> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní krmáš v Hlučíně

vloženo: 29.08.2017           komentářů: 0

Na krmáši vystoupí Csáková, Kerndlová i Kroky Michala Davida, parkování je zajištěno


Letošní krmáš v Hlučíně bude mimořádně bohatý, na programu bude poprvé soutěž o nejlepší hlučínský koláč a navíc se tradiční akce spojí s festivalem ohňostrojů, který se v Hlučíně konal poprvé loni při oslavách 760 let od založení města králem Přemyslem Otakarem II.
Hlavními hvězdami akce, která se bude konat od 1. do 3. září v areálu Hlučínského jezera, budou zpěvačky Ilona Csáková a Tereza Kerndlová a také vynikající showman a vítěz super star Ukrajiny Nazar Savko se svým souborem Džerelo. Hrát bude též jediný oficiální revival populárního zpěváka osmdesátých let minulého století Kroky Michala Davida. Hudební produkci doplní pouťové atrakce, zábava pro děti, kolotoče, stánky plné pamlsků, soutěže, workshopy, malování na obličej i vystoupení kouzelníka. Vždy večer ve 21.30 uzavře setkání na jezeře jeden ze tří festivalových ohňostrojů. Mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů bude opět spolupořádat hlučínská firma Tarra pyrotechnik, která bude měřit síly se slovenskou společností Pyrotechnics activities a rakouskou ohňostrojnou firmou Feuerwerka Jost.
Krmáš odstartuje v pátek v 15 hodin, v podvečer vystoupí pěvecký sbor Gymnázia Josef Kainara Hlučín a Faul kapela z Hlučína. V sobotu hudební produkci zahájí v 15 hodin Hlučíňanka, v 17 hodin bude pokračovat kapela Nagauč, v 18.30 Nazar Savko a ve 20 Ilona Csáková. V neděli přivítá návštěvníky krmáše v 15 hodin skupina Kroky Michala Davida. V 16 hodin se odehraje vodní balonková bitva u vleku. Slavnostní slovo faráře hlučínské farnosti Martina Šmída přijde na řadu 16.45. Hlučín pozdraví také představitelé partnerských měst. Po 17. hodině bude hrát nejprve Dolbend a poté zazpívá Tereza Kerndlová. Vstup na hlučínský krmáš bude po všechny tři dny zdarma.
O vítězi II. ročníku Mezinárodního festivalu ohňostrojů budou rozhodovat diváci v neděli večer po poslední ohňostrojné show.
"První ročník festivalu jsme pořádali loni v rámci oslav 760. výročí založení města Hlučína. Letos ho přesouváme až na září mimo jiné i proto, aby festival nenarušil rekreační sezonu," uvedl ředitel městské příspěvkové organizace Sport a kultury Hlučín.
Více k festivalů ohňostrojů zde: Festival ohňostrojů bude součástí zářijového krmáše
Více k soutěži o nejlepší koláč zde: Poslední pekařské týmy se mohou hlásit do soutěže O zlatý koláč


autor: Petr Gatnar

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.