> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dny evropského dědictví odstartují

vloženo: 25.08.2017           komentářů: 0

Dny evropského dědictví odstartují novou hru

Opava se již patnáctým rokem připojuje do programu Dnů evropského dědictví. Pro zájemce budou v sobotu 9. září ve stanovených časech připraveny komentované prohlídky například kostela sv. Vojtěcha, kaple sv. Kříže, kostela sv. Hedviky, Památníku Petra Bezruče či exkluzivní prohlídka rekonstruovaného Müllerova domu.

„Nebudou chybět také tematické vycházky městskými parky, za historií muzejních budov či po stopách zaniklého hřbitova na Rybím trhu. Pro děti ve věku od 9 do 15 let budou připraveny speciální prohlídky historické výstavní budovy Slezského zemského muzea nebo animační program Poznej opavské promenády u Obecního domu,“ uvedla k akci vedoucí turistického informačního centra Eva Týlová a dodala: „Pro širokou veřejnost pak bude přístupné pokračování velmi úspěšné outdoorové výstavy Opavská NEJ II., stejně jako Alžbětina zahrada, kde mohou nejen rodiny s dětmi prožít pohodový den s dílničkami, hřištěm i občerstvením.“

Spolek Za Opavu mimo jiné zve také na slavnostní otevření sdílené knihovny a semínkovny v přízemí Matičního domu a odpolední soubor přednášek zaměřených především na téma ochrany památek a životního prostředí.

Novinkou letošního roku je slavnostní spuštění hry - questingu „Křížem krážem staletími“. Jedná se hru ve stylu hledačky – šipkované. „Zájemci se vydají na cestu historickým centrem města Opavy s pracovním listem, budou hledat indicie a luštit tajenku. Trasa je popsaná podle orientačních bodů. Na jednotlivých místech budou účastníci hry plnit také zábavné úkoly, a až vyluští tajenku, najdou poklad. Hra není omezena věkem,“ přiblížila detaily Eva Týlová. Slavnostní otevření questingové trasy proběhne v sobotu 9. září v 9:30 hodin na Horním náměstí. Pracovní listy pak budou celoročně dostupné v Turistickém informačním centru, Slezském zemském muzeu i na webu města Opavy.

Počet účastníků většiny komentovaných prohlídek je limitován. Turistické informační centrum Opava proto bude od pondělka 4. září vydávat zdarma časové vstupenky na vybrané prohlídky. Podrobný program je k dispozici v Turistickém informačním centru Opava a na webových stránkách města.

autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.