> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozloučení s prázdninami

vloženo: 21.08.2017           komentářů: 0

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI V NÁRODNÍM PAMÁTNÍKU II. SVĚTOVÉ VÁLKY V HRABYNI

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a proto si ještě v jejich závěru užijte poslední volné dny v Národním památníku II. světové války.

V průběhu tohoto dne si společně vyrobíme na památku obětí atomového výbuchu v Hirošimě mírové origami – jeřába jako symbol štěstí a zdraví. Zajímavý příběh o tomto symbolu se dozvíte během skládání, na jehož konci pověsíme vyrobená origami na strom míru. Těšit se můžete také na edukační program Zvířata ve válkách a celou řadu atrakcí.


PROGRAM:
- Zpěv Om Chanting v 14.15 hodin.
Om Chanting je jednoduchá, nenáročná, ale velmi silná léčivá technika se zpěvem Om, kterou zvládne každý. Tato vlna míru přináší vnitřní klid, emoční svobodu a fyzické zdraví. Přijďte se s námi zharmonizovat, vyladit, dobít baterky a posílit svá přání.
- Seznámení s příběhem Sadako Sasaki, oběti atomového výbuchu v Hirošimě, která pro své vyléčení skládala origami jeřábů.
- Skládání origami jeřábů a zavěšení na strom míru.
- Opičí dráha pro malé i velké a slackline chození po laně.
- Edukační program Zvířata ve válkách v 11.15 a 13.15 hodin.
- Výstup na vyhlídku památníku v 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.


Akce se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 od 10.00 do 16.00 hodin v Národním památníku II. světové války. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční ve správní budově památníku. Změna programu vyhrazena.

Vstup do památníku a na vyhlídku dle platného ceníku, ostatní aktivity zdarma.

autor: Slezské zemské muzeum

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.