> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní krmáš v Hlučíně

vloženo: 29.08.2017           komentářů: 0

Na krmáši vystoupí Csáková, Kerndlová i Kroky Michala Davida, parkování je zajištěno


Letošní krmáš v Hlučíně bude mimořádně bohatý, na programu bude poprvé soutěž o nejlepší hlučínský koláč a navíc se tradiční akce spojí s festivalem ohňostrojů, který se v Hlučíně konal poprvé loni při oslavách 760 let od založení města králem Přemyslem Otakarem II.
Hlavními hvězdami akce, která se bude konat od 1. do 3. září v areálu Hlučínského jezera, budou zpěvačky Ilona Csáková a Tereza Kerndlová a také vynikající showman a vítěz super star Ukrajiny Nazar Savko se svým souborem Džerelo. Hrát bude též jediný oficiální revival populárního zpěváka osmdesátých let minulého století Kroky Michala Davida. Hudební produkci doplní pouťové atrakce, zábava pro děti, kolotoče, stánky plné pamlsků, soutěže, workshopy, malování na obličej i vystoupení kouzelníka. Vždy večer ve 21.30 uzavře setkání na jezeře jeden ze tří festivalových ohňostrojů. Mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů bude opět spolupořádat hlučínská firma Tarra pyrotechnik, která bude měřit síly se slovenskou společností Pyrotechnics activities a rakouskou ohňostrojnou firmou Feuerwerka Jost.
Krmáš odstartuje v pátek v 15 hodin, v podvečer vystoupí pěvecký sbor Gymnázia Josef Kainara Hlučín a Faul kapela z Hlučína. V sobotu hudební produkci zahájí v 15 hodin Hlučíňanka, v 17 hodin bude pokračovat kapela Nagauč, v 18.30 Nazar Savko a ve 20 Ilona Csáková. V neděli přivítá návštěvníky krmáše v 15 hodin skupina Kroky Michala Davida. V 16 hodin se odehraje vodní balonková bitva u vleku. Slavnostní slovo faráře hlučínské farnosti Martina Šmída přijde na řadu 16.45. Hlučín pozdraví také představitelé partnerských měst. Po 17. hodině bude hrát nejprve Dolbend a poté zazpívá Tereza Kerndlová. Vstup na hlučínský krmáš bude po všechny tři dny zdarma.
O vítězi II. ročníku Mezinárodního festivalu ohňostrojů budou rozhodovat diváci v neděli večer po poslední ohňostrojné show.
"První ročník festivalu jsme pořádali loni v rámci oslav 760. výročí založení města Hlučína. Letos ho přesouváme až na září mimo jiné i proto, aby festival nenarušil rekreační sezonu," uvedl ředitel městské příspěvkové organizace Sport a kultury Hlučín.
Více k festivalů ohňostrojů zde: Festival ohňostrojů bude součástí zářijového krmáše
Více k soutěži o nejlepší koláč zde: Poslední pekařské týmy se mohou hlásit do soutěže O zlatý koláč


autor: Petr Gatnar

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.