> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozloučení s prázdninami

vloženo: 21.08.2017           komentářů: 0

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI V NÁRODNÍM PAMÁTNÍKU II. SVĚTOVÉ VÁLKY V HRABYNI

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a proto si ještě v jejich závěru užijte poslední volné dny v Národním památníku II. světové války.

V průběhu tohoto dne si společně vyrobíme na památku obětí atomového výbuchu v Hirošimě mírové origami – jeřába jako symbol štěstí a zdraví. Zajímavý příběh o tomto symbolu se dozvíte během skládání, na jehož konci pověsíme vyrobená origami na strom míru. Těšit se můžete také na edukační program Zvířata ve válkách a celou řadu atrakcí.


PROGRAM:
- Zpěv Om Chanting v 14.15 hodin.
Om Chanting je jednoduchá, nenáročná, ale velmi silná léčivá technika se zpěvem Om, kterou zvládne každý. Tato vlna míru přináší vnitřní klid, emoční svobodu a fyzické zdraví. Přijďte se s námi zharmonizovat, vyladit, dobít baterky a posílit svá přání.
- Seznámení s příběhem Sadako Sasaki, oběti atomového výbuchu v Hirošimě, která pro své vyléčení skládala origami jeřábů.
- Skládání origami jeřábů a zavěšení na strom míru.
- Opičí dráha pro malé i velké a slackline chození po laně.
- Edukační program Zvířata ve válkách v 11.15 a 13.15 hodin.
- Výstup na vyhlídku památníku v 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.


Akce se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 od 10.00 do 16.00 hodin v Národním památníku II. světové války. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční ve správní budově památníku. Změna programu vyhrazena.

Vstup do památníku a na vyhlídku dle platného ceníku, ostatní aktivity zdarma.

autor: Slezské zemské muzeum

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.

09.10.2018

Krádež čtyřkolky
Policisté z Velkých Heraltice prověřují krádež, ke které došlo v době od 8. do 9. 10. 2018 v obci Brumovice – Skrochovice. Zatím nezjištěný pachatel odcizil z vjezdu mezi rybníčkem a zadní částí místní restaurace na volně přístupném pozemku odstavenou motorovou čtyřkolku Polaris. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

28.09.2018

Žena křičela a volala o pomoc
Dne 28. 9. 2018 v čase 02:38 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Pekařská v Opavě, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici slyší nějakou slečnu, která křičí a volá o pomoc. Strážníci na místě nalezli ženu mladšího věku, která ležela na chodníku. U ní se nacházela další žena, která dotyčnou držela za ruce, přitom ji uklidňovala a snažila se ležící ženě pomoct vstát. Dále strážnicí zjistili, že důvodem křiku je stav ležící ženy. Ta jevila silné známky opilosti, byla agresivní, nekontrolovala své chování a tím bezprostředně ohrožovala sebe nebo jinou osobu na zdraví či životě, byla převezena na záchytnou stanici v Opavě k odeznění akutní intoxikace.

17.08.2018

Vloupání do zámecké vinárny
Vloupání do zámecké vinárny v obci Velké Hoštice Doposud neznámý pachatel spáchal v blíže neupřesněné době mezi půl pátou odpolední a půl desátou večerní 16. srpna letošního roku na ulici Zámecké v obci Velké Hoštice přečin krádeže tím, že se vloupal do objektu zdejší zámecké vinárny, ze které odcizil černou koženou pracovní peněženku s tržbou ve výši 7 tisíc korun a dále 10 lahví vína značky Chateau Valtice, pozdní sběr, odrůdy Pálava, ročníku 2016 v hodnotě téměř 2 a půl tisíce korun.