> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Součástí tradičního krmáše

vloženo: 20.08.2017           komentářů: 0

Poslední pekařské týmy se mohou hlásit do soutěže O zlatý koláč


Součástí tradičního krmáše, který se bude v Hlučíně na jezeře odehrávat o prvním zářijovém víkendu, bude letos poprvé soutěž o nejlepší koláče.
Soutěž O zlatý koláč organizuje Místní akční skupina Hlučínsko, neboť domácí koláče by neměly chybět na žádném posvícení. Hlásit do soutěže se mohou pekařské týmy o dvou až čtyřech soutěžících. Koláče budou péct v sobotu 2. září přímo na místě. Každý soutěžní tým musí upéct 80 koláčů. Jejich vzhled, chuť i způsob prezentace bude hodnotit jak porota, tak mlsní návštěvníci. Organizátoři doporučují použít co nejvíce regionálních surovin a výslednou prezentaci koláčů doplnit o vtipný komentář, postup přípravy, píseň, tanec nebo krojový úbor.
Každý tým dostane na upečení 80 koláčů příspěvek 1000 korun na suroviny. Na vlastní náklady je možné upéct koláčů více a prodávat je na akci nebo volně nabízet návštěvníkům. Vítězové i účastníci obdrží věcné ceny. Výtěžek akce bude určen na další rehabilitace pro tříletého Františka Štěpáníka, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Podrobné propozice k soutěži najdou zájemci na webu MAS Hlučínsko, dotazy za pořadatele zodpoví Dagmar Quisková na telefonním čísle 737 807 293. Přihlášky je možné posílat na e-mail mashlucinsko@seznam.cz už jen do 21. srpna.

autor: http://www.hlucin.cz/

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.