> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Slezan doma zářil.

vloženo: 23.08.2017           komentářů: 0

Slezan doma zářil. Valašské Meziříčí smetl osmi góly

Opavští hokejisté ve středečním přípravném utkání s Valašským Meziříčím excelovali. V úvodní třetině poslal Slezany do vedení Herman, po změně stran Opava přidala čtyři góly a bylo hotovo. Ve třetím dějství Slezan skóroval ještě třikrát, hosté snížili a ve slezské metropoli nakonec prohráli vysoko 1:8.
přát., středa 23.8.2017
HC Slezan Opava
8:1
(1:0, 4:0, 3:1 )
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 8. Herman (Horváth), 25. Grygar (Sedlář, Tichý), 32. Horváth (Tichý), 35. Herman (Grygar, Tichý), 39. Vítek (Hladoník, Wanecki), 44. Šindelář, 52. Slavík (Šindelář, Wolf), 57. Fědor (Slavík, Hartmann) – 54. Váňa (Studený, Martiník). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.
HC Slezan Opava: Wanecki – Galvas, Kiss, Tichý, Kažimír, Herman, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Chalupa, Vítek, Maxner, Hartmann, Fědor, Štindl, Horváth, Hladoník, Šendera, Sedlář
HC Bobři Valašské Meziříčí: Netolička – Báchor, Váňa, Hladiš, Hajda, Mar. Varga, Talán, Svozílek – Dav. Varga, Daněk, Pořický, Kývala, Studený, Martiník, Dalajka, Kuchařík, Peterka
Komentář k zápasu

Opavští vstoupili do zápasu dobře a při hře čtyři na čtyři skóre otevřel Herman. Na další góly si diváci museli počkat až do druhé třetiny. V čase 24:53 využil početní výhodu Grygar a Slezan zdvojnásobil své vedení. V polovině utkání se trefil Horváth a krátce nato se podruhé radoval Herman – 4:0.

Slezané ovládali dění na ledě. Lépe bruslili a na závěr druhé dvacetiminutovky přidali pátý zásah, když Netoličku propálil Vítek. Opava držela luxusní náskok a v závěrečném dějství ještě navýšila své vedení.

Hned na startu třetí třetiny se totiž prosadil obránce Šindelář a sedmou trefou zařídil další bek Slavík. Pak se hosté dočkali alespoň čestné branky, když v oslabení skóroval Hladiš, ale poslední slovo měl opavský útočník Fědor, jenž upravil na konečných 8:1.

Opavští tak Bobry porazili i ve druhém vzájemném utkání a během přípravy ještě neprohráli. Další zápas Slezan sehraje v úterý 29. srpna od 18 hodin, kdy do Opavy zavítá Kopřivnice.


autor: HC Slezan Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.