude hrát nejprve Dolbend a poté zazpívá Tereza Kerndlová. Vstup na hlučínský krmáš bude po všechny tři dny zdarma.
O vítězi II. ročníku Mezinárodního festivalu ohňostrojů budou rozhodovat diváci v neděli večer po poslední ohňostrojné show.
"První ročník festivalu jsme pořádali loni v rámci oslav 760. výročí založení města Hlučína. Letos ho přesouváme až na září mimo jiné i proto, aby festival nenarušil rekreační sezonu," uvedl ředitel městské příspěvkové organizace Sport a kultury Hlučín.
Více k festivalů ohňostrojů zde: Festival ohňostrojů bude součástí zářijového krmáše
Více k soutěži o nejlepší koláč zde: Poslední pekařské týmy se mohou hlásit do soutěže O zlatý koláč


autor: Petr Gatnar

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun