> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Boxy, které ohraničují a částečně

vloženo: 22.08.2017           komentářů: 0

Boxy, které ohraničují a částečně kryjí nádoby na odpad, přibudou letos v ulicích Požárnická, Generála Svobody za drogerií DM a v Dukelské. Město se snaží postupně je umístit všude, kde je v ulicích větší kumulace popelnic a boxy se tam hodí.
„Nádoby na separovaný odpad jsou v Hlučíně umístěny většinou podél komunikací před bytovými domy, před objekty občanské vybavenosti a podobně. Není to estetické, navíc se kolem popelnic často objevuje nepořádek. Proto postupně kolem takových hnízd s popelnicemi budujeme speciální boxy. Architekt města vytipoval lokality, které řešíme přednostně,“ uvedla pracovnice odboru investic Městského úřadu Hlučín Kateřina Buchtelová.
Vzhledem ke specifickým podmínkám a rozdílným požadovaným kapacitám na sběrné nádoby se musí každá lokalita řešit samostatně. Hrazení se vždy skládá z jednotlivých modulů o rozměrech 1,5 x 1,5 metru. Moduly jsou vyrobeny ze svařených ocelových profilů obdélníkového průřezu a vyplněné tahokovem, který nejde prolomit ani posprejovat. Povrchová úprava boxů je pozink.
„Výhodou modulů je snadná a levná výroba, opakovatelnost, možnost použití pro různá stanoviště. Velikost modulu vychází z rozměru sběrné nádoby na odpad a potřebného manipulačního prostoru. Jejich údržba je jednoduchá,“ informoval městský architekt Jan Richter.
Poloprůhledný tahokov zajišťuje zakrytí nevzhledných popelnic ve veřejném prostoru, ale zároveň umožňuje vizuální kontrolu, zda se okolo nádob nehromadí nepořádek.
„Tahokov slouží zároveň jako podpěra pro pnoucí rostliny, které můžou postupně obrůst celé ohrazení a přispět tak dalším kouskem zeleně do veřejného prostoru,“ dodal architekt Richter.
Boxy na popelnice už v Hlučíně máme do roku 2015 v ulicích Bochenkova, Svornosti u točny autobusů Rovniny, a Seiferta. V roce 2016 přibyl v ulici Dukelské. Vzhledem k různým modifikacím není cena jednotná, v roce 2015 za jejich instalaci město zaplatilo necelých 250 tisíc korun a v roce 2016 to bylo 90 tisíc korun. Letos by mělo na budování dalších boxů z rozpočtu vynaložit přes 300 tisíc korun.


autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.